Lyon – Rennes 3:1 (kon.) | Ajaccio – Auxerre 0:3 (kon.) | Montpellier – Toulouse 1:2 (kon.)
Remeš – Brest 1:1 (kon.) | Troyes – Clermont Foot 0:2 (kon.) | Nantes – Monaco 2:2 (kon.)
Lorient – Marseille 0:0 (kon.)
FC Nantes
2:2 (0:2)
AS Monaco
Neděle 09.04.2023, 17:05 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11. (19:05:49)

Je dobojováno. Druhá půle patřila domácím hráčům, kteří se nejprve postarali o snížení a poté i o vyrovnání a vrátili se tak zpět do zápasu. I druhá půle přinesla spousty šancí a dokonce vedoucí gól Nantes. Ovšem při něm byl Mustafa Mohamed v ofsajdu a nemohl být uznán. Oba týmy se tak rozešly smírně, remízu ale spíše berou domácí, hosté ztratili dva body.

90+6

90+5
    Poslední nastavená minuta, do akce se nyní dostávali opět hosté, ale v další šanci před Lafontem selhali.

90+4
    Ludovic Blas se prodral skrze obranu soupeře dopředu, ale nakonec se dopustil faulu a nemohl pokračovat dále. Naopak dopředu jdou Monačtí.

90+3
    Hned na to se rodila akce domácích, která však měla pouze jepičí život.

90+2
    Na soupeřově polovině se nyní nacházejí hosté a znovu měli snahu strhnout vedení na svou stranu. Ale Wissam Ben Yedder ztroskotal na brankáři Albanu Lafontovi.

90+1
    Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.

90
    Hosté odhlavičkovali míč směrem na polovinu soupeře a jdou znovu před branku Albana Lafonta.

89
    Hosté se nyní snažili o akci, která by mohla vést k vedoucímu gólu, ale agilní domácí hráči jim to nedovolili. Neradi by přišli o bodový zisk.

87
    Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Kevin Volland).

87
    Ofsajdové postavení je potvrzeno, gól tedy samozřejmě neplatí.
    85. Mohamed poslal Nantes do vedení, ale gólu předcházel ofsajd

85
    Mustafa Mohamed šel rychle až před hostující branku, zblízka pak zakončil mezi nohama hostujícího brankáře, ale radoval se předčasně. Na řadě je VAR a zkoumat se bude ofsajd.

83
    Střídání v týmu AS Monaco FC:
    ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Soungoutou Magassa.

83
    ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Chrislain Matsima.

81
    Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu.

79
    ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs.

Vendula Zdražilová

Branky: 65. Mohamed (Blas), 78. Blas (Merlin) – 21. Disasi (C. Henrique), 30. Matazo (C. Henrique)

Karty:   56. Girotto (NAT), 62. Corchia (NAT), 79. Blas (NAT) – 87. Volland (ASM)

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze (77. Coco), Castelletto, Girotto, Corchia (75. Merlin) – M. Sissoko, Moutoussamy – Guessand (59. Ganago), Mollet (59. Blas), Simon – Delort (58. Mohamed).
    Náhradníci: Petrić – Diaz, Doucet, C. Traoré.

Trenér: Antoine Kombouare

AS Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán (83. Matsima), C. Henrique – Diatta, Matazo, Mo. Camara (83. Magassa), Golovin (79. Jakobs) – Ben Yedder (C), E. Ben Seghir (70. Volland).
    Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, E. Diop, Minamino.

Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages