Udinese – Monza 2:2 (kon.) | Fiorentina – Spezia 1:1 (kon.) | Atalanta BC – Bologna 0:2 (kon.)
Sampdoria – Cremonese 2:3 (kon.) | Turín – AS Řím 0:1 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 2:1 (kon.)
Lazio – Juventus 2:1 (kon.)
S. S. Lazio
2:1 (1:1)
Juventus FC
Sobota 08.04.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 29. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (22:48:40)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:15.

Do utkání vstoupili lépe fotbalisté Lazia, který měli hned ve třetí minutě sérii tří rohových kopů. Domácí byli i nadále aktivnější a nakonec se také dočkali úvodní branky zápasu, ve 38. minutě se po centru z levé strany trefil Sergej Milinković-Savić. Radost z nabytého vedení ale domácím vydržela jen čtyři minuty, už ve 42. minutě totiž Juventus vyrovnal, když po rohovém kopu míč doslova dotlačil do sítě z několikáté dorážky Adrien Rabiot.

Druhý poločas vyšel lépe domácím. V 53. minutě se dostalo Lazio do vedení, to když po krásné patičce Alberta překonal Szczesnyho přesnou křížnou střelou Mattia Zaccagni. A nakonec to byl gól vítězný. Juventus měl sice ve druhém poločase herní převahu, ale žádnou opravdu velkou šanci na vyrovnání si vytvořit nedokázal.

Zápas je u konce, Lazio slaví domácí výhru 2:1 nad Juventusem! Lazio si díky tomuto výsledku pojišťují druhé místo v tabulce, jejich náskok na třetí AS Řím je pětibodový. Juventus zůstává na sedmém místě tabulky o čtyři body za šestou Atalantou.

90+7

90+6
    Do vápna Juventusu se tlačil Sergej Milinković-Savić, do zakončení ho ale obránci turínského celku nepustili.

90+5
    Domácí rozehráli roh na krátko, ale poměrně rychle přišli o míč, takže dopředu zase mohou spěchat hosté.

90+5
    Pedro vybojoval pro svůj tým rohový kop, a to je pro Lazio v tuto chvíli nesmírně důležité.

90+4
    Ivan Provedel si poradil a dokázal míč vyboxovat a navíc je na něj pískán útočný faul Rabiota.

90+3
    Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře, Juventus bude zahrávat rohový kop.

90+1
    Nastavovat se bude minimálně pět minut.

90
    Nicolò Casale hodně nepříjemně dopadl po jednom ze soubojů hlavou na trávník a bude muset být ošetřen.

89
    Leandro Paredes se chtěl stát hrdinou a vybojovat pro Juventus alespoň remízu. Jenže jeho střela z dálky byla nepřesná, takže Provedel nemusel zasahovat.

87
    Lazio se vrhlo do brejku, ale Andersonovi nevyšlo těžké zpracování míče a lépe si po něm nevedl ani Pedro.

86
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Fabio Miretti.

86
    Sergej Milinković-Savić dostává žlutou kartu za faul na Chiesu, když se mu neúspěšně snažil vypíchnout míč.

84
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Toma Bašić.

82
    Míč se dostal před branku Lazia a na trávníku skončil po kontaktu s Milinkovičem-Savičem Chiesa. Rozhodčí ale zůstal v klidu.