Manchester Utd. – Everton 2:0 (kon.) | Aston Villa – Nottingham 2:0 (kon.) | Brentford – Newcastle 1:2 (kon.)
Fulham – West Ham 0:1 (kon.) | Leicester – Bournemouth 0:1 (kon.) | Tottenham – Brighton 2:1 (kon.)
Wolverhampton – Chelsea 1:0 (kon.) | Southampton – Manchester City 1:4 (kon.)
Leicester City
0:1 (0:1)
AFC Bournemouth
Sobota 08.04.2023, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 30. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (18:09:39)
    Philip Billing všestranným výkonem dotáhl Bournemouth ke třem bodům

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:13.

Bournemouth vyhrál třetí z posledních pěti zápasů a polepšil si na patnácté místo, kde má tři body k dobru na sestupové pásmo. Zato Leicester poosmé za sebou neuspěl a před zápasem s Manchesterem City na předposledním místě ztrácí na záchranu dva body.

Bitvu o setrvání v Premier League rozhodl jediný gólový moment ze čtyřicáté minuty. Na ten dlouho nezapomene James Maddison, který nepovedenou malou domů vyslal do úspěšně zakončeného úniku Philipa Billinga. Bezzubý Leicester zkraje druhé půle ustál několik krizových momentů a zvednout se dokázal až mezi 60. a 80 minutou. Šancím na vyrovnání však Neto nečelil a v závěru už to od domácích byla velká křeč.

90+7

90+7
    Značně prořídle tribuny sledovaly další Tetêho nákop. Hosté se mu snadno ubránili a prostřednictvím Christieho odnesli míč za půlící čáru.

90+6
    Amartey vzduchem našel Tetêho, který si lajdácky nezkontroloval ofsajdovou linii. Bournemouth už je velmi blízko třem bodům.

90+5
    Maličký Daka se srdnatě pral o vysokou přihrávku od Tetêho. Na akrobatické zakončení z boku malého vápna byl Norberto Neto připraven.

90+3
    Philip Billing přepadl přes záda Soumarého a z velké výšky nekoordinovaně spadl na zem. Zde nikdo nemůže namítat, že jde o úmyslné zdržování.

90+2
    Ani teď Victor Kristiansen provizorního kouče Sadlera nepotěšil. Přetaženým nákopem umožnil Netovi šetřit čas před odkopem od branky.

90+1
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Kristiansen získal roh. Faes se svou hřívou nedokázal hlavičkovat na branku a z nákopu Tetêho vznikla jen nepovedená koncovka Kristiansena.

89
    Leicester si už osm minut pořádně nezaútočil. Čas na vyrovnání se rychle krátí, trochu pomoct může další faul Taverniera na Praeta.

88
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Antoine Semenyo.

87
    Kristiansen vyčistil prostor před malým vápnem. Na další z centrů už hosté před Iversenem nečekali, takže ho Amartey mohl pohodlně sebrat.