Udinese – Monza 2:2 (kon.) | Fiorentina – Spezia 1:1 (kon.) | Atalanta BC – Bologna 0:2 (kon.)
Sampdoria – Cremonese 2:3 (kon.) | Turín – AS Řím 0:1 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 2:1 (kon.)
Lazio – Juventus 2:1 (kon.)
S. S. Lazio
2:1 (1:1)
Juventus FC
Sobota 08.04.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 29. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (22:48:40)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:15.

Druhý poločas vyšel lépe domácím. V 53. minutě se dostalo Lazio do vedení, to když po krásné patičce Alberta překonal Szczesnyho přesnou křížnou střelou Mattia Zaccagni. A nakonec to byl gól vítězný. Juventus měl sice ve druhém poločase herní převahu, ale žádnou opravdu velkou šanci na vyrovnání si vytvořit nedokázal.

Zápas je u konce, Lazio slaví domácí výhru 2:1 nad Juventusem! Lazio si díky tomuto výsledku pojišťují druhé místo v tabulce, jejich náskok na třetí AS Řím je pětibodový. Juventus zůstává na sedmém místě tabulky o čtyři body za šestou Atalantou.

90+7

90+6
    Do vápna Juventusu se tlačil Sergej Milinković-Savić, do zakončení ho ale obránci turínského celku nepustili.

90+5
    Domácí rozehráli roh na krátko, ale poměrně rychle přišli o míč, takže dopředu zase mohou spěchat hosté.

90+5
    Pedro vybojoval pro svůj tým rohový kop, a to je pro Lazio v tuto chvíli nesmírně důležité.

90+4
    Ivan Provedel si poradil a dokázal míč vyboxovat a navíc je na něj pískán útočný faul Rabiota.

90+3
    Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře, Juventus bude zahrávat rohový kop.

90+1
    Nastavovat se bude minimálně pět minut.

90
    Nicolò Casale hodně nepříjemně dopadl po jednom ze soubojů hlavou na trávník a bude muset být ošetřen.

89
    Leandro Paredes se chtěl stát hrdinou a vybojovat pro Juventus alespoň remízu. Jenže jeho střela z dálky byla nepřesná, takže Provedel nemusel zasahovat.

87
    Lazio se vrhlo do brejku, ale Andersonovi nevyšlo těžké zpracování míče a lépe si po něm nevedl ani Pedro.

86
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Fabio Miretti.

86
    Sergej Milinković-Savić dostává žlutou kartu za faul na Chiesu, když se mu neúspěšně snažil vypíchnout míč.

84
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Toma Bašić.

82
    Míč se dostal před branku Lazia a na trávníku skončil po kontaktu s Milinkovičem-Savičem Chiesa. Rozhodčí ale zůstal v klidu.

80
    Máme tu závěrečnou desetiminutovku normální hrací doby, od které můžeme očekávat tlak Juventusu a pokusy o rychlé protiútoky Lazia.

78
    Ivan Provedel dostává žlutou kartu za zdržování hry při rozehrávce.

78
    Rohový kop dokázalo Lazio ubránit a nyní může samo postupovat kupředu.

77
    Juventus se vydal do rychlého brejku, který sice nevyústil v přesný centr na Milika, avšak bude z toho alespoň rohový kop.

76
    Argentinskému reprezentantovi Di Mariovi ale centr vůbec nesedl, žádného ze svých spoluhráčů jím nenašel.

75
    Elseid Hysaj fauloval Di Mariu a Juventus bude zahrávat standardní situaci z pravé strany. Obrana Lazia musí být ve střehu.

73
    Ivan Provedel dokázal míč po rohovém kopu vyboxovat, a to i přesto, že nebyl ve snadné pozici.

72
    Juventus ale bude pokračovat ve své útočné snaze, bude zahrávat rohový kop.

71
    Ángel Di María poslal z pravé strany nadýchaný centr před branku Lazia, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

70
    ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino.

ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Danilo.

