Philadelphia – Boston 3:5 (kon.) | Anaheim – Colorado 4:5 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:5 (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 10.04.2023, 02:50 • Honda Center, Anaheim • NHL

Utkání je u konce a bylo dramatické až do svého závěru. Ve třetí třetině se oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu a to se hned dvěma góly povedlo domácím. Ve 46. minutě se trefil Frank Vatrano a ve 48. minutě Brett Leason. S Anaheimem to vypadalo velice dobře, jenže hosté se nevzdali, do svých rukou to vzali elitní útočníci Colorada a zvládli srovnat. O snižující gól se Mikko Rantanen a v 56. minutě ztrátu definitivně odmazal Nathan MacKinnon. Šo se do prodloužení, které střelecky ovládli hosté, dostali navíc k dispozici přesilovou hru a tu ranou z levého kruhu využil opět Nathan MacKinnon. Zápas tak skončil výsledkem 4:5, Anaheim je po této porážce na osmém místě Pacifické divize s 58 body, zatímco Coloradu patří v Centrální divizi první místo se 104 body.

Anaheim se v dalším utkání představí ve středu od 4:00 doma proti Vancouveru, Colorado bude hrát ve stejný den od 3:30 na svém ledě proti Edmontonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sváteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:12:52)

64:15
    Domácí Frank Vatrano si zřejmě neodpustil nějaké nemístné poznámky a po rozhodující brance tak ještě vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování.
    64:15 Nathan MACKINNON - 4:5

64:15
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Colorado opět ukázalo svou sílu v přesilovkách, když hráči zakombinovali v útočném pásmu, na levém kruhu dostal nabito NATHAN MACKINNON a dělovkou prostřelil Dostála – 4:5. Asistence: Devon Toews, Mikko Rntanen.

63:53
    Přesilovka pro Colorado, Frank Vatrano byl totiž potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Hosté budou hrát čtyři na tři.

63:45
    Přečíslení hostů dva na jednoho, Rodriguesův pokus o bekhend zastavil Dostál vystrčenou holí.

63:22
    Anaheim snad poprvé v prodloužení v útočném pásmu, jenže bez střeleckého vyjádření.

62:26
    MacKinnonovi se sesmekl puk z hole, nemohl tak zakončit z mezikruží, kde měl docela dost prostoru.

61:47
    Neuspěl ani Girard, každopádně se Colorado pustilo do prodloužení ze všech zbývajících sil.

61:15
    Mezi obránci se prosmýkl Ničuškin, z bekhendu už ale nevymyslel nic co by mělo Dostála ohrozit.

60:29
    Hosté se hned usadili v útočném pásmu, MacKinnon hledal před brankou Toewse, obrana Anaheimu dokázala druhého jmenovaného uhlídat.

60:01

60:00

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 36. Vatrano (Zegras, R. Strome), 39. Henrique (Fowler), 46. Vatrano (Terry, Shattenkirk), 48. Leason (Grant, Jays. Megna) – 11. Compher (Ničuškin, E. Johnson), 34. Rantanen (Girard, D. Toews), 53. Rantanen (MacKinnon, D. Toews), 56. MacKinnon (Rantanen, Ničuškin), 65. MacKinnon (D. Toews, Rantanen)

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Benoit, Fowler (A), Shattenkirk, Colt. White, Beaulieu, Helleson – R. Strome, Zegras, Vatrano – Terry, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Jays. Megna, Grant.
    Trenér: Dallas Eakins

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Girard, D. Toews (A), J. Johnson, E. Johnson, B. Hunt, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Malgin, Compher, Ničuškin – Meyers, Eller, Newhook – L. O'Connor, Cogliano, Nieto.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schrader, Pochmara – Pancich, Flemington

Diváci: 13 992