Valladolid – Mallorca 3:3 (kon.) | Real Betis – Cádiz 0:2 (kon.) | Almería – Valencia 2:1 (kon.)
Rayo Vallecano – Atlético 1:2 (kon.)
Real Valladolid
3:3 (1:0)
RCD Mallorca
Neděle 09.04.2023, 14:00 • Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) • Španělská LaLiga • 28. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (16:01:11)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:20.

V sedmé minutě nastavené hlavní sudí naposledy pískl do píšťalky a bláznivý zápas končí! Real Valladolid se s Mallorcou rozchází smírně 3:3.

Úvod prvního poločasu byl z obou stran velmi opatrný. Lucas Rosa se prokličkoval z levé strany až do střelecké pozice, ale svůj pokus poslal nad branku. Následně bylo horko také před Masipem, který musel vyrážet střelu Amatha Ndiayeho. Skóre se měnilo až po půlhodině hry. Rosa přenesl hru z levé na pravou stranu, ve vápně sice míč Kike Pérezovi uskočil od kopačky, ale měl dostatek času ke střele, kterou perfektně umístil ke vzdálenější tyči.

Po klidně první části přišla na řadu pořádná divočina. Záhy po návratu do trávník hosté vyrovnali po umístěné hlavičce Vedata Muriqiho. Netrvalo to dlouho a Mallorca šla dokonce do vedení, když se prosadil ránou z voleje Manu Morlanes. Domácí trenér následně vystřídal a byl odměněn čerstvými hráči. O vyrovnání se postaral dělovkou z vápna Selím Amalláh. Další střídající fotbalista Monchu překlopil stav zápasu k Valladolidu po hlavičce v pádu do protipohybu brankáře. Už se zdálo, že domácí vytěží ze zápasu tři body, ale v nastavení zahrál Cyle Larin ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Vedat Muriqi.

90+7

90+6
    Hlavní rozhodčí nastavil v prvním poločase pět minut. Ty jsou dávno pryč, ale bude se ještě chvíli hrát.

90+5
    Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.

90+4
    Mallorca právě vstřelila branku!
    Je znovu vyrovnáno! Balon si na značku penalty postavil VEDAT MURIQI. Kosovský útočník příliš nespekuloval, poslal míč prudce do středu k břevnu a nedal Masipovi šanci.

90+2
    Larin ještě dostává žlutou kartu za hru rukou ve vápně.

90+2
    Skutečně je to penalta! Mallorca bude mít šanci v nastavení srovnat skóre.

90+1
    Hlavní sudí musí opět krotit vášně na hrací ploše. Hosté se dožadovali odpískání penalty po ruce v pokutovém území. Celou situaci bude prozkoumávat rozhodčí u videa.

90
    Monchu nyní trefil kolenem Greniera a zavinil tak standardní situaci na třiceti metrech od branky Jordiho Masipa.

89
    Mallorca nechce odjet s prázdnou a snaží se ještě v samotném závěru srovnat krok. Teď jsou ale ve výrazně lepším postavení domácí fotbalisté.

87
    Real Valladolid právě vstřelil branku!
    Fanoušci bouří! Valladolid se vrací zpět do vedení! Už už to vypadalo, že centr Kenedyho bude příliš dlouhý, ale MONCHU si dokázal naskočit na balon a hlavičkou do protipohybu brankáře zakončil do sítě.

86
    ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Ángel Rodríguez.

86
    Obrana hostující celku se pomalu zatahuje k vlastnímu vápnu. Naopak domácím se daří obehrávat šestnáctku soupeře ze strany na stranu.

85
    Kosovský útočník opět v silovém souboji. Nyní sice přetlačil Sáncheze, ale poté už neměl dostatek času na razantnější hlavičku.

84
    Na trávníku se začíná přitvrzovat. Muriqi nyní vlétl do Larina a jen zázrakem vyvázl bez žluté karty.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Čeká nás pořádně napínavá koncovka.

Vít Schück

Branky: 34. K. Pérez (Rosa), 69. Amalláh (Larin), 87. Monchu (Kenedy) – 54. Muriqi (Maffeo), 58. Morlanes, 90+4. Muriqi (pen.)

Karty:   10. Mesa (RVL), 57. Rosa (RVL), 90+2. Larin (RVL) – 40. de Galarreta (MLR), 45+2. Valjent (MLR), 65. J. Costa (MLR), 76. Morlanes (MLR)

Real Valladolid: Masip – Fresneda, J. Fernández, Ja. Sánchez, Rosa (68. Amalláh) – K. Pérez (82. Monchu), Hongla, Mesa (C) (67. I. Sánchez) – Plata (82. Kenedy), Larin, Plano (67. Escudero).
    Náhradníci: Asenjo – L. Pérez, Aguado, León, al-Jámiq, D. Torres.

Trenér: Paulo Pezzolano

RCD Mallorca: Rajković – Hadžikadunić, Valjent, Raíllo (C), J. Costa – Maffeo, de Galarreta, Morlanes (76. Grenier), I Kang-in (86. Án. Rodríguez) – Ndiaye (76. A. Sánchez), Muriqi (90+5. Prats).
    Náhradníci: Román, Greif – Llabrés, Kadewere, Jose. Gayá, Fernández Cózar.

Trenér: Javier Aguirre

Rozhodčí: Muňiz – Alonso, Blanco