Sparta B – Prostějov 2:0 (kon.) | Jihlava – Dukla Praha 0:1 (kon.) | Karviná – Líšeň 2:2 (kon.)
Táborsko – Opava 1:0 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:0 (0:0)
Slezský FC Opava
Neděle 23.04.2023, 17:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Fanoušci v Táboře uvidí dnes na stadionu v Kvapilově ulici velice důležitý souboj mezi dvanáctým Táborskem a patnáctou Opavou. Týmy dělí pouhé tři body a Táborsko je právě o tento náskok nad sestupovou propastí. Důležitost zápasu si tak oba celky velmi dobře uvědomují.

Dvanácté Táborsko v posledním domácím zápase porazilo Prostějov 2:1, když otáčelo nepříznivý vývoj v posledních dvaceti minutách. Ve středečním kole ale vyšlo v brněnské Líšni na prázdno. Na jihu Moravy prohráli svěřenci Romana Nádvorníka 1:3. Táborsko by mělo nastoupit v plné sestavě, karetní tresty si Táborští odseděli v předchozích zápasech.

Opava nevyhrála ani jedno ze sedmi jarních utkání. Celková série bez vítězství je ovšem ještě delší. Slezané neprožili pocit z vítězství už 13 zápasů, naposledy se radovali 30. září loňského roku v domácím duelu právě s Táborskem. Ve středečním kole padla Opava doma s rezervou Sparty 1:2 a k vyrovnání jí nepomohla ani 22 minut trvající hra proti deseti po vyloučení Kukučky.

Bilance posledních pěti zápasů hovoří jasně pro Opavu. Slezané třikrát vyhráli a dvakrát skončil duel remízou. Poslední měření sil na konci září vyšlo Opavě, která zvítězila díky Yunisově penaltě ze 48. minuty 1:0. Nejlepším střelcem Opavy je Kopečný se 4 góly. Kdo se prosadí dnes?

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil (C), Novák, Tusjak – Kopřiva, Varačka, Kateřiňák, Dordić – Šašinka, J. Mach.
    Náhradníci: Kerl – Kronus, Sojka, Mezera, Alexandr, Koné, Sylla.

SFC Opava: Lasák – Janoščín (C), Bílek, Cykalo, Kadlec – Rychlý, Haitl, Kopečný, Ščudla, Gorčica – Yunis.
    Náhradníci: Číž – Rataj, Helebrand, Hranoš, Omale, Whiffen, Macháček.

Rozhodčí: Všetečka – Hurych, Pochylý.

Týmy už přicházejí na trávník, hosté z Opavy v červené a černé, domácí Táborsko v modré a bílé.

1

1
    Hosté rozehráli a zkoušejí to po pravém křídle, míč v autu.

3
    Střela hostů z dálky končí nad brankou Táborska.

4
    Ščudla skončil s míčem v autu, nepřesnosti zatím k šancím nevedou.

5
    Hosté hledali Ščudlu dalším dlouhým balonem, opět neúspěšně.

6
    Mach se dostal k hlavičce z několika kroků, hosté však zázrakem vyrazili na roh. První gólovku zápasu máme za sebou!

7
    Domácí se nastěhovali před branku Opavy a vybojovali další roh.

8
    Po rohu se dostal k hlavičce Šašinka, jenže netrefil míč dobře. Táborsko odstartovalo zápas dvěma gólovkami a diváci tleskají.

10
    Po zmatcích uprostřed hřiště se míč odrazil k Yunisovi a po zásahu táborské obrany kope Opava roh.

11
    Míč skončil po rohu jen za brankou domácích, rozehraje Pastornický.

12
    Mach se dostal po chybě Opavy v rozehrávce k míči a mohl ho hned poslat do prázdné branky, jenže zaváhal. Nakonec nahrál Kopřivovi, jehož zatočený pokus branku minul. Gólman Lasák už ale při Kopřivově pokusu skákal k tyči a zřejmě by balon měl.

14
    Neuteklo ani čtvrt hodiny a Táborsko už nevyužilo tři gólové šance.

15
    Šance i na druhé straně! Opavský Gorčica se dostal ke střele z hranice vápna a jeho pokus ještě někdo tečoval. Pastornický tak měl situaci ještě o kus těžší, nicméně vyrazil míč na roh, z kterého už nebezpečí nepřišlo.

16
    Žlutá karta pro tým SFC Opava (Patrik Haitl).

17
    Po Plachého standardce končí míč jen nad brankou Opavy.

20
    Po rohovém kopu se dostal míč ke Kadlecovi a zaspání domácí defenzivy musel zachránit Pastornický.

23
    Po souboji Bílka s Varačkou se penalta nepíská, ač by si to domácí přáli.

23
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Navrátil).

