Udinese – Monza 2:2 (kon.) | Fiorentina – Spezia 1:1 (kon.) | Atalanta BC – Bologna 0:2 (kon.)
Sampdoria – Cremonese 2:3 (kon.) | Turín – AS Řím 0:1 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 2:1 (kon.)
Lazio – Juventus 2:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
0:2 (0:0)
Bologna FC
Sobota 08.04.2023, 16:30 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 29. kolo

Po nezáživné první půli, ve které branka nepadla, dostal zápas šťávu ve 49. minutě. To Barrow procedil balon na Nicolu Sansoneho, který jej na hranici ofsajdu poslal k levé tyčce. Hra se nám otevřela a Bologna hrozila z rychlých kontrů. Jeden takový proměnil Orsini, ale protože to bylo z ofsajdu, tak branka nepadla. Útočník Bologny navíc viděl i žlutý kartónek za svlečený dres. Jenže šikula z Bologny dostal v 89. minutě excelentní pas z poloviny hřiště od Joshua Zirkzee na pravou stranu. Riccardo Orsolini šel z pravé strany a svou lepačkou parádně obstřelil brankáře. Atalanta doma padla s Bolognou 0:2. (18:29:35)

90+4

90+4
    Duván Zapata poslal balon do vápna. Pak se do míče opřel Muriel, ale ten donutil polského brankáře k lehkému zákroku.

90+3
    Boga poslal další roh, tentokrát z pravé strany, do vápna. Tam jej ale odvrátila obrana Bologny.

90+3
    Balon přeletěl zadní tyčku o dva metry. Domácí jsou ale stále na míči.

90+2
    Atalanta bude ještě rozehrávat rohový kop.

90+2
    Právě Posch se rozeběhl po pravé straně, ale z úhlu minul zařízení.

90+1
    Nicolás Martín Domínguez bude zahrávat aut před vápnem Atalanty a nikam se nežene. Teď předal balon dokonce na Stefana Posche.

90+1
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90+1
    Éderson (Atalanta BC) dostal balon na malé vápno proti noze. Jenže jeho pokus byl zablokovaný.

90
    Luis Muriel se dopustil útočného faulu z kategorie těch naprosto zbytečných. Bologna jde tahat čas.

89
    Joakim Maehle naivně přišel o balon. Domácí ale zůstali na balonu.

88
    Atalanta je na míči, ale jde do zformované obrany Bologny.
    87. Riccardo ORSOLINI - 0:2

87
    Bologna právě vstřelila branku! Orsolini teď dres rozhodně nesundá. Šikula z Bologny dostal excelentní pas z poloviny hřiště od Joshua Zirkzee na pravou stranu. Riccardo Orsolini šel z pravé strany a svou lepačkou parádně obstřelil brankáře.

86
    Berat Djimsiti leží na zemi a drží se za kotník po faulu Fergusona. Domácí mají nákop směrem na branku Bologny.

85
    Nicolás Martín Domínguez se rozeběhl na branku Juana Mussy, ale balon dostal do špeku.

84
    Nicolás Martín Domínguez prodloužil nákop od brankáře a po odrazu Luise Muriela mají hosté aut na polovině hřiště.