Bochum – Wolfsburg 1:5 (kon.) | Hertha – W. Brémy 2:4 (kon.) | Hoffenheim – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.)
Mohuč – Bayern 3:1 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 4:0 (kon.)
Borussia Dortmund
4:0 (3:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 22.04.2023, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 29. kolo

To je ode mě pro dnešní den. Přeji pěkný zbytek sobotního večera. (20:27:36)

V prvním poločase byli k vidění hned tři přesní trefy. Domácí poslal do vedení Bellingham, na kterého o pět minut později navázal Malen. Třetí zásah poslal do sítě pár minut před přestávkou Hummels. Fantastickou formu v domácím prostředí navíc potvrdil čtvrtým gólem v 67. minutě opět Malen. Spanilá jízda Borussie pokračuje, Dortmund přemohl Frankfurt 4:0.

Dortmund využil zaváhání Bayernu a po zvládnutém zápase s Frankfurtem se ujímá čela Bundesligy!

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:13.

90+3

90+2
    Mario Götze vymyslel přízemní centr z pravé strany, ale žádného spoluhráče před bránou nenašel.

90+1
    Zápas už se opravdu pouze dohrává. Oběma týmům výrazně došly síly.

90
    Hlavní rozhodčí přidá 3 minuty nad rámec.

89
    Mats Hummels využil svých zkušeností a míč si pokryl tak, aby byl faulován. Útočný tlak Eintrachtu je přerušen.

88
    Frankfurt sice kombinuje na útočné polovině, ovšem k zakončení se zatím zdaleka nepřiblížil.

87
    Dortmund si chtěl v této akci nahrát až do kuchyně. Rychlý protiútok skončil u Wolfa, který v pokutovém území hledal ještě dalšího spoluhráče.

86
    Frankfurt zavřel Borussii na vlastní polovině. Nejvíce přihrávek si vyměnili stopeři.

85
    Spousta soubojů ve středu hřiště znemožnily oběma celkům vyvinout útok.

84
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Faride Alidou.

83
    Marco Reus vypálil akrobatickým zakončením daleko mimo tři tyče,

81
    Po tom, co Karim Adeyemi výtečně obešel hned tři protihráče, upadl na trávník. Sudí Aytekin okatý pád viděl a potrestal Adeyemiho za simulování.

80
    Mario Götze byl na útočné polovině faulován. Hosté zvolili ze standardky rozehru na krátko.

79
    Blíží se závěr zápasu, což je znát na projevu domácích hráčů, kteří dnešní klání už spíše dohrávají.

78
    Zpětnou přihrávkou se balón dostal k Trappovi, odkud také začal další postupný útok hostů.

Ondřej Kučera

Branky: 19. Bellingham (Brandt), 24. Malen (Adeyemi), 42. Hummels (Guerreiro), 67. Malen (Adeyemi)

Karty:   55. Bellingham (DOR), 81. Adeyemi (DOR) – 12. Lenz (FRN), 23. Kolo Muani (FRN), 49. Rode (FRN)

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, N. Schlotterbeck (25. Süle), Hummels (C), Guerreiro (70. M. Wolf) – Bellingham (77. Özcan), Can, Brandt (70. Reus) – Malen, Haller (77. Moukoko), Adeyemi.
    Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Modeste, Reyna.

Trenér: E. Terzič

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe (71. Gebuhr), Lenz – Buta, Rode (C) (52. Borré), Sow, Knauff (46. Kamada) – Dina Ebimbe (84. Alidou), M. Götze – Kolo Muani (71. Aaronson).
    Náhradníci: Ramaj – Alario, Touré, Chandler.

Trenér: O. Glasner

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger