Bayern – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Mohuč 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Augsburg 3:2 (kon.)
Stuttgart – Dortmund 3:3 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
VfB Stuttgart
3:3 (0:2)
Borussia Dortmund
Sobota 15.04.2023, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 28. kolo
    Dortmund ztratil v boji o titul stejně jako Bayern. Rozdíl mezi oběma kluby je tak i po 28. kole dvoubodový

Fauly: 7:14. (17:37:34)

Máme za sebou málo uvěřitelnou bitvu v rámci německé Bundesligy. Předposlední Stuttgart prohrával po poločase s druhým Dortmundem 0:2 a navíc hrál o deseti. Druhá půle ale přinesla málo vídanou gólovou přestřelku. Domácí dokázali díky brankám v 78. a 84. minutě srovnat na 2:2. Hosté pak svého oslabeného soupeře zatlačili a v 93. minutě dali gól na 2:3. Jenže Stuttgart se nevzdal a v sedmé minutě srovnal na konečných 3:3 Silas. Zatímco pro Dortmund se jedná o velmi nepříjemnou ztrátu dvou bodů, domácí získávají zlatý bod!

90+7

90+7
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelný závěr zápasu! Po centru Joshui Vagnomana chyboval ve vápně mladík Soumaïla Coulibaly, který netrefil lehký balon. Míč se následně dostal k SILASOVI a ten propálil gólmana Kobela – 3:3!

90+4
    Konec zápasu se kvapem blíží a zdá se, že hosté zápas dotáhnou do vítězného konce.

90+2
    Dortmund právě vstřelil branku!
    To je závěr! Hosté strhávají vedení zpět na svou stranu, když se po přesné kombinaci snad všech ofenzivních hráčů dostal k zakončení Soumaïla Coulibaly, jehož ránu sice zblokovala defenziva, avšak na následnou dorážku GIOVANNIHO REYNY byl Fabian Bredlow krátký.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

90
    Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Hosté se vrhají do zoufalého útoku.

89
    Dnešní utkání sleduje 47900 diváků, je vyprodáno.

88
    Žlutou kartu za nafilmovaný pád uviděl Tiago Tomás.

86
    Giovanni Reyna tvrdě prošlápl domácího obránce a dostává žlutou kartu.

84
    To je něco! Sosův rohový kop nešťastně zpracoval hostující Salih Özcan přímo k nohám JOSHUI VAGNOMANA, který ranou z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě. Je srovnáno na 2:2!

83
    Tanguy Coulibaly vybojoval další rohový kop pro domácí celek.

82
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Giovanni Reyna.

82
    Borna Sosa poslal balon přesně na hlavu zcela nehlídaného Vagnomana, který ale poslal balon vysoko nad bránu. Velká škoda pro Stuttgart.

81
    Teď tu bude navíc rohový kop pro Stuttgart.

80
    Domácí ještě více ožili a i v deseti mužích na hřišti velkému favoritovu hodně zatápějí.

78
    A je sníženo na 1:2! TANGUY COULIBALY po dobrém driblinku vnikl do vápna BVB a jeho zajímavou střelu následně pro Kobela nechytatelně tečoval obránce Emre Can.

Aleš Strouha

Branky: 78. T. Coulibaly (Anton), 84. Vagnoman, 90+7. Silas (Vagnoman) – 26. Haller (Malen), 33. Malen, 90+2. Reyna

Karty:   35. Mavropanos (STU), 35. Endo (STU), 88. Tomás (STU) – 57. Bellingham (DOR), 71. Reus (DOR), 86. Reyna (DOR)   39. Mavropanos (STU)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:9. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:14.
    VfB Stuttgart: Bredlow – Mavropanos, Anton, Zagadou – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa – Millot (74. T. Coulibaly), Führich (63. Silas) – Guirassy (74. Tomás).
    Náhradníci: F. Müller – Egloff, Bastiao Dias, Haraguči, Perea, Stenzel.

Trenér: Sebastian Hoeness

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Can, Hummels (C) (46. S. Coulibaly), Guerreiro – Malen (69. Bynoe-Gittens), Bellingham, Özcan, Brandt (63. Reus), Adeyemi (82. Reyna) – Haller (63. Moukoko).
    Náhradníci: Meyer – Dahoud, Modeste, M. Wolf.

Trenér: Edin Terzić