West Ham – Arsenal 2:2 (kon.) | Nottingham – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
West Ham United
2:2 (1:2)
Arsenal FC
Neděle 16.04.2023, 15:00 • London Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 31. kolo

Arsenal dnes odmítl možnost odskočit Manchesteru City na rozdíl šesti bodů a na hřišti West Hamu remizoval 2:2. Prvních třicet minut ale patřilo jednoznačně hostům, ti navíc už od desáté minuty vedli díky brankám Gabriela Jesuse a Martina Ödegaarda o dva góly. Domácí ale dostala do hry penalta, kterou bez potíží proměnil Saíd Benrahma. Také ve druhém dějství byl k vidění pokutový kop, který si vzal ze strany Arsenalu Saka, jenže křídelník s číslem 7 na zádech vůbec netrefil bránu. O dvě minuty později tak domácí trestali, krásný gól vstřelil Jarrod Bowen. V závěru už větší tlak Arsenalu nepřišel, a tak se oba týmy rozešly se ziskem bodu.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:02:29)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:8.

90+6

90+6
    Leandro Trossard se ještě dostával ke střele, ale ta byla zablokovaná. Za okamžik se ozve závěrečný hvizd.

90+5
    Rozběhla se nám poslední minuta tohoto utkání. Dopředu dle očekávání spěchají fotbalisté v černých dresech.

90+4
    Leandro Trossard postrčil do strany na Whitea, jehož centr byl pořádně nebezpečný, ale také tento balón skončil v moci obránců.

90+2
    Jarrod Bowen na druhé straně hřiště rozehrál rohový kop, který ale hosté dokázali odvrátit. Toto ale West Hamu pochopitelně vyhovuje.

90+1
    Na standardní situaci si naskočil stoper Arsenalu Rob Holding, jehož hlavička ale nebyla dostatečně důrazná. Łukasz Fabiański předvedl jistý zákrok.

90+1
    Ve druhém poločase se bude nastavovat pět minut!

90+1
    Střídání v týmu West Ham United:
    ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Pablo Fornals.

90
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Eddie Nketiah.

89
    Leandro Trossard sice předvedl parádičku při práci s balónem, ale v danou chvíli příliš neřešila. West Ham se už podstatně zatáhl a čeká, s čím hosté přijdou.

87
    ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Flynn Downes,
    ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Maxwel Cornet.

87
    Bukayo Saka se dostal k hlavičce, která ale o několik metrů nebyla přesná.

86
    Saíd Benrahma se placírkou snažil centrovat do vápna, jenže Aaron Ramsdale si míč stáhl bez větších potíží.

85
    ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Fábio Vieira,
    ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Reiss Nelson.

84
    Rice svůj celek nedostal z tlaku soupeře. Sice míč nakopl co nejdále, ale Arsenal už získal hrací předmět.

83
    Martinu Ödegaardovi nevyšla přihrávka na levé křídlo. West Ham se ale opět musí bránit.

Daniel Fekets

Branky: 33. Benrahma (pen.), 54. Bowen (Kehrer) – 7. Jesus (B. White), 10. Ödegaard (Martinelli)

Karty:   82. Cresswell (WHU) – 35. Partey (ARS), 45+4. Jesus (ARS)

Neproměněná penalta: 52. Saka (ARS), mimo

West Ham United: Fabiański – Coufal, Zouma, Kehrer, Cresswell – Souček, Rice (C) – Bowen, Paquetá (87. Downes), Benrahma (90+1. Fornals) – Antonio (87. Cornet).
    Náhradníci: Anang, Aréola – Be. Johnson, Palmieri, Lanzini, Ings.

Trenér: David Moyes

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Holding, Magalhães, Tierney (85. Vieira) – Ödegaard (C) (90. Nketiah), Partey (67. Jorginho), Xhaka – Saka, Jesus (67. Trossard), Martinelli (85. Nelson).
    Náhradníci: Turner – Kiwior, Walters, Smith-Rowe.

Trenér: Mikel Arteta