Augsburg – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.) | Dortmund – Union Berlín 2:1 (kon.) | Freiburg – Bayern 0:1 (kon.)
Leverkusen – Frankfurt 3:1 (kon.) | Mohuč – W. Brémy 2:2 (kon.) | Hertha – RB Lipsko 0:1 (kon.)
FC Augsburg
1:3 (1:2)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 08.04.2023, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky německé Bundesligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Augsburg a 1. FC Kolín nad Rýnem.

Jedná se o souboj sousedů v tabulce. Mírně lepší výchozí pozici mají domácí, kteří jsou s bilancí 8-5-13 se ziskem 29 bodů v tabulce na dvanácté pozici. V posledních dvou zápasech získali bod za remízu se Schalke 1:1 a Wolfsburgem 2:2.

Hostující Kolín nad Rýnem je v tabulce po dvaceti zápasech na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden, získal jen dva body za dvě remízy. Union Berlín 0:0 a naposledy Mönchengladbach rovněž bez branek.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v polovině října a domácí Kolín vyhrál 3:2.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw, Iago – Maier, Engels, Rexhbecaj, Vargas – Beljo, Jensen.
    Náhradníci: Koubek – Baumgartlinger, Caligiuri, Cardona, Čolina, Mbuku, Sarenren-Bazee, Uduokhai, Veiga.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector – Schirí – Schindler, Martel, Kainz, Maina – Selke.
    Náhradníci: T. Horn – Huseinbašić, Kilian, Lemperle, Ljubičić, Olesen, K. Pedersen, Thielmann, Tigges.

1

1
    Utkání začalo, domácí hrají v červeném, hosté v modrém.

1
    Jeden z domácích hráčů byl faulovaný soupeřem, na hrací ploše si žádá ošetření.

3
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se především na polovině hrací plochy.

6
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Ruben Vargas).

7
    Hostující celek se dostal do zakončení, ale branka nemůže pro ofsajd platit nemůže.

8
    Jeffrey Gouweleeuw se dostává do souboje se soupeřem, následně se píská faul.

9
    Ke gólu se vrátil VAR a branka platí.

10
    Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
    Branka platí, sudí pro ofsajd nejprve branku neuznali, ale pak se k tomu vrátil VAR a branku uznal. ILJÁS SCHIRÍ. Asistence: Julian Chabot.

12
    Domácí brankář Rafał Gikiewicz rozehrává od své branky, sledujeme rychlý pokus o přenesení hry.

13
    Vypadalo to na ruku, ale sudí nechává hru plynout dál.

14
    Autové vhazování pro domácí, mají balon pod kontrolou, ale zatím čekáme na výraznější šanci po brance.

14
    Linton Maina vedl zajímavou akci, ale neměl komu přihrát. Hra Kolína končí.

15
    Aktivněji hrající domácí celek vybojoval rohový kop. Dion Drena Beljo to vzal na sebe, ale neuspěl.

15
    Augsburg pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Obrana Kolína musí být pozorná.

16
    Po rychlém vhazování se míč dostal do náběhu, kde byl ERIC MARTEL. Byl dostatečně rychlý, vybojoval míč a přesně zakončil. Asistence: Kingsley Schindler.

20
    Dvacet minut hry je pryč, domácí celek vede zaslouženě 2:0 a pokračuje v dobré hře.

21
    Fotbalisté v červeném pokračuje v aktivní hře, ale musí se vypořádat s dvoubrankovým mankem.

22
    Další zajímavou akci měli hosté, ale Jonas Hector na nabíhající balon nedosáhl.

22
    Obrázek hry je stejný, Augsburg se propracoval před branku, ale k zakončení se tým nedostal.

24
    Jonas Hector vybojoval autové vhazování, ale obrana si dokázala poradit.

25
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Eric Martel).

27
    Na nějakou výraznější šanci nyní čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry. Marvin Schwäbe rozehrává od své branky.

28
    Arne Engels vybojoval autové vhazování pro spoluhráče. Následně je z toho rohový kop.

28
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Kingsley Schindler).

29
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se prosazuje domácí celek a je sníženo na rozdíl jediné branky. Tvrdou ránou se prosazuje RUBEN VARGAS.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácím se podařilo z ničeho nic snížit.

32
    Benno Schmitz to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.

35
    Dion Drena Beljo se probojoval do střelecké pozice, ale neuspěl. Následně Robert Gumny minul.

37
    Julian Chabot zastavil akci soupeře, a tak se směr hry otáčí. Robert Gumny pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

39
    Augsburg se propracoval na útočnou polovinu, ale obrana si dokázala poradit.

40
    Benno Schmitz vybojoval rozehrávku na útočné polovině, ale nedokázal nic vymyslet.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, uvidíme, co přinesou poslední minuty.

42
    Julian Chabot si dobře naběhl před branku a zastavil nebezpečnou akci domácích.

43
    Robert Gumny pálil, jeho rána byla zblokovaná. Fredrik Jensen se následně opřel do míče, rána končí nad.

43
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do střeleckých pozic.

44
    Kolín rozehrává na své polovině, Jonas Hector vhazuje. Do akce se zapojil brankář, který pomohl s rozehrávkou.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Pět minut hry se bude nastavovat.

45+2
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Iago).

45+3
    Domácí celek fauloval. Volný kop pro hosty. Florian Kainz to vzal na sebe, ale minul.

45+5
    Rozehrávka se opakovala, centr se snesl před branku, ale minul.