69
    Standardní situace domácímu mužstvu vůbec nevyšla, brankář Juventusu Wojciech Szczęsny nemusel zasahovat.

68
    Cuadrado fauloval Zaccagniho a může být rád, že nedostal žlutou kartu, protože by už byla jeho druhá.

67
    Lazio dostalo šanci zaútočit, ale svou akci nezakončilo, přihrávka Pedra pod sebe nebyla ideální.

66
    Juventus je po inkasované brance na 1:2 mnohem aktivnější a Lazio je znovu zatlačeno do obranného postavení.

64
    ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Pedro.

63
    ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Federico Chiesa,
    ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Leandro Paredes,
    ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.

63
    Nakonec vše vyústilo v centr na Vlahoviče, ten ale hlavou přestřelil branku.

62
    Juventus se nyní usadil před pokutovým územím Lazia a vytváří si docela zajímavý tlak.

59
    Tentokrát si však hráči Lazia dali větší pozor a Bremera ani nikoho jiného do zakončení nepustili.

58
    Teď zase musí být v pohotovosti obrana Lazia, protože Juventus bude kopat roh a po něm už se dnes jednou prosadil.

57
    Mattia Zaccagni znovu rozvlnil síť, ale tentokrát jeho gól nemůže kvůli ofsajdovému postavení platit.

56
    Rozhodčí přerušil hru, všiml si totiž ruky Alexe Sandra.
    53. Mattia ZACCAGNI - 2:1

53
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Krátce po přestávce se Lazio znovu ujímá vedení! Druhá branka Lazia padla po pěkné kombinační akci. Po centru Andersona z pravé strany míč patičkou krásně posunul Alberto na zcela volného MATTIU ZACCAGNIHO, který pak nechytatelnou střelou překonal Szczesnyho. Asistence: Luis Alberto.

52
    Nyní byl Cuadrado pro změnu faulovaným hráčem, když ho velmi tvrdě dohrál obránce Lazia Hysaj.

51
    Juan Cuadrado šel velmi neohleduplně do souboje se Zaccagnim a dostává po zásluze žlutou kartu.

49
    Domácí šli do rychlého protiútoku, jejich kombinace ale byla trochu kostrbatá, takže se hráči Juventusu stihli ve velkém počtu vrátit zpět.

47
    Ángel Di María centrem z pravé strany hledal Vlahoviče, jeho míč byl ale velmi nepřesný.

46
    Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

První poločas je za námi, Lazio hraje na domácím hřišti s Juventusem zatím nerozhodně 1:1. Do utkání vstoupili lépe fotbalisté Lazia, který měli hned ve třetí minutě sérii tří rohových kopů. Domácí byli i nadále aktivnější a nakonec se také dočkali úvodní branky zápasu, ve 38. minutě se po centru z levé strany trefil Sergej Milinković-Savić. Radost z nabytého vedení ale domácím vydržela jen čtyři minuty, už ve 42. minutě totiž Juventus vyrovnal, když po rohovém kopu míč doslova dotlačil do sítě z několikáté dorážky Adrien Rabiot.

45+4

45+4
    Albertův centr ze standardní situace byl ale příliš dlouhý a skončil až v zámezí.

45+3
    A domácí ještě budou mít šanci vrátit se do vedení, po faulu Locatelliho budou zahrávat standardní situaci.

45+2
    Lazio je zatím v nastaveném čase první půle aktivnější. Domácí by rádi šli přeci jen do šaten s náskokem.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45
    Aléx Sandro dostává žlutou kartu za faul na Danila Cataldiho. Tento obránce tak zmešká příští zápas Juventusu v Serii A.
    42. Adrien RABIOT - 1:1

42
    Juventus právě vstřelil branku!
    Velmi rychle je vyrovnáno na 1:1! Juventusu na to stačil první rohový kop v zápase. Hlavičku Bremera ještě brankář Provedel skvěle chytil, stejně jako dorážku ADRIENA RABIOTA. Až s druhou dorážkou tohoto hráče už Provedel nemohl nic dělat. Bez asistence.

