Augsburg – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.) | Dortmund – Union Berlín 2:1 (kon.) | Freiburg – Bayern 0:1 (kon.)
Leverkusen – Frankfurt 3:1 (kon.) | Mohuč – W. Brémy 2:2 (kon.) | Hertha – RB Lipsko 0:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:1 (1:0)
1. FC Union Berlín
Sobota 08.04.2023, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 27. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:11. (17:31:49)
    Žolík Youssoufa Moukoko rozhodl o výhře Borussie.

Fotbalisté Dortmundu uspěli v přímém souboji o druhé místo proti Unionu Berlín. Po výhře 5:1 svému soupeři v tabulce odskočili na rozdíl pěti bodů a momentálně jako jediní stíhají vedoucí Bayern.

Nutno říci, že Borussia vyhrála zaslouženě. Až na samotný úvod byla většinu utkání lepší. Ve 28. minutě poslal žlutočerné do vedení Donyell Malen, který využil krásného míče od Guerreira na zadní tyč. Hostům se podařilo v 61. minutě srovnat, z jejich první střely mezi tyče. Kevin Behrens nejprve vyhrál hlavičkový souboj, následně mu míč vrátil Becker a Behrens z první zamířil přesně k tyči. Domácí fotbalisté pak zase vrhli síly do útoku a v 80. minutě jim vrátil vedení střídající Youssoufa Moukoko. Ten obešel brankáře Rönnowa a poslal míč do prázdné brány. Union si už v závěru žádnou větší příležitost nevytvořil.

90+5

90+5
    Domácí Jamie Bynoe-Gittens ještě dostal žlutou kartu za zdržování.

90+4
    Hostům máván ofsajd. Čas už z jejich pohledu rychle utíká.

90+3
    Siebatcheu sklepával nákop brankáře Rönnowa do pokutového území. Obrana Borussie s menšími problémy odolala.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90+1
    Emre Can se nechal vyprovokovat Ranim Khedirou a tak strčil do svého protihráče. Za to inkasoval žlutou kartu.

90
    Guerreiro nastartoval dopředu Jamieho Bynoea-Gittense. Ten doběhl od půlící čáry až k šestnáctce a přízemní střelou protáhl Rönnowa. Ten vyrazil balón na roh!

90
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marco Reus).

89
    Jordan Siebatcheu se snažil prohnat Ryersona, který míč kontroloval za brankovou čáru. Byl z toho útočný faul hráče Unionu.

88
    Centr Josipa Juranoviće z pravé strany se stal kořistí domácího brankáře Gregora Kobela.

87
    Dvojice Moukoko – Bynoe-Gittens neúnavně napadá rozehrávku Unionu. I proto mají hosté problém dostat se s míčem na útočnou polovinu.

86
    Domácí zatím drží míč daleko od své brány. Union už dnes ale ukázal, že dokáže udeřit z mála.

84
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Salih Özcan.

84
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Robin Knoche, přichází Miloš Pantovič,
    ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Jordan Siebatcheu.

83
    Za dlouhým nákopem sprintoval Jamie Bynoe-Gittens. Situaci však výborně přečetl Rönnow, který vyběhl daleko z pokutového území a odehrál balón do bezpečí.

82
    Na Signal Iduna Parku nyní panuje euforie. Domácí fanoušci doufají, že to Borussia dotáhne do vítězného konce.