Leeds – Crystal Palace 1:5 (kon.) | Liverpool – Arsenal 2:2 (kon.)
Leeds United
1:5 (1:1)
Crystal Palace FC
Neděle 09.04.2023, 15:00 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 30. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště! (17:10:54)

Dnešní utkání sledovalo 36 427 diváků.

Orly po dnešním vítězství od sestupových pozic už dělí celkem pohodlný šestibodový polštář. V dalším kole na své půdě přivítají Southampton, zatímco Leeds se bude snažit si spravit chuť proti trápícímu se Liverpoolu.

Naprosto nevídaný kolaps. Těmito slovy bychom mohli stručně popsat dnešní duel na Elland Road, po kterém si Crystal Palace připisuje do tabulky velmi důležité tři body. Leeds v úvodní půli na hřišti bez nadsázky dominoval a Johnstona trápil jednou střelou za druhou, po přestávce ale za svými soupeři zaostal snad ve všech aspektech hry a po devadesáti minutách kouše vysokou porážku 1:5. Whites budou jistě chtít na tuto velmi těžko uvěřitelnou blamáž velmi rychle zapomenout...

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:8.

90+6

90+4
    Zdravotníci se u postranní čáry věnují jednomu z hráčů United, na Elland Road toho už moc neuvidíme.

90+3
    No, Gnonto si teď na středu nepočínal jako někdo, kdo už dnes jednu kartu viděl. Navíc jen před pár minutami. Další ale teď naštěstí pro domácí neobdržel.

90+2
    Oplátky se na Elland Road pečou, Olise teď poslal k zemi zase Gnonta. Ten ze souboje odešel s pochroumaným kotníkem, snad bude v pořádku.

90+1
    Wilfried Gnonto (LDS) ještě vidí žlutou kartu, faulován byl dnes excelentní Michael Olise.

90+1
    Rozběhlo se nastavení, trvat bude čtyři minuty.

90
    Kristensen sice pěkným centrem našel Ruttera ve vápně, následná hlavička domácího borce ale neměla gólový potenciál. Johnstona příliš nepotrápila.

88
    Crystal Palace mají dění plně pod kontrolou, Leeds kapituloval a jen vyčkává na konečný hvizd.

87
    Olise málem upravil na rozdíl pěti branek! Hostující záložník prokličkoval do bezprostřední blízkosti malého vápna a z velmi nadějné pozice poslal míč vysoko nad domácí bránu!

87
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Joel Ward, přichází Nathaniel Clyne.

86
    Weston McKennie (LDS) začal zaostávat za aktivním Ezem, a tak ho zatáhl za dres. Žlutá karta.

85
    Gnonto sice obehrál dva protihráče a zvládl posunout míč na Ruttera, ten si ale v souboji s jedním ze soků už počínal o poznání méně úspěšně.

84
    Dění se momentálně drží primárně kolem středového kruhu, ani jednomu klubu se nedaří zaútočit.

Vojtěch Martinek

Branky: 21. Bamford (Aaronson) – 45+1. Guéhi (Schlupp), 53. J. Ayew (Olise), 55. Eze (Olise), 69. Édouard (Olise), 77. J. Ayew (Hughes)

Karty:   44. Firpo (LDS), 86. McKennie (LDS), 90+1. Gnonto (LDS) – 50. J. Ward (CRP)

Leeds United: Meslier – Firpo (60. Kristensen), Struijk, Koch, Ayling (C) – Roca, McKennie – Sinisterra (60. Rodrigo), Aaronson (60. Gnonto), Harrison – Bamford (79. Rutter).
    Náhradníci: Robles – Cooper, Forshaw, Summerville, S. Greenwood.

Trenér: Javi Garcia.

Crystal Palace FC: Johnstone – Mitchell, Guéhi, Andersen, J. Ward (C) (87. Clyne) – Schlupp (80. McArthur), C. Doucouré (80. Milivojević), Eze – J. Ayew (80. Mateta), Édouard (74. Hughes), Olise.
    Náhradníci: Whitworth – Tomkins, Lokonga, Riedewald.

Trenér: Roy Hodgson.

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Scholes.