Bayern – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Mohuč 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Augsburg 3:2 (kon.)
Stuttgart – Dortmund 3:3 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
1:1 (0:1)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 15.04.2023, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 28. kolo

Fotbalisté Kolína nad Rýnem remizovali v utkání 28. kola německé Bundesligy 1:1 s lehce favorizovanou Mohučí. Lépe vstoupili do duelu hosté, kteří svou převahu korunovali v 17. minutě vedoucí trefou. Widmer odcentroval z pravé strany do malého vápna, kde balon dopravil tvrdou hlavou do sítě Ajorque. Následně se aktivita zcela přenesla na stranu Kolína. Schindler, Martel a Chabot v zakončení postupně neuspěli, krátce po změně stran už se ale domácí radovali. Ljubičić si u hranice pokutového území narazil balon s Hectorem a přízemní ranou k pravé tyči nedal Zentnerovi šanci. Možností postupem času ubylo, k vidění byly čím dál častěji naopak nedovolené zákroky na obou stranách. Nervózní nastavení pak přineslo rovnou tři žluté karty, změnu ve skóre už ovšem nikoliv. Oba celky si tak rozdělily do tabulky po bodu. Mohuč si polepšila o jednu příčku na sedmé místo. Kolín je jedenáctý. (17:33:55)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:15.

90+5

90+4
    Balon se pohybuje ve střední části hřiště. Zdá se, že jsou oba celky smířeny s remízou.

90+3
    Koncovka zápasu je dost nervózní. Více se diskutuje a protestuje, než-li hraje. Uvidíme, zda rozhodčí nakonec nenastaví ještě minutku navíc.

90+2
    Další žluté napomenutí putovalo vzápětí po vehementních protestech u postranní čáry na adresu domácího kouče Steffena Baumgarta.

90+1
    Na hřišti byla k vidění menší strkanice, kterou musel rychle hasit rozhodčí. Vzešly z ní žluté karty pro Jana Thielmanna a Dominika Kohra.

90+1
    Budou to minimálně čtyři minuty. Robin Zentner aktuálně ukryl do rukavic dlouhý nákop a ujme se rozehrávky.

90
    Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Netrpělivě čekáme na údaj o nastaveném čase.

90
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.

88
    Na protějším konci stadionu zahrozil technickou ranou Dejan Ljubičić. Po akci na pravé straně k němu propadl před hranici šestnáctky odražený balon. Po jeho zakončení se ale stočil příliš doprava.

87
    Po zpětném přiťuknutí dostal míč proti noze Edimilson Fernandes. Ranou z druhé vlny pálil opravdu vysoko nad branku, někam do třicáté řady.

86
    Timo Hübers se obtočil rukama okolo Marcuse Ingvartsena, a zastavil tak nedovoleným způsobem akci Mohuče. Má to za žlutou.

85
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Sargis Adamjan.

85
    ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbašić.

84
    Obrana Kolína teď zapomněla ve vápně na Leandra Barreira. I Čä-song poslal zleva do šestnáctky vysoký balon a domácím se mohlo hodně ulevit, že prvně jmenovaný hlavičkoval výrazně nepřesně.

83
    Oba týmy svazují s blížícím se závěrem nepřesnosti. Snaha je vidět, ale kvalita v těchto chvílích pokulhává. Remíza je tak zas opět o něco blíže.

81
    Linton Maina vyslal z levé strany šestnáctky nižší kroucený balon dost za zadní tyč. Bylo to něco mezi střelou a přihrávkou. Každopádně to bylo dost nepřesné.

80
    Jeden faul teď střídá druhý. Hlavní rozhodčí Cortus nicméně ve druhém dějství do kapsičky pro kartu ještě nesáhl.