Zubří – Plzeň 32:38 (kon.) | Karviná – Lovosice 34:29 (kon.)
HC ROBE Zubří
32:38 (18:22) Stav série: 1:3
Talent tým Plzeňského kraje
Středa 19.04.2023, 18:00 • Robe Aréna Zubří • Play-off Chance Extraligy mužů • Semifinále

HC ROBE Zubří – Talent tým Plzeňského kraje 32:38 (18:22)
    Nejvíce branek: Mořkovský 13/4, Mičkal 8, Šišák 3 – Douda 11/4, Bláha 7, Režnický 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 4:6. Diváci: 987. (19:33:22)

Házenkáři Plzně jsou ve finále! Semifinálovou sérii se Zubřím ukončili ve čtvrtém utkání, v jeho aréně zvítězili Západočeši výsledkem 38:32.

Západočeši zadělali na vítězství už v první půli, v níž si postupně vybudovali čtyřbrankový náskok. Ve druhém dějství Štochlova družina pokračovala v nastoleném tempu, těžila z chyb soupeře a náskok vylepšila na konečných šest gólů.

Ve finále se obhájce titulu z Plzně utká s největší pravděpodobností s Karvinou které mají po prvním poločase domácího zápasu s Lovosicemi skvěle nakročeno k zisku potřebné třetí výhry.

Konec zápasu. (32:38)
    60
    Domácí ještě stihli zkompletovat poslední útok vedoucí ke gólu, poslední gól Zubří v sezóně obstaral Kristian Galia. (32:38)
    60
    Jenže Zubří okamžitě balón ztratilo a zleva zakončoval pro změnu Daniel Bláha, ten již dokázal rozvlnit síť. (31:38)

60
    Z levého křídla Ondřej Šafránek neuspěl. Mířil na zadní tyčku, gólman vytáhl úspěšný zákrok levou nohou. (31:37)
    59
    Hráči v zelených dresech přidávají góly v závěru hlavně pro fanoušky, kteří dnes vytvářeli výbornou atmosféru, čtvrtou desítku branek načal Lukáš Mořkovský. (31:37)
    59
    Velkou kulišárnu si dovolil Daniel Režnický. Naznačil tradiční střelu pravačkou, aby nakonec technickým hodem poslal gólmanovi balón podél levé nohy. (30:37)
    58
    Domácí mužstvo dosáhlo na třicítku. Počet vstřelených gólů zaokrouhlil Petr Bajer, z pravého křídla přeloboval brankáře. (30:36)
    57
    Daniel Režnický tělem odstavil protihráče a rázem před sebou měl posledního protihráče, gólmanovi poslal míč do sítě pod pravou horní končetinou. (29:36)
    56
    Zubří okamžitě odpovídá Lukášem Mořkovským, jehož pokus přes protihráče zůstal Štefaničovi skryt do poslední chvíle. (29:35)
    56
    Západočeši dokázali skórovat i v oslabení, a to zásluhou tvrdé střely Jakuba Doudy z levé spojky na zadní tyčku. (28:35)
    55
    Podle očekávání hráli hosté při oslabení v útočné fázi powerplay. Jenže ztratili balón a do prázdné brány neomylně zacílil Lukáš Mořkovský. (28:34)
    55
    Hlavně ve druhém poločase o sobě dává často vědět na levém křídle Tomáš Mičkal, jeho příspěvek však dnes Zubří k vítězství stačit nebude. (27:34)

54
    Plzeň míří do oslabené. Na vině je příliš ostrý faul Adama Beneše, ten proti verdiktu ani nezkoušel protestovat. (26:34)
    53
    Kdo naopak stále hraje s obrovskou chutí, tak Jakub Douda. Středem proběhl mezi třemi konkurenty a zavěsil k pravé tyči. (26:34)

52
    Domácí cítí, že konec sezóny se blíží. Nervozita je v jejich rukou čím dál tím patrnější, nyní jsme znovu měli možnost vidět nepřesnost. (26:33)

52
    Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje. (26:33)
    51
    Domácí brankář nejprve předvedl výborný zákrok, načež dostal pas za obranu Tomáš Mičkal a sám před Štefaničem si věděl rady. (26:33)