Salernitana – Sassuolo 3:0 (kon.) | Lazio – Turín 0:1 (kon.) | Sampdoria – Spezia 1:1 (kon.)
US Salernitana 1919
3:0 (2:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 22.04.2023, 15:00 • Stadio Arechi, Salerno • Italská Serie A • 31. kolo

Salernitana potvrdila povedený první poločas, který ovládla poměrem 2:0 zásluhou Lorenza Pirola a Boulaye Dia. Hosté se prezentovali dobrým výkonem a snažili se o vyrovnání. Jenže jejich výkon byl sražen nekvalitními centry do vápna domácího celku. Ten navíc v 65. minutě navýšil vedení na tři góly zásluhou Lessany Coulibalyho. Salernitana si doma po vítězství 3:0 nad Sassuolem připsala teprve třetí vítězství v novém roce. (17:02:50)

90+4

90+4
    Grigoris Kastanos (Salernitana) se rozeběhl po levé straně na branku soupeře, ale byl v ofsajdu.

90+3
    Tak po závaru před brankou hostů se dostal ke střele před vápnem Antonio Candreva, který donutil brankáře hostů k zákroku.

90+2
    Guillermo Ochoa (Salernitana) se mazlil s míčem skoro 30 vteřin, než ho poslal na polovinu hostů.

90+1
    Hosté přišli o svou šanci na snížení po útočném faulu před vápnem Salernitany.

90+1
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90
    Brankář Guillermo Ochoa (Salernitana) lapil do své náruce další mizerný centr ze strany hostů.

90
    Hosté budou ještě v závěru 90. minuty kopat rohový kop.

89
    Grigoris Kastanos (Salernitana) šel z levé strany do vápna Sassuola, jenže podklouzl a trefil centem jenom záda Emila Bohinena.

88
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Krzysztof Piątek.

87
    Norbert Gyömbér se drží za nohu. To vypadá, že bude muset střídat.

86
    Domácí reklamovali ruku soupeře, ale přesto se rozeběhli k rychlému kontru. Na jeho konci byů Boulaye Dia zastaven deset metrů před vápnem.

86
    Dylan Brún má už žlutou kartu a přesto se požduchuje se soupeřem na vlastní polovině.

85
    Pět minut před koncem devadesáté minuty, byli hráči hostů ve vápně Salernitany. Opět ale přišel jenom nepřesný centr z levé strany.

84
    Andrea Consigli (Sassuolo) na druhé straně lapil centr z pravé strany na malé vápno.

83
    Guillermo Ochoa (Salernitana) opět rozehraje od vlastní branky. No ale vůbec nikam s nákopem za polovinu hřiště nespěchá.

82
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Rogério, přichází Riccardo Marchizza.

82
    Sassuolo nemá důvod nikam spěchat a když neví co s míčem, tak jej pošle až na vlastního gólmana Guillerma Ochou.

Vít Káňa

Branky: 10. Pirola (Gyömbér), 20. Dia (Botheim), 65. L. Coulibaly (Dia)

Karty:   70. Brún (SAI) – 78. Henrique (SAS), 80. Ruan (SAS)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 12:10. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:14.
    US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato (72. Mazzocchi), Gyömbér (88. Piątek), Pirola (58. Brún) – Kastanos, L. Coulibaly (73. Bohinen), Vilhena, Bradarić – Candreva (C), Dia – Botheim (72. Troost-Ekong).
    Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Daniliuc, Sambia, Bonazzoli, Nicolussi.

Trenér: Paulo Sousa

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, G. Ferrari, Ruan, Rogério (82. Marchizza) – Frattesi (46. Pinamonti), López (67. Ceïde), Henrique – Bajrami, Defrel (67. Thorstvedt), Lauriente (73. Álvarez).
    Náhradníci: Pegolo, Russo – Harroui, Obiang, Romagna, Zortea, Erlić.

Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Giacomo Camplone