42
    Juventus se snaží o rychlou odpověď. Cuadrado centroval z pravé strany a vybojoval rohový kop.

40
    O faul se nejednalo, Aléx Sandro tomu pádu hodně přidal. Gól platí!

39
    Rozhodčí ještě bude kontrolovat se systémem VAR, zda náhodou Sergej Milinković-Savić Alexe Sandra nefauloval.
    38. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 1:0

38
    Domácí se radují z první branky zápasu! SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ dostal ideální centr z levé strany na zadní tyč. Tam ho sice hlídal Sandro, ale ze souboje s ním zcela odpadl. Poté Milinkovič-Savič neměl problém propálit Szczesnyho.

38
    Anderson hledal chytrou přihrávkou pod sebe ve vápně Immobileho, ten ale vystřelit nemohl, protože ho skvěle dostoupil Nicolò Fagioli.

37
    Nyní hosté zcela zbytečně ztratili míč. O přenesení hry se pokusil záložník Filip Kostič, ale míč poslal jen do zámezí.

36
    Juventus toho zatím směrem dopředu moc nepředvedl. Od týmu, který měl v posledních týdnech výbornou formu se jistě čekalo víc.

34
    Centr z pravé strany Juventusu nevyšel, Lazio se bez problému ubránilo i proto, že mělo v pokutovém území početní převahu.

32
    Standardní situace zatím nevychází domácím úplně podle představ, ani po této nemusel Szczesny zasahovat.

31
    Rozhodčí di Bello píská ruku, kterou se provinil Kostič. Lazio tak má k dispozici další standardní situaci.

29
    Tentokrát už se Immobile po Andersonově přihrávce k míči dostal a hned z toho vytěžil zajímavou střelu. Wojciech Szczęsny musel předvést kvalitní zákrok.

29
    Nakonec přišel centr do vápna Juventusu hledající Cira Immobileho, kanonýr Lazia se ale k míči nedostal.

28
    Lazio kombinuje na polovině Juventusu, zatím ale dost daleko od jeho branky.

26
    Lazio mělo aktivní nástup do utkání, ale v posledních minutách se hra tolikrát přerušovala, že zcela ztratila spád a Juventus z toho nyní může těžit.

24
    Také Felipe Anderson už má ošetření bolavého kotníku za sebou a i on naštěstí může pokračovat ve hře.

22
    Hra je opět přerušena, tentokrát proto, že na zemi zůstává sedět Anderson, kterému přišlápl kotník Vlahovič. Snad to i tentokrát bude v pořádku.

21
    Andersonova přihrávka nebyla vůbec přesná a skončila v autu. Na útočné polovině tak budou vhazovat hosté.

19
    Už se zase hraje a na hřiště se vrací i Vlahovič, což je určitě dobrá zpráva. Snad to tedy s jeho kotníkem nakonec nebude tak hrozné.

18
    Dušan Vlahović je ve velkých bolestech a už je v péči lékařů.

17
    V pokutovém území Lazia zůstává ležet po souboji s Milinkovičem-Savičem Vlahovič. Rozhodčí už je v kontaktu s kolegou u systému VAR.

15
    Přímý kop si vzal na starosti Milinkovič-Savič, ale neprostřelil zeď postavenou z hráčů Juventusu.

14
    Rozhodčí Marco di Bello píská další ruku hráčů Juventusu, tentokrát konkrétně Locatelliho. Rozhodčí to však viděl špatně, protože se jednalo o jasné rameno.

13
    Domácí se dostali do dalšího náznaku šance. Sergej Milinković-Savić hledal před brankou Immobileho, tomu ale pokus o zakončení nevyšel.

12
    Znovu to byl Sergej Milinković-Savić, který se dostal zcela volný k hlavičce po rohovém kopu. Opět ale nemířil přesně, takže Szczesny nemusel zasahovat.

11
    Lazio je v úvodu aktivnější a pokračovat může dalším rohovým kopem.

10
    Po centru Luise Alberta se dostal k hlavičce Sergej Milinković-Savić, ten však míč nasměroval nad břevno branky Juventusu.

9
    Rozhodčí odpískal ruku Cuadrada, i když se zdálo, že se spíše jednalo o rameno. Lazio tak bude zahrávat standardní situaci.

7
    Do vápna Lazia letěl první centr, bez větších problémů si s ním ale poradil Casale. Po dalším centru už hlavičkoval Vlahovič, ale branku netrefil.

