Dallas – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Edmonton 1:6 (kon.) | Arizona – Anaheim 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:0 (kon.) | Washington – Florida 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 7:1 (kon.)
Columbus – NY Rangers 0:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 5:3 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.)
Seattle – Chicago 7:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:4 (kon.)

Radko Gudas (FLA) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 12:57

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 26:19

1. Matthew Tkachuk (FLA) 1+2
    2. Tom Wilson (WSH) 1+1
    3. Charlie Lindgren (WSH) 33 zákroků (04:09:32)

Zápas je u konce, tlak, který celou třetí třetinu vytvářeli hráči Panthers se nakonec podařilo vypustit v závěrečné minutě, kdy se nejprve vítězným gólem prosadil Matthew Tkachuk a následně do prázdné branky vítězství potvrdil Sam Reinhart.

Hosté se museli stresovat až do poslední minutky, nakonec se jim však podařilo uspět a v tabulce východní konference se aktuálně nacházejí na sedmém místě, kde je dorovnají také Islanders, kteří zvládli svůj zápas proti Filadelfii. Všichni tři klíčoví hráči boje o postup z východní konference dnes uspěli, stejně jako long-shot Buffalo, boj o postup do playoff tak zůstává zašmodrchaný až do samotného konce sezóny!

Washington zůstává usazený na nelichotivé 13. příčce, může ho těšit alespoň to, že dnes dokázal předvést pěkný výkon i přes absenci své hlavní hvězdy, pokud by byl na hrací ploše i Ovečkin, dost možná by dnes Washington na Floridu i stačil a vše by tak teď vypadalo úplně jinak.

Kdyby jsou ale kdyby a na ně se nehraje v hokeji ani v životě. Právě v něm, a pokud se intenzivně věnujete i hokeji tak v obém, vám přeji jen a jen to nejlepší a pro zítřek top den všem!

59:56
    Po střele Aube-Kubela končí puk v hledišti.

59:33
    Martin Fehérváry přinutil k zákroku Alexe Lyona, slovenský obránce je dnes hodně aktivní.
    59:20 Sam REINHART - 2:4

59:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Do prázdné branky o dvacet vteřin později dovezl kotouč SAM REINHART, vítězství Floridy Panthers je potvrzeno..
    59:00 Matthew TKACHUK - 2:3

59:00
    Autorem branky je MATTHEW TKACHUK. Šedesát vteřin do konce zápasu se vedení ujímá tým hostí, to je krutá rána pro domácí mančaft. Vzhledem k absolutní dominanci ve třetí třetině, v níž vedou hosté na střely 18:2, je branka zasloužená. Střela Tkachuka z dálky narazila do dua Barkov, Fehérváry a brankář tak neměl šanci.

58:30
    Konec zápasu je svázán značnou nervozitou obou týmů.

57:37
    Eric Staal ztrácí kotouč, pokus o brejk domácích ovšem okamžitě končí na obraně soupeře.

56:48
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

56:42
    Anton Lundell to zkoušel zápěstím, na Lindgrena ale dnes vyzrávají útočníci z Floridy jen extrémně těžko.

56:08
    Oba jsou v pořádku, Wilson spadl bez cizího zavinění, hodně podivný pád.

56:05
    Wilson spadl, následně přes něj padá Staal, hodně zvláštní moment.

55:18
    Tyčku trefuje Sam Reinhart! Necelých pět minut do konce základní hrací doby míjí z těsné blízkosti prázdnou branku, tohle může být střela, která bude Floridu stát celou letošní sezónu.

54:50
    V závěrečné třetině je logicky aktivnější Florida, která hraje de facto o všechno, střeleckou a herní převahu se jí však zatím nedaří přetavit gól, s blížím se koncem základní hrací doby lze očekávat další navýšení intenzity z její strany.

54:30
    Sledujeme strkanici o puk na půli Washingtonu. Florida vede v této třetině na střely neuvěřitelným poměrem 15:1.

53:52

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 29. D. Strome (Wilson, Protas), 37. Wilson (Sheary, Kuzněcov) – 31. Verhaeghe (Montour, Barkov), 34. Ekblad (Reinhart, M. Tkachuk), 59. M. Tkachuk, 60. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov)

Washington Capitals: C. Lindgren – Carlson, Fehérváry, Jensen, Sandin, Irwin, Alexejev – Sheary, Wilson, D. Strome – Milano, Protas, Bäckström – Malenstyn, Aube-Kubel, Dowd – Kuzněcov, Cr. Smith.
    Trenér: Peter Laviolette

Florida Panthers: Lyon – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Duclair, Barkov, Verhaeghe – Lundell, Luostarinen, M. Tkachuk – Lomberg, Reinhart, E. Staal – Coli. White, Cousins, G. Smith.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Sutherland, L’Ecuyer; Gibbons, Marquis