Salernitana – Inter 1:1 (kon.) | Lecce – Neapol 1:2 (kon.) | AC Milán – Empoli 0:0 (kon.)
US Salernitana 1919
1:1 (0:1)
Inter Milán
Pátek 07.04.2023, 17:00 • Stadio Arechi, Salerno • Italská Serie A • 29. kolo

Tak toto utkání se muselo líbit i nezaujatému fanouškovi fotbalu. V prvním dějství se dostali na koně hráči Interu, kteří šli do vedení brankou Gosense v 6. minutě. Jenže Lukaku, Gosens, Asllani a Corea pojistku ve 45. minutách nepřidali. Domácí šli do druhého dějství s jednobrankovým mankem, všichni čekali na to, kdy favorit skóruje podruhé. To se ale, hlavně výbornému výkonu mexického brankáře Ochoy nestalo. Salernitana navíc dokázala v 90. minutě srovnat padajícím listem Candrevy. Oba soci se tak rozešli smírně, Salernitana doma remizovala s Interem 1:1. Trenéra milánských Simone Inzaghiho nečekají příjemné chvíle. (19:03:21)

90+6

90+5
    Domagoj Bradarić poslal z levé strany centr na zadní tyčku, tam ale nikdo nebyl.

90+5
    Nehrálo se skoro minutu.

90+4
    Federico Dimarco se dopustil útočného faulu a a Antonio Candreva se drží za záda.

90+3
    Salernitana je na míči na levé straně a nikam nespěchá.

90+3
    Centr do vápna se Interu nepovedl a domácí jdou útočit.

90+2
    Domácí fanoušci najednou ožili.

90+2
    Guillermo Ochoa ukázal rychlé nohy před Edinem Džeko.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut.
    90. Antonio CANDREVA - 1:1

90
    Salernitana právě vstřelila branku! Tak to je neskuteční facka pro Inter. Domácí udeřili z pravé strany. Antonio Candreva od lajny poslal balon na branku a ten zaplaval přesně do levého horního roku.

89
    Lautaro Martínez se nedostal na balon. US Salernitana 1919 šla do brejku, ale Roberto Gagliardini zatáhl za záchrannou brzdu.

89
    Hosté mají rohový kop, ale nikam nespěchají.

88
    Lautaro Martínez prodlužoval za sebe na přední tyčce, ale tam nikdo nebyl.

88
    Federico Dimarco spadl na zem jako pytel brambor u postranní čáry. Hosté mají nákop do vápna.

87
    Domagoj Bradarić nabíhal sám z levé strany do vápna, nikdo okolo něj nebyl. Jenže poslal balon pět metrů nad branku.

86
    Krzysztof Piątek po centru na zadní tyčku z pravé strany jenom minul hlavou zařízení.

85
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Edin Džeko.

Vít Káňa

Branky: 90. Candreva (Dia) – 6. Gosens (Lukaku)

Karty:   38. L. Coulibaly (SAI), 70. Nicolussi (SAI) – 34. de Vrij (INM), 89. Gagliardini (INM)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 11:25. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:10.
    US Salernitana 1919: Ochoa – Daniliuc, Gyömbér, Pirola (66. Troost-Ekong) – Brún (46. Dia), Vilhena (80. Bohinen), L. Coulibaly (66. Nicolussi), Bradarić – Kastanos (85. Botheim), Candreva – Piątek.
    Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Iervolino, Lovato, Sambia, Bonazzoli, Valencia.

Trenér: Paulo Sousa

Inter Milán: Onana – Darmian, de Vrij, Acerbi – Dumfries, Barella (67. Brozović), Asllani (67. Gagliardini), Mchitarjan, Gosens (75. Dimarco) – Lukaku (85. Džeko), Correa (67. La. Martínez).
    Náhradníci: Handanovič, Botis – A. Bastoni, Zanotti, Bellanova, V. Carboni.

Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Michael Fabri