2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Motor České Budějovice
Neděle 09.04.2023, 14:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Liga juniorů

Ode mě je to pro dnešek vše, ze Zlína Vám přeji hezký zbytek neděle. (16:14:02)

Je konec. Motor poráží Přerov ve Zlíně 3:2 a ve finále play-off Ligy juniorů jde do vedení 2:1 na zápasy. V pondělí tak Jihočeši budou mít mečbol, těsně před koncem třetí třetiny se o to docela nenápadnou střelou z levé strany útočného pásma postaral Alexandr Remeš, který si připsal druhou trefu v utkání.

60:00
    Zubři prakticky se sirénou dostali puk do branky, ale jeden z nich toho docílil rukou. Rozhodčí tak gól neuznal a Motor tento zápas vyhraje.

59:58
    Hradil to zkusil přímo z buly, Jihočeši zblokovali puk do ochranné sítě. Do konce třetí části chybí dvě sekundy.

59:56
    Přerov přišel o útočné pásmo, ale dokázal se do něj vrátit. Střelu Holíka od modré čáry pak zablokoval vleže před Kalistou jeden z hráčů jihočeského celku. Motor je blízko druhé výhře ve finálové sérii.

59:23
    O kotouč se notnou chvíli bojovalo u mantinelu v obranném pásmu Motoru. Tento souboj vyhrál Přerov a Billa poté přihrál na ránu příklepem Holíkovi. Obránce Zubrů také poblíž modré čáry vypálil a Kalista si se zákrokem nebyl vůbec jistý. Nakonec ale roztáhnutý našel kotouč pod levým betonem.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí třetiny odjíždí Žurek na střídačku. Přerov to zkusí v šesti.

Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

58:53
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Dost možná zlomový moment utkání. Sice to tentokrát nebyla žádná velká šance, ale pro Motor je hlavní, že se dokázal prosadit a potřetí v zápase se ujímá vedení. ALEXANDR REMEŠ vystřelil přes obránce z levého křídla po ledě ke vzdálenější tyči a Žurek kotouč lapačkou ani betonem nedokázal zastavit. Kotouč byl dost možná ještě tečovaný bruslí přerovského hráče. Bez asistence.

58:23
    Střela Březiny na bližší tyč Žurkovi vypadla z výstroje, kotouče se pak ale chopili Zubři.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Zmatky v přerovské obraně, Motor je ale potrestat nedokázal.

56:51
    Hála střílel z osy hřiště přes klečícího Kolaříka, mířil pouze nad branku Přerova.

56:14
    Od modré čáry to po ledě zkusil Nesvadba, Kalista betony přitisknutými k sobě kotouč dokázal vyrazit.

55:40
    Hyža se dostal k odraženému puku u pravé tyče, nicméně i kdyby Kalistu překonal, trefil by zřejmě jen boční vnější oblouk branky Motoru.

55:10
    Na obou stranách nyní brzdí hru nepřesnosti.

53:53
    Petrásek vypálil příklepem bez přípravy mezi kruhy, ale zakončení mu nesedlo. Puk se odklouzal k zadnímu mantinelu, Žurek zasahovat nemusel.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 3. Lysoněk (Buršík, Hradil), 27. Štíbr (Holík) – 2. Petrásek, 26. Remeš (Putz, Drančák), 59. Remeš

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Koblížek, Nesvadba, Holík (C), Billa (A), Nášel, Brázda, Pekr – Kolařík, Harásek, Hanák, Buršík, Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Lysoněk, Šilhavý, Hradil, Štíbr (A)
    Trenér: Pavel Neuman

HC Motor České Budějovice: Kalista (Maleček) – Hail (A), Placek, Gřegořek, Březina (C), Willmann, Gajdolín, Lukáš – Pitel, Petrásek, Kotous, Kříž, Sochor, Hoch, Remeš (A), Šimon, Vavřík, Hála, Drančák, Putz
    Trenér: Karel Herr

Rozhodčí: Koziol, Rapák – Bartek, Kučera