Liberec – Brno 3:1 (kon.) | Č. Budějovice – Jablonec 5:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
3:1 (3:0)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 23.04.2023, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Je za námi souboj 28. kola mezi domácím Slovanem Liberec a hostující Zbrojovkou Brno. O vítězství Liberce 3:1 rozhodl první poločas, ve kterém byli domácí jednoznačně aktivnější. Postupně se gólově prosadili Frýdek, Tupta a opět Frýdek. Ve druhém poločase Zbrojovka zvýšila aktivitu, ale v největším tlaku mezi 55.-65. minutou skórovat nedokázala. To se jí povedlo až těsně před koncem, kdy si po Ševčíkově centru vstřelil hlavou ukázkový vlastní gól domácí útočník Imad Rondić. Zbytek zápasu si Liberec pohlídal a připisuje si důležité tři body do tabulky. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového týdne. (17:58:41)

90+3

90+2
    Tečovaný centr Polyáka skončil v náručí Berkovce.

90+1
    V první z nich rozehráli domácí roh nakrátko a posbírali pár vteřin u rohového praporku.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.
    89. Imad RONDIĆ - 3:1

89
    Brno právě vstřelilo branku!
    Ale vlastně to byl hráč Liberce. Michal Ševčík rozehrál standardní situaci do míst, kde nebyl nikdo v červeném a pro balon už si šel brankář Vliegen. Z ničeho nic se však nepochopitelně pověsil do vzduchu IMAD RONDIĆ a překonal svého brankáře.

88
    Domácí Ahmad Ghali dostává žlutou kartu za faul zezadu.

88
    Imad Rondić vybojoval balon v souboji s Tijanim a mohl jít sám na bránu, ale rozhodčí Petřík viděl útočný faul.

86
    Matyáš Kozák už vyběhl s balonem mimo hrací plochu.

84
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Ivan Varfolomejev,
    ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Tomáš Polyák.

83
    Hosté běželi vstříc Vliegenovi, ale také mu nepřesnou přihrávkou odevzdali balon.

82
    Liberec měl k dispozici poměrně slušnou situaci, ale Matyáš Kozák akci zpomalil a následně o balon přišel.

80
    Imad Rondić fauloval u rohového praporku Tijaniho.

79
    Vysoký centr do malého vápna, to je pracoviště Oliviera Vliegena.

78
    Zbrojovka drží balon na svých kopačkách a trpělivě kombinuje.

77
    Rondićova přihrávka na Kozáka měla až příliš mnoho razance.

76
    Na druhé straně se sice Fousek dostal do vápna, ale balon poslal pouze po brankové čáře do náručí Vliegena.

74
    Domácí z rohového kopu nic nevytěžili.

Tomáš Honzejk

Branky: 23. Frýdek, 29. Tupta (Olatunji), 34. Frýdek (Fukala) – 89. Rondić (vla.)

Karty:   88. Ghali (LIB) – 45+2. Hlavica (BNO)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:4.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Ndefe, Plechatý (C), Purzitidis – Fukala (84. Polyák), Červ, Doumbia (46. Valenta), Frýdek (74. M. Kozák), Ghali – Olatunji (84. Varfolomejev), Tupta (65. Rondić).
    Náhradníci: Bačkovský – Prebsl, Mikula, Preisler, Mészáros, Rabušic.

Trenér: Luboš Kozel

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hlavica (46. Blecha), Mo. Tijani, Štěrba (73. Nečas), Hrabina – Alli (64. Fousek), Texl, M. Ševčík, Granečný – Řezníček (C) (46. Hladík), Falta.
    Náhradníci: V. Hrubý.