Česko – Slovensko cz 5:1 (kon.)
Berani Zlín
1:7 (0:4, 0:3, 1:0) Stav série: 0:3
Rytíři Kladno
Čtvrtek 20.04.2023, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Baráž o extraligu • Baráž
    54:46 Petr KRATOCHVÍL - 1:7
    Zdroj: Hokejka TV

54:46
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom není kladenská obrana nepřemožitelná! Pět minut před koncem totiž trestá vyloučení PETR KRATOCHVÍL. Ten tak zakončil svou střelou do prázdné ukázkovou kombinaci jeho týmu a alespoň tak trochu mírní utrpení ševců. Asistence: Petr Mrázek a Denis Kindl.

Kladno právě vstřelilo branku!
    A i tato třetina nám přináší gól těsně před vypršením časomíry. Pod demolici se již svou druhou brankou podepisuje TOMÁŠ PLEKANEC. Kvůli němu se budou i po druhé třetině ševci chytat v kabině za hlavu.
    31:52 Ladislav ZIKMUND - 0:6

31:52
    Gólová nadílka Rytířů pokračuje po malé přestávce dál. Naprosto zbytečné vyloučení totiž nyní trestá LADISLAV ZIKMUND. Ten se dokázal v závěru početní výhody nejlépe zorientovat ve zmatku před bránou, který nastal po střele od jednoho z jeho spoluhráčů. Ani druhý zlínský gólman tak nezůstal nepřekonán. Asistence: Jiří Ticháček a Jakub Klepiš.

29:59
    Jakub Husa – 2 min., hrubost.

21:02
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín:
    ze hřiště odchází Daniel Huf, přichází Michal Kořének.
    21:02 Jiří TICHÁČEK - 0:5

21:02
    I druhá třetina se nese ve stejném duchu jako ta první! A to znamená, že tady máme bleskurychlý gól, o nějž se postaral JIŘÍ TICHÁČEK. Ten tak pouhou minutu po začátku druhého dějství zvyšuje na rozdíl pěti branek. Asistence: Matyáš Filip a Martin Procházka.
    18:33 Miroslav INDRÁK - 0:4

18:33
    Tak toto je vyloženě gólová sprcha dámy a pánové! Po brance, díky které se Rytíři dostali do trojbrankového vedení utvrzuje vedení hostů po méně než minutě MIROSLAV INDRÁK. Asistence: Adam Kubík a Tomáš Plekanec.
    17:45 Jaromír PYTLÍK - 0:3

17:45
    Tak toto je veledůležitý gól do kabiny, který by mohl rozhodnout celé utkání! Dvě minuty před zazněním závěrečné sirény se totiž prosazuje JAROMÍR PYTLÍK, který napravil své zaváhání z předchozího tlaku. Asistence: Jakub Klepiš a Ladislav Zikmund.

09:04
    První velkou šanci si na své konto nyní připsali i domácí. Do úniku dva na jednoho se dostal s jedním ze svých spoluhráčů Zdeněk Sedlák. Právě on se i nakonec rozhodl zakončovat. Jeho pokus si ale vyrážečkou Brízgala pohlídal.

07:06
    Tak nyní mohl být rozdíl dokonce tříbrankový! Daleko k tomu neměl Ladislav Zikmund. Ten se díky svým hbitým nohám dokázal prosmýknout podél mantinelu až před zlínského gólmana. Nakonec se ale k zakončení vůbec nedostal, jelikož mu v klíčový moment ujel puk.
    06:07 Matyáš FILIP - 0:2

06:07
    A je tady další gól pro Rytíře! Po necelých třech minutách se hned po skončení přesilové hry prosazuje MATYÁŠ FILIP, který využil obrovského tlaku jeho mančaftu. Díky tomu jsou tak hosté v brzkém dvoubrankovém vedení. Asistence: Ondřej Slováček a Václav Veber.

04:07
    Daniel Gazda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    03:26 Tomáš PLEKANEC - 0:1

03:26
    A máme tady první brzký gól utkání vážení! Po pouhých třech minutách se totiž prosazuje TOMÁŠ PLEKANEC. Ten dokázal využít obrovské hrubky ševců v útočném pásmu, díky které se dostal do samostatného úniku. Asistence: Adam Kubík.

01:53
    Matěj Beran – 2 min., nedovolené bránění.

Patrik Hlaváč

Branky a nahrávky: 55. Kratochvíl (Mrázek, Kindl) – 4. Plekanec (Kubík), 7. Filip (Slováček, Veber), 18. Pytlík (Klepiš, Zikmund), 19. Indrák (Kubík, Plekanec), 22. Ticháček (Filip, M. Procházka), 32. Zikmund (Ticháček, Klepiš), 40. Plekanec

Berani Zlín: Huf (22. Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Riedl, Suhrada, Burian – Kubiš (A), Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Sedláček, Mrázek – Heš, Hejcman, Pospíšil.
    Trenér: Miloš Říha ml.

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Ticháček, Sotnieks – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš (A), Indrák – Michnáč, Filip, Zikmund (A) – Beran, Pytlík, Bláha – Brodecki.
    Trenér: Otakar Vejvoda.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Axman