Kanada – Německo 8:0 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 2:5 (kon.) | Slovensko – Švédsko 3:5 (kon.)
Norsko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Slovensko
3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Švédsko
Pátek 21.04.2023, 18:30 • Raiffeisen Arena, Porrentruy (Švýcarsko) • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Zápas tak končí výhrou Švédska v základní hrací době. Třetí třetina ale nabídla parádní drama. Švédi po své dobré první třetině začali hrát na půl plynu a jejich vlažný výkon Slovensko potrestalo nejdříve snížením, a pak dokonce vyrovnáním. Jenže poté přišel pro Slováky šok, když se v čase 56:14 prosadil Anton Wahlberg. Pak Tre Kronor přidali ještě jeden gól do prázdné branky a vyhráli i druhé utkání na turnaji. (21:08:53)

Střely na branku: 26:52.

Nejlepším hráče slovenského celku byl vybrán Samuel Urban, který 48 střel soupeře. Z protivníkova týmu to byl David Edstrom, který se prosadil v první třetině.

59:54 Felix Unger Sörum - 3:5

59:54
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nyní už je výhra Tre Kronor definitivní. Ve vlastním pásmu kotouč převzal FELIX UNGER SÖRUM, který následně kotouč dovezl na červenou čáru, která kluziště rozděluje. Přesně zamířila a ránou vzduchem poslal kotouč do volné slovenské branky.

59:35
    A když už se jim konečně podařilo dostat kotouč do držení vyměnit gólmana za hráče, jejich útočnou akci zhatil zbytečný ofsajd.

59:12
    Čas ubíhá a Švédové stále krouží v útočném pásmu. Slováci se nemohou dostat pryč, aby mohli odvolat brankáře.

Oddechový čas pro tým Slovensko.

58:52
    Jeden ze Švédů se přihnal do útočné třetiny, ale jeho rána byla zblokována a kotouč se dostal až vysoko do ochranné sítě.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    Dalibor Dvorský pálil, ale jeho kotouč taktéž minul branku. Slovenský gólman zatím zůstává na ledě.

57:58
    Puk se před brankářem Slovenska nebezpečně odrazil od brusle jednoho Švéda. Branku ale těsně minul.
    56:14 Anton WAHLBERG - 3:4

56:14
    Tak tohle je naprostý šok pro Slováky. ANTON WAHLBERG dostal kotouč na slot, sjel si trochu doleva a následně vyslal parádní střelu pod horní víko Urbanovy branky. Asistence: Zeb Forsfjäll.

55:37
    Oba týmy se nyní vystřídaly v útoku, ale ani jeden z nich nedokázal vymyslet pozici pro střelu na branku.
    53:59 Roman KUKUMBERG - 3:3

53:59
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Drama vrcholí, Slovensko srovnává! ROMAN KUKUMBERG našel kotouč v předbrankovém prostoru u pravé tyče a elegantně ho poslal dovnitř Švédské klece! Asistence: Daniel Alexander Jenčko a Adam Cedzo.

53:51

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 16. Pekarčík (Masnica, Štrbák), 52. Masnica (Dvorský, Pekarčík), 54. Kukumberg (Jenčko, Cedzo) – 5. Lindstein (Forsfjäll, Dower Nilsson), 11. Sandin-Pellikka (Forsfjäll, Lindstein), 17. Edstrom (Stenberg, G. Kangas), 57. Wahlberg (Forsfjäll), 60. Unger Sörum

Slovensko: Urban (Fürsten) – Štrbák (C), Eperješi, Baran, Barcík, Pišoja, Královič, Chromiak – Pobežal, Dvorský (A), Cedzo – Jenčko, Pekarčík, Dej – Kukumberg, Varga, Císar – Masnica, Párička (A), Ridzoň.
    Trenér: Tibor Tartal

Švédsko: Erliden (Thelin) – Sandin-Pellikka, Lindstein (A), Willander, Wikman, Landén (A), Hurtig, Bergström – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg (C) – Dower Nilsson, Forsfjäll, Wahlberg – G. Kangas, Zether, Nordh – Pettersson, Stählberg, Johansson – Sagadin.
    Trenér: Aders Eriksen

Rozhodčí: G. Barcelo, N. Bloyer – N. Boivin, M. Merk