Carolina – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Boston – Florida 3:6 (kon.) | Dallas – Minnesota 7:3 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 2:0
New York Islanders
Čtvrtek 20.04.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Carolina Hurricanes vyhrává i druhý domácí zápas v sérii a na led soupeře pojede se stavem 2:0 na sérii. Carolina vedla v zápase 2:0, třemi góly hosté dokázali otočit. Ve třetí třetině Carolina srovnala a rozhodla v prodloužení. (04:09:45)

Carolina právě vstřelila branku!
    Je konec, je hotovo. Carolina vyhrává tento zápas a dostává se do vedení v sérii 2:0. Po rychlém přenesení hry se ze strany ke vzdálenější tyči prosazuje JESPER FAST. Asistence: Jordan Staal a Brent Burns.

64:50
    Mnoho šanci k vidění není.

63:23
    Martin Nečas se dostal do zakončení, ale s jeho ránou neměl brankář výraznější problém.

63:02
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.

62:25
    Hostující brankář raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

62:00
    Brankář domácích rozehrává od své braky, ale jeho spoluhráči se následně nedostali do zakončení.

61:32
    Ilja Sorokin kryje kotouč poté, co pálil od modré čáry Shayne Gostisbehere.

61:11
    Scott Mayfield se vrací za svou branku, odkud rozehrává.

60:40
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se tým nedostal.

60:01
    První prodloužení začalo, domácí brankář kryje kryje kotouč.

60:01

Poprvé v této sérii uvidíme prodloužení.

60:00

59:20
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Stastny (Slavin, Jarvis), 28. Noesen, 53. Slavin (S. Aho II, Burns), 66. Fast (J. Staal, Burns) – 31. Palmieri (Dobson, Nelson), 40. Barzal (Pelech), 50. Nelson (Palmieri, Dobson)

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Gostisbehere, Chatfield – Teräväinen, S. Aho II, Jarvis – Noesen, Kotkaniemi, Nečas – Martinook, J. Staal, Fast – Drury, Stastny, Stepan.
    New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, S. Aho I, Mayfield, Bolduc, Dobson – Lee, Horvat, Barzal – Engvall, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Fasching – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Charron, Brenk – Murray, Gawryletz

Diváci: 18 680