Zvolen – Košice 1:3 (kon.)
HKM Zvolen
1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 0:3
HC Košice
sk Čtvrtek 20.04.2023, 18:30 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Tretí finálový zápas je minulosťou. Košice po druhej zvládli aj tretiu tretinu, Jääskeläinen v dorážke strelil ukľudňujúci tretí gól hostí. Následne Košice umnou hrou, disciplínou a výbornou obranou vedenie ubránili. Košice sa teda ujali vedenia v sérii 3:0 a majú teda k dispozícii tri mečbaly. Príjemný zbytok večera a Ďakujem za pozornosť. Pokračujeme zajtra štvrtým pokračovaním seriálu... (20:58:41)

58:00
    Košice sa už nehrnú do útoku a prihrávajú si puk z hokejky na hokejku.

57:15
    Southornova strela okamžite po vyhranom buly. Trenčan videl dráhu puku a chytá ho do lapačky.

57:10
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Hain – 2 min., podrazenie.

57:10
    Je prakticky po zápase, nakoľko domáci Hain fauloval v útočnom pásme.

56:42
    Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Pezer Zuzin úplne sám na sekundu pred bránou, ale opäť si vylámal zuby na Riečickom. Fantastický hosťujúci gólman Dominik Riečický.

56:16
    Zvolen aktuálne neschopný akcie. Nevedia absolútne nič vymyslieť.

54:45
    Zvolen musí a to akoby domácim hráčom zväzovalo ruky aj nohy. Potrebujú sa na niečom chytiť, ale Košice už hrajú profesorsky. Hrajú proste iba to, čo potrebujú.

53:40
    Zvolen búši, Zvolen tlačí súpera, ale domáci hráči sa proste aktuálne nevedia v útočnej tretine presadiť.

52:07
    Zvolen v tlaku, zblokovaná strela Kubku, ale komplexná obrana hostí si opäť poradila, strelu zblokovali.

51:14
    Bartánus sa natlačil s pukom z ľavej strany, ale bekhendom neuspel.

50:34
    Viedenský sa cez trojicu nepredral a hostia oblúčikom puk vyhadzujú.

49:33
    Ďalšia šanca Zvolena, ale Hecl si zas a opäť vylámal zuby na Riečickom, ktorý jeho strelu zblízka pri pravej tyčke chytá.

49:22
    Hostia v plnom počte.

49:08
    Domácim presilovka nevychádza, opäť stratili puk.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 12. Zuzin (Viedenský, Marcinek) – 17. Pollock (Jääskeläinen), 31. Fejes (Bartánus, Breton), 47. Jääskeläinen (Southorn, Leskinen)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka (A) – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – R. Bondra, V. Fekiač, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka
    Trenér: Peter Oremus

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc (A), A. Bartoš – Leskinen, Mich. Chovan (C), Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus (A) – Rogoň, SLovák, Lamper – Havrilla, Hovorka, Jokeľ
    Trenér: Dan Ceman

Rozhodčí: Žák, Snášel – Stanzel, Šoltés (video – Beniač)