Bayern – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Mohuč 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Augsburg 3:2 (kon.)
Stuttgart – Dortmund 3:3 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
RB Lipsko
3:2 (3:1)
FC Augsburg
Sobota 15.04.2023, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 28. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 8:11. (17:30:46)

Pasivita RB Lipska ve druhé půli vedla ke snížení Augsburgu Vargasem, ale pouze osm minut před koncem utkání, což byl příliš krátky čas na větší změnu ve skóre.

RB Lipsko se díky těsné výhře zatím dostalo na třetí pozici. stejný počet bodů jako Union Berlín. Augsburg je naopak díky prohře opět 100% namočen v boji o záchranu. Schalke se přibližuje a velmi bude tento bavorský klub zajímat také počínáni soupeře VfL Bochum.

90+5

90+4
    Dnešní utkání sleduje 46 058 diváků!

90+3
    Ruben Vargas svým nepovedeným centřem zřejmě smazal i poslední možnost Augsburgu o vyrovnání.

90+2
    Cardona nedokázal obelstít připravenou obranu Lipska.

90+1
    Žlutá karta pro tým RB Lipsko (André Silva) za zdržování hry.

90+1
    Nkunku rohový kop rozehrál pouze nakrátko ve spolupráci se svým spoluhráčem.

90
    Utkání bude prodlouženo nad rámec normální hrací doby minimálně o čtyři minuty.

89
    Centr Laimera byl sražen soupeřem na rohový kop pro Lipsko.

88
    Nkunku to s míčem umí, prodral se až k zakončení k jehož přesnosti scházelo jen pár decimetrů.

87
    Roh Augsburgu rozehrál Pedersen, nicméně obrana Lipska byla na tuto situaci perfektně připravena.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva,
    ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Abdou Diallo,
    ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.

84
    Nkunkova střela byla zablokována, ale odražený balon pohotově vyslal zpět směr branka Laimer, ale na brankáře koubka si nepřišel.

84
    Samozřejně ihned příchází po druhé inkasované brance reakce trenéra Marca Roseho.

82
    Augsburg právě vstřelil branku!
    To již neplatí! Jelikož velké drama zařidíl svým snižujícím gólem čerstvý hráč RUBEN VARGAS po dvacetiminutovém působení na hrací ploše, poté ci zasáhl do zápasu až v jeho průběhu po hodině hry – 3:2!

81
    Snaha Augsburgu o zdramatizování utkání je zjevna, leč zatím neúspěšná.

80
    Centr Fredrika Jensena v marné snaze nalézti někoho ze svých spoluhráčů končí pouze záhy za koncovou čárou.

79
    ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.

Rostislav Králik

Branky: 10. Kampl (Werner), 32. Werner (Henrichs), 35. Werner (Kampl) – 5. Maier (Iago), 82. Vargas

Karty:   75. Raum (RBL), 90+1. Silva (RBL) – 48. Uduokhai (AUG), 49. Iago (AUG), 63. Gouweleeuw (AUG)

Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 8:11.
    RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol – Henrichs, Kampl (79. Laimer), Haidara, Raum (85. Halstenberg) – Szoboszlai (85. Diallo), Werner (85. Silva), Olmo (73. Nkunku).
    Náhradníci: Nyland – Ba.

Trenér: Marco Rose

FC Augsburg: Koubek – Uduokhai (78. Veiga), Gouweleeuw, Bauer (C) – Iago, Rexhbecaj, Engels (46. Baumgartlinger), Gumny (38. Jensen) – M. Pedersen, Maier (61. Vargas) – Beljo (61. Cardona).
    Náhradníci: Klein – Caligiuri, Mbuku, Čolina.

Trenér: Enrico Maassen