6
    Juventus si zatím v tomto zápase moc míče neužil, nyní proto trpělivě odzadu rozehrává.

5
    O první střelu na branku se postaral domácí Luis Alberto. Jeho dalekonosnou ránu však brankář Juventusu Wojciech Szczęsny bez problému chytil.

3
    Ve třetí minutě už Lazio počítá tři rohové kopy. Všechny ovšem dokázal Juventus ubránit.

2
    Centr od rohového praporku směřoval na první tyč, kde to ale měli hosté pokryté. Bude to však další rohový kop pro Lazio.

1
    Domácí začali aktivně. Hned si vybojovali standardní situaci, na kterou naváže rohový kop.

1

Domácí Lazio bude hrát ve svých tradičních světlemodro-bílých dresech, hosté z Turína jsou oděni celí v černém.

Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na hrací ploše, vše je připraveno na zahájení zápasu.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Casale, A. Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, Bašić, Cancellieri, Fáris, Gila, Patric, Pedro, Lu. Pellegrini, S. Radu, Romero, Vecino.
    Trenér: Sarri

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro – Cuadrado (C), Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Di María, Vlahović.
    Náhradníci: Pinsoglio – Bonucci, F. Chiesa, Milik, Danilo, Miretti, Paredes, Rugani, Soulé.
    Trenér: Allegri

Rozhodčí: Di Bello – Cecconi, Bercigli.

Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva týmy střetly ve čtvrtfinále italského poháru, kde dokázal zvítězit Juventus brankou Bremera 1:0. Také v posledním ligovém souboji se radovalo Juve, které doma Lazio porazilo 3:0, když se trefili dvakrát Moise Kean a Arkadiusz Milik.

Juventus FC

Juventus FC je italský fotbalový klub, který bojuje o účast v evropských pohárech. S celkovými 44 body momentálně obsadil sedmé místo v tabulce Serie A, přičemž mu bylo odečteno 15 bodů za finanční machinace při přestupech hráčů. Navzdory tomuto hendikepu se týmu daří a neprohrál už šest zápasů v řadě, což je skvělá série výsledků.

Naposledy se Juventus FC utkal v semifinále italského poháru s Interem a zápas skončil remízou 1:1. I přesto, že se jednalo o remízu, tým si zachoval naději na postup do finále a ukázal, že je schopen bojovat i proti silným soupeřům.

Na stadionech soupeřů se Juventus FC daří, jelikož vyhrál pět z posledních šesti zápasů. Tento úspěch může být významný pro tým, jelikož se musí stále snažit získat co nejvíce bodů a posunout se v tabulce výše.

Celkově lze říci, že Juventus FC je tým s potenciálem a schopností bojovat i v těžkých situacích. Navzdory odečtení bodů a umístění v tabulce Serie A tým stále bojuje o účast v evropských pohárech a série neporazitelnosti v posledních zápasech dokazuje, že se mu daří zlepšovat.

S. S. Lazio

S. S. Lazio je italský fotbalový klub, který momentálně bojuje o postup do Ligy mistrů. S celkovými 55 body se tým momentálně nachází na druhém místě v tabulce, přičemž na první Neapol ztrácí 16 bodů. I přesto je ale Lazio stále vysoko v tabulce a má dobrou šanci se kvalifikovat do prestižní evropské soutěže.

Posledních šest zápasů v lize S. S. Lazio neztratilo, což je skvělá série výsledků. Naposledy se mu podařilo vyhrát 2:0 na hřišti Monzy, což bylo významné vítězství, které potvrzuje skvělou formu týmu.

S. S. Lazio je také velmi silný na svém domácím stadionu, kde prohrál pouze jednou z posledních sedmi ligových zápasů. Naposledy se mu podařilo vyhrát v derby nad AS Řím 1:0, což je významné vítězství, které zvýšilo sebedůvěru hráčů a potvrdilo, že tým má potenciál.

Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 29. kola Serie A mezi týmy S. S. Lazio a Juventus FC. Zápas se odehraje na Stadio Olimpico v Říme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.