Toronto – Tampa 7:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:5 (kon.) | Colorado – Seattle 3:2 (kon.)
Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
5:2 (0:1, 2:1, 3:0) Stav série: 1:1
Winnipeg Jets
Pátek 21.04.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Já vám děkuji za pozornost a přeji vám krásné páteční ráno, mějte úspěšný den! (07:07:10)

To by pro dnešek bylo vše. Série se tedy za stavu 1:1 přesouvá do Kanady, kde se bude hrát v sobotu 22. května večer. Start utkání je naplánován na 22:00.

3. Laurent Brossoit (VGK) 31 zákroků, 93,9% úspěšnost

Je dobojováno! Vyrovnaný stav po čtyřiceti minutách nasvědčoval tomu, že bychom mohli sledovat drama. To však již ve 46. minutě odvrátil dorážející Chandler Stephenson. Na jeho trefu pak v posledních minutách dvakrát navázal kapitán Mark Stone, který dokázal, že je pro svůj tým velmi platný, ačkoliv to s jeho zdravím není stoprocentní. Výsledkem je tedy vyrovnání série a pro fanoušky v T-Mobile Aréně jistota, že své idoly ještě minimálně jednou uvidí.

59:56
    DeMelo se nechystá nikam odjíždět.

59:40
    Tryskáči mají kotouč u vlastní klece, už se ale nikam neženou.

59:19
    Barronův pokus z levé strany vyráží Brossoit do ochranné sítě.

59:00
    Posledních 60 sekund zápasu.

58:18
    Niederreiter ještě zkouší něco vymyslet za Brossoitovou klecí.
    57:30 Mark STONE - 5:2

57:30
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Asi už to ale nebude nic platné, tohle už je definitivní pojistka! V útočné třetině zůstal osamocený Karlsson, jenž přesto dokázal udržet kotouč a po jeho pasu podruhé v zápase uspěl kapitán MARK STONE. Jeho střelu možná ještě tečoval obránce Schmidt, na výsledku to ale nic nemění – 5:2. Asistence: William Karlsson a Phil Kessel.

57:10
    Jets by potřebovali přesilovku, brankáře určitě odvolat zkusí.

56:57
    Pionk čeká za brankou a hosté střídají.

56:35
    Pokus Eichela z protiútoku schytal Gustafsson do nohy.

56:08
    Gustafsson vybojoval puk u mantinelu a ke střele se dostal Mäenalanen.

55:55
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

55:34
    Hague jako první dostihl nahozený puk, na zádech si ale k mantinelu dovezl Namestnikova.

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 26. Karlsson (Kessel), 31. Eichel (Pietrangelo, Amadio), 46. Stephenson (Pietrangelo, Stone), 54. Stone (Stephenson, Howden), 58. Stone (Karlsson, Kessel) – 10. Lowry (Pionk, Schmidt), 37. Stenlund (Mäenalanen, DeMelo)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Quick) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), Karlsson, Kessel – Amadio, Stephenson, Stone (C) – Howden, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Scheifele (A) – Niederreiter, Naměstnikov, Wheeler – Barron, Lowry (A), Appleton – D. Gustafsson, Stenlund, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Kozari, Lee – Cormier, Berg