25
    Opava se nastěhovala před branku domácích a začíná být nebezpečná.

26
    Děsivou Haitlovu chybu domácí nepotrestali! Haitlovi utekl míč pod nohou a Šašinka mohl postupovat na brankáře. Nakonec zakončil jen střelou do gólmana a chytl se za hlavu. Domácí zahodili další gólovku.

27
    Dordičův pas kupředu na Šašinku Lasák přečetl a byl u balonu první.

29
    Akce Slezanů zprava vyústila v další rohový kop.

30
    Vysoký míč odhlavičkoval Navrátil a následoval útočný faul hostů.

31
    Varačka poslal přízemní centr a hosté raději uklidili na roh.

34
    Navrátilova hlavička po rohovém kopu šla hodně mimo.

37
    Po několika autech jsou u balonu hosté.

39
    Centr zleva lapil Pastornický a Táborsko může rozehrát.

40
    Ščudlův centr zleva uklidil Tusjak na roh.

42
    Další neúspěšná standardka domácích končí za brankou.

44
    Po srážce dvou protihráčů musí na hřiště lékař.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu.

45+1
    První poločas skončil. Fanoušci branku neviděli, zato gólových šancí bylo dost. V úvodu zahodili domácí tři gólovky a svou šanci měla i Opava. Ani ve zbytku prvního dějství se diváci nenudili, jen góly chybí. Druhý poločas začne asi v 18:02.

46

46
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Jan Mach, přichází Adam Kronus.

48
    Gorčica natáhl ke střele levou nohou, jenže branku minul.

49
    Bílkův centr odhlavičkoval Novák mimo nebezpečí.

51
    Bílek leží na hřišti a potřebuje ošetření.

52
    Na hřiště donesli i nosítka, nebyla ale zapotřebí.

54
    Roh Opavy skončil v boční síti.

55
    Dnešní utkání sleduje 670 diváků.

57
    Domácí šli do nadějného protiútoku, jenže akci zadrbali přihrávkou na soupeře.

60
    Střídání v týmu SFC Opava:
    ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Solomon Omale.

61
    Byla nařízena penalta proti Opavě! Po faulu těsně za hranicí vápna mají domácí obrovskou výhodu, hosté ještě diskutují.

62
    Táborsko právě vstřelilo branku! Třetí gól ve třetím utkání v řadě dává BOJAN DORDIČ. Při penaltě poslal Lasáka na druhou stranu a střelou k tyči posílá Táborsko do vedení 1:0.

63
    ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Mamadou Koné.

64
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).

69
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Šašinka).

70
    Domácí začali sbírat žluté karty, nicméně Opavu do šancí nepouštějí. Výjimkou byla střela, která domácí branku minula.

71
    Obrovská šance Opavy! Haitl nacentroval z pravé strany před branku, kde nepokrytý Yunis poslal míč hlavou těsně nad břevno!

72
    Tusjak zatáhl míč po levé straně a vybojoval roh.

73
    Hosté centr odvrátili a domácí si roh zopakují.

73
    Útočný faul připravil Táborsko o míč.

75
    ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Adam Alexandr.

78
    ze hřiště odchází Adam Gorčica, přichází Vojtěch Hranoš.

80
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Mamadou Koné).

82
    Domácí se dostali pod tlak a po nedorozumění skončil míč od Dordiče za čarou, roh pro Opavu.

83
    Hosté z rohového kopu nic nevytěžili a Pastornický posílá míč za půlku.

84
    Miloš Kopečný zůstal asi deset metrů před brankou sám, dlouho se na hlavičku soustředil, jenže poslal míč vedle brány Táborska!

84
    Žlutá karta pro tým SFC Opava (Jiří Janoščín).

85
    ze hřiště odchází Jan Kadlec, přichází Tomáš Rataj,
    ze hřiště odchází Miloš Kopečný, přichází Matěj Helebrand.

87
    Táborsko se drží na polovině hostů a zatím závěr kontroluje.

88
    Koné dostal ve středu hřiště míč zadarmo, nicméně se o něj nechal obrat. Nabíhající spoluhráči tak z chyby soupeře těžit nemohli.

90
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Adam Alexandr).

90
    Rozhodčí nastaví 5 minut.

90+2
    Hra se kouskuje, což vyhovuje domácím.

90+2
    ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Alexandr Sojka.

90+3
    Domácí šli do přečíslení, ale nedokázali si kloudně přihrát, u míče tak jsou hosté.

90+5
    Konec zápasu. Ve druhé půli už se fanoušci alespoň jednoho gólu dočkali. V 62. minutě rozhodl o vítězství Táborska 1:0 Bojan Dordič z penalty. Šancí ale bylo v celém utkání rozhodně na více branek, srovnat mohla i Opava. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (18:54:28)