45+5
    Florian Kainz rozehrával rohový kop, centr se dostal před branku, ale obrana si poradila.

45+5

46

46
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Dejan Ljubičić.

47
    Domácí celek rozehrává od své branky, následně se dostal do zajímavé pozice, ale rána byla zblokovaná.

48
    Julian Chabot vedl zajímavou akci svého celku, ale nedokázal nic vymyslet.

48
    Iago se zapojil do rozehrávky, následně si vyměnil míč s brankářem. Pak u ně balon skončil. Následně Rafał Gikiewicz vykopává.

50
    Domácí celek rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku. Obrana si dokázala poradit.

51
    Jeffrey Gouweleeuw rozehrává od své branky, následně se málem soupeř dostal do šance.

52
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

53
    Elvis Rexhbecaj hledal spoluhráče, Iago pokračoval v akci, ale nedokázal přihrát před branku.

55
    Deset minut hry je pryč, hosté rozehrávají od své branky. Kingsley Schindler hledal před brankou spoluhráče, ale obrana Augsburgu si dokázala poradit.

57
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Arne Engels).

57
    Hosté rozehrávali volný kop, centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

59
    Hostující celek po bleskové akci navyšuje své vedení, po křížné přihrávce pálí přesně do odkryté části branky LINTON MAINA. Asistence: Dejan Ljubičić.

60
    Iago vhazuje na polovině hrací plochy, dlouhým hodem hledal spoluhráče, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

62
    Iago vhazuje na své polovině, následně se spoluhráči dostali do šance na brejk, ale obrana si poradila.

63
    Robert Gumny zkoušel vymyslet zajímavou akci, ale nedokázal přesněji v rozhodující moment přihrát.

64
    Domácí fotbalisté hrají aktivně, chtějí hrát útočně, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

65
    Davie Selke to zkoušel individuálně, ale nedokázal nic vymyslet. Směr hry se rychle otáčí.

66
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Daniel Caligiuri,
    ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Irvin Cardona,
    ze hřiště odchází Iago, přichází David Čolina.

66
    ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Steffen Tigges.

67
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže propracovat před branku.

68
    Eric Martel zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře, směr hry se rychle otáčí.

69
    David Čolina rozehrává od své branky, sledujeme poklidnou pasáž hry.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, zatím má více ze hry domácí celek, ale hosté vedou o dvě branky.

70
    Dion Drena Beljo se dostal do šance, našel spoluhráče, ale jejich akce končí nepřesně. Minuli branku.

71
    ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Nathanaël Mbuku.

72
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Timo Hübers).

72
    Hostující hráč si počínal nedovoleně, fauloval soupeře.

74
    Dion Drena Beljo hledal spoluhráče, který si nabíhal před branku, ale přihrávka nebyla povedená.

75
    Kolín otočil směr hry, snaží se něco vymyslet před brankou, ale pokus o střelu byl zblokovaný.

76
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí mají převahu, ale nemohou se propracovat do zakončení.

77
    Kingsley Schindler rozehrával od své branky, ale přihrávka na spoluhráče se mu nepodařila.

79
    ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Mathias Olesen,
    ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Jan Thielmann.

80
    ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek má dvoubrankový náskok a kontroluje hru.

81
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat do střeleckých pozic.

82
    Kingsley Schindler vhodil míč do hry poblíž poloviny hrací plochy, následně se ale jeho spoluhráči se šance nedostali.

84
    Hostující celek měl velkou šanci, ale Mathias Olesen nedokázal přesněji zakončit a překonat brankáře.

84
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Iljás Schirí).

85
    Domácí celek se dostal do zakončení, ale Jeffrey Gouweleeuw pálil vedle branky.

86
    Augsburg pokračuje v dobré hře, tlačí se do zakončení, ale obrana Kolína hraje velmi dobře.

87
    ze hřiště odchází Kingsley Schindler, přichází Luca Kilian.

89
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí mají převahu, ale nedaří se jim skórovat.

90
    Dostáváme se do finální fáze hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

90+2
    Hostující brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

90+3
    Probíhá poslední minuta hry, Rafał Gikiewicz vytáhl skvělý zákrok proti střele soupeře.

90+4

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 12:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:8. Fauly: 5:11.

Kolín nad Rýnem dokázal tento zápas, ve kterém jsme mnoho fotbalové krásy neviděli, vyhrát 3:1 a zaslouženě získává body do tabulky. V zápase byl jednoznačně střelecky aktivnější. (17:29:34)

Jan Prošek

Branky: 29. Vargas – 10. Schirí (Chabot), 16. Martel (Schindler), 59. Maina (Ljubičić)

Karty:   6. Vargas (AUG), 45+2. Iago (AUG), 57. Engels (AUG) – 25. Martel (KLN), 28. Schindler (KLN), 72. Hübers (KLN), 84. Schirí (KLN)

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny (66. Caligiuri), Bauer, Gouweleeuw, Iago (66. Čolina) – Maier (66. Cardona), Engels (80. Sarenren-Bazee), Rexhbecaj, Vargas (71. Mbuku) – Beljo, Jensen.
    Náhradníci: Koubek – Baumgartlinger, Uduokhai, Veiga.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz (46. Ljubičić), Hübers, Chabot, Hector – Schirí – Schindler (87. Kilian), Martel, Kainz (79. Olesen), Maina (79. Thielmann) – Selke (66. Tigges).
    Náhradníci: T. Horn – Huseinbašić, Lemperle, K. Pedersen.