Lecce – Sampdoria 1:1 (kon.) | Turín – Salernitana 1:1 (kon.) | Sassuolo – Juventus 1:0 (kon.)
AS Řím – Udinese 3:0 (kon.)
Turín FC
1:1 (0:1)
US Salernitana 1919
Neděle 16.04.2023, 15:00 • Stadio Olimpico Grande Torino, Turín • Italská Serie A • 30. kolo

Turín v prvním poločase nepodal přesvědčivý výkon. Favorit už v 9. minutě neubránil Nizozemce Vilhenu a jen o pár minut později měl velké štěstí, že Candreva trefil tyč. První šanci měl domácí tým až po půl hodině hry, kdy si po Radonjićově zpětné nahrávce soupeř nastřelil břevno.

Po přestávce Býci svou hru zlepšili a v 57. minutě se dočkali vyrovnání, které zařídil Sanabria. Přibližně čtvrt hodiny před koncem mohl dokonat obrat Lazaro, ale mexický gólman Ochoa byl proti. A když v nastaveném čase nesrovnal hlavičkový pokus Vojvoda, rozešly se oba celky smírně. (17:08:07)
    Salernitana neudržela poločasové vedení, v Turíně remizovala 1:1 a nerozhodný výsledek uhrála už pošesté v řadě

Držení míče: 63% : 37%.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:5.
    Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.

90+3

90+3
    Rychlý brejk zastaven taktickým faulem. A to už do závěrečného hvizdu zbývají poslední vteřiny.

90+2
    Na opačné straně získal Antonio Candreva roh. Kdosi z hráčů chtěl trefit načechraný centr voleem, jenže při nekoordinovaném pohybu promáchl.

90+1
    Nemuselo to tak být, kdyby Mërgim Vojvoda hlavičkoval lépe. Za Kastanosem si u zadní tyče naskočil na kolmý centr, ale v těžké pozici neměl přesnou mušku.

90
    Do konce zápasu zbývají tři minuty. Vypadá to, že Salernitana remizuje už pošesté v řadě.

88
    Salernitana před pokutovým územím. Jeho obléhání ukončil Erik Botheim lobem pro Sanabriu, jenže u míče byl dříve Vanja Milinković-Savić.

87
    Hosté se u balonu dlouho neohřáli. Soupeř pak šel do brejku, na jehož konci odcentroval Koffi Djidji do rukavic pozorného Ochoy.

85
    Hra uprostřed hřiště, několik hlaviček a nakonec míč v autu. Vhodit ho zpět do hry se chystá Lorenzo Pirola.

84
    Salernitana si vyměňuje přihrávky na vlastním území a trpělivě vyčkává na správnou dobu k útoku.

82
    Střídání v týmu Turín FC:
    ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Yann Karamoh.

82
    ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Demba Seck.

82
    Střídání si připravil i Chorvat Ivan Jurić.

81
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Erik Botheim.

79
    Následný roh už domácí nevyužili.
    78. Ochoa zneškodnil Lazarovu střelu tygřím skokem

78
    Valentino Lazaro před couvajícím bekem vnikl do pokutového území, z pravačky si zaseknutím přehodil míč na levačku a tvrdě vypálil na zadní tyč. Guillermo Ochoa podržel Salernitanu tygřím skokem.