Pondělí 10.04.2023, 00:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    David Pastrňák se skvělým výkonem proti Philadelphii zařadil po bok klubové legendy Phila Esposita

Střely na bránu: 37 – 34 | Přesilová hra: 0/4 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 13

Felix Sandström (PHI) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3 %, odchytal 57:12
    Jeremy Swayman (BOS) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Jakub Zbořil (BOS) – 0+1, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 16:09
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 8:04
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:59
    David Pastrňák (BOS) – 3+1, +3 účast, 10 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:04
    Pavel Zacha (BOS) – 1+1, +3 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:49

1. David Pastrňák (BOS) – 3+1
    2. Tyler Bertuzzi (BOS) – 0+3
    3. Owen Tippett (PHI) – 1+1 (03:00:04)

Utkání přihlíželo 18 776 diváků.

Boston i bez některých opor předvedl velmi dobrý výkon, nejlepší tým soutěže zvítězil na ledě Philadelphii 5:3.

Hrdinou zápasu byl David Pastrňák. Šestadvacetiletý rodák z Havířova zaznamenal 15. hattrick v NHL, jímž zaokrouhlil počet vstřelených gólů v sezóně na 60 a dvě trefy mu chybí do vyrovnání rekordu Jaromíra Jágra, zároveň vstřelil 300. kariérní zásah v nejlepší soutěži světa. Navzdory tomuto skvělému počinu českého útočníka domácí do posledních minut udržovali šance na bodový zisk, definitivní tečku na výhru Bruins dal v 57. minutě jiný Čech Pavel Zacha.

Svěřenci kouče Montgomeryho si polepšili v tabulce na fenomenálních 131 bodů a před druhou Carolinou disponují dvaadvacetibodovým náskokem, Philadelphia zůstává ve Východní konferenci čtrnáctá.

59:47
    Domácí hokejisté si dokázali vytvořit ještě jednu palebnou pozici, ale James van Riemsdyk ji ve kontaktní trefu nepřetavil, kotouč netrefil vůbec dobře.

59:26
    Přes celé hřiště zkusil trefit odkrytou domácí svatyni Connor Clifton, prudce letící hrací předmět prosvištěl vedle levé části brankové konstrukce.

58:39
    Rasmus Ristolainen si vyměnil kus černé gumy s Kevinem Hayesem, forhendový projektil švédský zadák vyslal vedle levé tyče.

58:14
    Znovu odvedl velmi dobrou práci Jeremy Swayman, když pokryl zakončení Tippetta, navíc úspěšně rozehrál na Brandona Carla.

57:46
    Zprvu se zdálo, že by Jeremy Swayman mohl zkusit štěstí přes celou bránu, ale původní úmysl si rozmyslel, vyhodil po levém mantinelu.

57:25
    Není nač čekat, domácí ihned po vyhraném buly ve středném pásmu odvolávají gólmana a zkouší štěstí v šesti bruslařích.
    56:56 Pavel ZACHA - 3:5

56:56
    Boston právě vstřelil branku!
    Nejen Pastrňák, bodovat v Bostonu umí i jiní Češi! Třeba PAVEL ZACHA, jenž obdržel k levému kruhu pas právě od produktivnějšího krajana, forhendovou dělovku z první nechytatelně napálil pod břevno. Asistence: David Pastrňák a Tyler Bertuzzi.

56:28
    Domácí kouč už určitě uvažuje o hře bez gólmana, důležité ale bude usadit se v útočném pásmu, jinak si budou zbytečně koledovat o průšvih.

55:56
    Hodně si dal záležet s rozehrávkou Matt Grzelcyk. Zpoza vlastní brány si bek vybral Trenta Frederica, jemuž nevyšla klička na Sanheima.

55:13
    Netrvalo dlouho a Letci byli nastěhovaní zpět v útočné třetině, ovšem jenom na pár vteřin, protože Tippett nahrával do bruslí Lindholma.

54:47
    Morgan Frost nahodil puk do útočného pásma a sám ho chtěl dojet, v čemž mu tělem zabránil český zadák Jakub Zbořil.

54:21
    Dobrou práci odvedl v obranné třetině David Pastrňák. Nejprve český forvard vystihl pas po levém mantinelu, aby následně vyslal přesný křižný pas na Bertuzziho.

53:54
    Travis Konecny tradičně dostává hodně prostoru na ledové ploše. Nyní Kanaďan nabil na modrou čáru Ivanu Provorovovi, pokus z první zblokoval Carlo.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Allison, 34. Farabee (Tippett), 50. Tippett (Farabee, N. Cates) – 1. Coyle (C. Carrick), 23. Pastrňák (Clifton, Zbořil), 28. Pastrňák (Bertuzzi, Zacha), 41. Pastrňák (Bertuzzi, H. Lindholm), 57. Zacha (Pastrňák, Bertuzzi)

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – Ristolainen, Provorov, York, Sanheim, Braun – Tippett, N. Cates, Hayes – Konecny, Frost, Farabee – Allison, Laughton (A), J. van Riemsdyk – Lemieux, Laczynski, Deslauriers – Bellows.
    Trenér: John Tortorella

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – Carlo, H. Lindholm (A), C. Carrick, Grzelcyk, Clifton, Zbořil – DeBrusk, Coyle, Marchand – Pastrňák (C), Zacha (A), Bertuzzi – Lettieri, Frederic, Lauko – Hathaway, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Syvret, South – Gawryletz, Hughes

Diváci: 18 776