Elche – Valencia 0:2 (kon.) | Barcelona – Atlético 1:0 (kon.) | