Osasuna – Elche 2:1 (kon.) | Espanyol – Ath. Bilbao 1:2 (kon.) | Real Sociedad – Getafe 2:0 (kon.)
Real Madrid – Villarreal 2:3 (kon.)
Espanyol Barcelona
1:2 (0:1)
Athletic Bilbao
Sobota 08.04.2023, 16:15 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španělská LaLiga • 28. kolo

Z dnešního zápasu je to všechno. Děkuji za pozornost a těším se zase příště u dalšího přenosu. Na počtenou! Hezké Velikonoce všem. (18:17:14)

Utkání je u konce. Ve druhé půli se na gól čekalo až do 75. minuty, kdy se krásnou střelou z pokutového území prosadil střídající Nico Williams. Branky se nakonec dočkali i domácí, kteří se trefili v 90. minutě, kdy Montesovu hlavičku po rohovém kopu vyrazil Simón ke kapitánovi domácích Darderovi, který neměl problém doklepnout míč do odkryté branky. V závěru se pak během několika sekund nechal vyloučit domácí Vidal, který tak bude chybět trenérovi v příštím zápase. Espanyol tak dál zůstává v sestupových vodách a nový trenér Espanyolu Garcia tak začal své působení na lavičce porážkou. Bilbao zůstává sedmé a na šestou příčku, která by znamenala účast v evropských pohárech, ztrácí Bilbao 4 body.

90+6

90+4
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Unai Simón).

90+2
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).

90+2
    Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Aleix Vidal).

90+1
    Espanyol právě vstřelil branku! Espanyol se prosazuje! Domácí rozehráli rohový kop a na balón si naskočil Montes. Brankář Simón sice balon vyrazil, ale jen k úplně volnému SERGIMU DARDEROVI, který už jen doklepl míč do odkryté branky.

90
    Nastavují se tři minuty

90
    Espanyol zahrával rohový kop, jenže obránce Bilbaa tuhle situaci dokázal vyřešit.

89
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Aitor Paredes.

86
    Espanyol zahrával volný přímý kop ze střední vzdálenosti, ovšem brankář Simón byl připraven, vyhoupl se do vzduchu a centr odvrátil.

83
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Denis Suárez.

83
    ze hřiště odchází José Gragera, přichází Vinícius Souza.

80
    ze hřiště odchází Dani García, přichází Ander Herrera.

79
    ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Yeray.

76
    ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Fernando Calero.

75
    Bilbao právě vstřelilo branku! A máme tu druhý gól! Střídající NICO WILLIAMS dostal přihrávku od Guruzety, uvolnil se a parádní střelou z pokutového území trefil pravý horní roh Pachecovy brány. Krásný fotbalový moment!

74
    Bilbao pokračovalo dalším rohem, ale i tentokrát odvrátila centr obrana Espanyolu.