Winnipeg – San Jose 6:2 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Carolina 3:2 (kon.)
Washington – NY Islanders 5:2 (kon.) | Florida – Toronto 1:2 (po pr.) | Detroit – Dallas 1:6 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:4 (kon.) | Calgary – Nashville 2:3 (1:2 po s.n.) | Arizona – Seattle 1:4 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:3
Mountfield HK
Úterý 11.04.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Stav série – 2:3 (21:55:43)

Dnešní – téměř stominutový – zápas je za námi. Mountfield přijel v roli favorita a tuto roli v první třetině potvrdil beze zbytku. Po první třetině vedl už o dvě branky díky Klímovi a Perretovi a na domácí by si vsadil málokdo. Vítkovice ale nastoupily do druhé části se Stezkou v brance a domácí začali bojovat více. Přesilovku dvě minuty před druhou sirénou proměnil u branky Kotala a dal tak naději svému týmu. Ve třetí třetině vítkovičtí dřeli až vydřeli další gól v přesilovce, kterou tentokrát využil kapitán Lakatoš. Vítkovičtí byli znovu ve hře a díky výborným gólmanům, kteří už žádnou střelu za svá záda nepustili, došlo na prodloužení. V tom se šance jednotlivých týmů střídali, ale gólmani všem pokusů vystavili stopky. Po další přestávce nastoupili hráči k dalšímu boji, a že to boj byl. Hrálo se od branky k brance, často v rychlém tempu a infarktové situace nemohli nikoho v hledišti nechat chladnými. V hlavní roli byli znova pozorní gólmani, ale také už se začala projevovat únava. Něco málo přes minutu před koncem druhého prodloužení si své branky sebral kotouč Koch, projel celé kluziště dostal se až k brance a z úhlu zavěsil k tyči – a Ostravar aréna se dostala do varu. Vítkovičtí si vystřelili další zápas, ve kterém mohou bojovat o postup.
    Z Ostravy je to vše, mějte krásný zbytek dnešního dne a já se budu těšit brzy zase na počtenou.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí PATRIK KOCH projel kluzištěm, najel si k brance, zavěsil do královehradecké klece a vybojoval domácím šestý zápas – 3:2.

98:09
    Obrovská šance Vítkovic, Krenželok postupoval se spoluhráčem vpřed sám před brankou tvrdě vypálil, ale Kalinova hozená hůl se mu dostala do cesty.

97:46
    Hra v útočném pásmu hostů, ale tam je puk jen zašlápnut v rohu.

97:14
    Vítkovičtí točí hostující pětici před brankou, ale Kiviaho drží.

97:03
    Mueller se vnutil do pásma, spoluhráči mu odjeli střídat, přesto měl s jeho střelou Kiviaho menší potíže. Následuje komerční přestávka.

96:51
    Pro volný puk si sjel McCormack, ale klubko hráčů před brankou nepropálil.

96:15
    Vítkovičtí v šanci dva na jednoho, ale jak ubývají síly, Lindbegr už nemířil přesně.

95:47
    Hostující útočníky připravil v pásmu o puk Lakatoš a může vyrazit do útoku.

95:21
    Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění.

95:15
    Vítkovice v pásmu, Gewiese zastavil na modré puk, jeho střelu vytěsnil Kiviaho betonem do rohu.

94:52
    Hosté rozehrávali od své klece, ale ve středním pásmu přišli o kotouč.

94:05
    Hraje se znovu od branky k brance, šance stíhá šanci, Lindberg ani Kalus se neprosadili, stejně jako na opačné straně Eberle.

93:00
    Stehlík neudržel puk na obranné modré, do šance se dostal Werek, kterého ale z dráhy vytěsnil Gewiese, hostujícímu útočníkovi spadla helma, ale hrál chvilku dál, sudí si ale ničeho nevšimli.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 38. Kotala (J. Stehlík, Gewiese), 47. Lakatoš (Mueller, Krieger), 99. Koch – 12. Kev. Klíma (Okuliar), 16. Perret (Gaspar)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (21. Stezka) – Mikuš, Grman, Koch, L. Kovář, Gewiese, J. Stehlík, Prčík – Jarůšek, Krieger, Mueller (A) – L. Krenželok (A), Dej, Lakatoš (C) – Kotala, Lindberg, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Kiviaho (Machovský) – Jank, McCormack, Kalina, Blain (A), Rosandić, F. Pavlík (C), Gaspar – Eberle, Miškář, Werek – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Kev. Klíma, Okuliar – Pilař, Štohanzl, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: R. Šír, P. Stano – J. Špůr, P. Šimánek

Diváci: 8 127