Leeds – Crystal Palace 1:5 (kon.) | Liverpool – Arsenal 2:2 (kon.)
Liverpool FC
2:2 (1:2)
Arsenal FC
Neděle 09.04.2023, 17:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 30. kolo

V prvním poločase jsme viděli reklamu na fotbal, v níž byl nebezpečnější Arsenal. Ovšem londýnský celek ve druhém poločase zalezl a může děkovat Aaronu Ramsdalovi, který zneškodnil několik tutovek Liverpoolu. Ten může litovat zahozených šancí, protože ve druhém poločase dominoval a měl zvítězit. Jenomže se nepodařilo a oba kluby zapisují do tabulky po bodu.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (19:30:36)

90+6

90+6
    Před brankou Arsenalu selhal Darwin Núñez a Arsenal se vydal do protiakce. jenomže Gabriel Martinelli dlouhou přihrávkou nenašel rozeběhnutého Saku.

90+5
    Z pravé strany vápna vyslal technický pokus na zadní tyčku Mohamed Saláh. Pokus egyptského křídelníka vyrazil Aaron Ramsdale na další rohový kop!

90+4
    Centrem našel Andrew Robertson Mohameda Saláha, který zakončení měl na dlouhou nohu, a tak mířil jen vysoko nad břevno.

90+2
    Arsenal rozehrával rohový kop, který poslal Leandro Trossard na zadní tyčku. Ovšem z branky vystartoval Alisson, který okamžitě otočil kormidlem hry. Zpoza vápna ke střele natáhl Trent Alexander-Arnold, avšak nemířil přesně.

90+1
    Nastavuje se ještě dlouhých šest minut!

90
    Jdeme do koncovky zápasu a vypadá to, že oba týmy budou brát po bodu. Díky druhému poločasu můžeme říct, že by se jednalo o spravedlivou dělbu bodů.

89
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.
    87. Roberto FIRMINO - 2:2

87
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak domácího celku končí vyrovnávací brankou! Trent Alexander-Arnold nasadil jesličky soupeři a poté centroval na zadní tyč, odkud se hlavou prosadil ROBERTO FIRMINO – 2:2. Asistence: Trent Alexander-Arnold.

86
    Na druhou stranu hrací plochy se vydal Darwin Núñez, jenž podstupoval souboj se soupeřem a balon mu utekl mimo hrací plochu.

85
    Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, kde se nacházel Gabriel Magalhães. Jeho hlavička mířila doprostřed branky, kde byl připravený Alisson.

84
    Celkem pomalu postupoval po pravé straně Leandro Trossard, jehož centr byl odehraný na rohový kop. Bukayo Saka (Arsenal) k jeho rozehrání nespěchal a také on vidí žlutou kartu!

82
    Výborně se vrátil Rob Holding, který balon odehrál na rohový kop. Ovšem po dohrání situace šel praporek pomezního sudího nad hlavu, a tak se balonu chopí Arsenal.
    81. Ramsdale udržel skvělým zákrokem Arsenal ve vedení

81
    Aaron Ramsdale předvedl parádní zákrok a jenom díky němu Arsenal stále vede! Darwin Núñez postupoval sám na brankáře a chtěl ho obstřelit. Ovšem Aaron Ramsdale rychle reagoval a balon zalepil!

80
    ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Jakub Kiwior.

79
    ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Leandro Trossard.

Michal Luxa

Branky: 42. Saláh, 87. Firmino (Alexander-Arnold) – 8. Martinelli, 28. Jesus (Martinelli)

Karty:   31. van Dijk (LIV), 41. Alexander-Arnold (LIV), 45+5. Robertson (LIV), 55. Fabinho (LIV) – 23. B. White (ARS), 41. Xhaka (ARS), 53. Ramsdale (ARS), 84. Saka (ARS)

Neproměněná penalta: 54. Saláh (LIV), mimo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:11.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho (78. Firmino), C. Jones (60. Alcântara) – Saláh, Gakpo, Jota (60. Núñez).
    Náhradníci: Kelleher – Elliott, Gomez, Matip, Milner, Tsimikas.

Trenér: Jurgen Klopp

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Holding, Magalhães, Zinčenko (89. Tierney) – Ödegaard (80. Kiwior), Partey, Xhaka – Saka, Jesus (79. Trossard), Martinelli.
    Náhradníci: Turner – Jorginho, Nelson, Smith-Rowe, Vieira, Walters.

Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Ledger