Bournemouth – West Ham 0:4 (kon.) | Newcastle – Tottenham 6:1 (kon.)
AFC Bournemouth
0:4 (0:3)
West Ham United
Neděle 23.04.2023, 15:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 32. kolo

Skončil nám zápas mezi Bournemouthem a West Hamem. Hosté vyhráli překvapivě jednoznačně 4:0, když o zisku tří bodů prakticky rozhodli už v první půli. Trefili se postupně Michail Antonio, Lucas Paquetá a Declan Rice. Ve druhém dějství se mezi střelce zapsal také střídající Pablo Fornals. Dařilo se také dvěma českým reprezentantům, Tomáš Souček a Vladimír Coufal si totiž připsali po jedné asistenci.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:02:47)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:8.

90+4

90+3
    Tomáš Souček se dostal ještě k jednomu zakončení hlavou, ale zhruba o metr minul branku Bournemouthu.

90+2
    Nájif Akird nezahrál rukou ve vlastním vápně, ačkoliv si to všichni domácí hráči přáli.

90+2
    Rozběhla se nám předposlední minuta tohoto střetnutí. Hlavní rozhodčí totiž celkově nastavil tři minuty.

90
    Maxwel Cornet se sice už radoval z páté branky, ale ta nakonec neplatila, poněvadž se jednalo o ofsajd.

89
    Souček ale dokázal kop od rohového praporku poměrně rychle odvrátit, takže zažehnal veškeré nebezpečí.

88
    Marcus Tavernier nedostal přihrávku od spoluhráče úplně nejlépe, nakonec však vybojoval rohový kop.

87
    Tomáš Souček odvedl svou práci na vlastní polovině skvěle. Zatlačil na útočníka a míč získal pro své barvy. Vykopávat bude Łukasz Fabiański.

86
    Maxwel Cornet vybídl Rice, který ale pálit nemohl, poněvadž před ním byli hned tři hráči v černočervené kombinaci dresů.

85
    Kieffer Moore si na zadní tyči naskakoval na centr Jaidona Anthonyho. Pak se ale opět blýskl Zouma.

84
    Další přihrávka domácích mířila za obranu, ale znovu perfektně zakročil Kurt Zouma, jenž hraje skvělé utkání.

83
    Střídání v týmu West Ham United:
    ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Thilo Kehrer.

82
    Kieffer Moore se dostával do další šance, jenže netrefil branku ve chvíli, kdy mu na noze přistál centr z levé strany.

81
    Jaidon Anthony si navedl míč na levou nohu a velice zajímavě pálil. Łukasz Fabiański se proletěl vzduchem a zakročil.

80
    Neto musel vystartovat z brány, aby pro míč doběhl jako první, což se mu povedlo.

78
    Rice přihrál Flynnu Downesovi, jehož nesmírně tvrdá střela skončila na rukavicích Norberta Neta. Ačkoliv brankář Bournemouthu dnes inkasoval už čtyřikrát, se svým výkonem může být spokojen.

77
    Střílenou přihrávku si polský brankář ve službách hostů pohlídal. Poté jej spoluhráči náležitě poplácali po zádech.

Daniel Fekets

Branky: 5. Antonio (Cresswell), 12. Paquetá (Coufal), 43. Rice (Souček), 72. Fornals (Bowen)

Karty:   48. Moore (BTH) – 56. Akird (WHU), 67. Fabiański (WHU)

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Mepham, Stephens, Kelly (62. Viña) – A. Smith (62. Ouattara), Rothwell (46. Moore), Lerma (75. L. Cook), Tavernier – Christie (62. Anthony), Billing – Solanke.
    Náhradníci: Travers – Senesi, Zabarnyj, Semenyo.

Trenér: Gary O'Neil

West Ham United: Fabiański – Coufal (83. Kehrer), Zouma, Akird, Cresswell – Souček, Rice (C), Paquetá (77. Downes) – Bowen (77. Cornet), Antonio (65. Ings), Benrahma (65. Fornals).
    Náhradníci: Aréola – Ogbonna, Palmieri, Lanzini.

Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Anthony Taylor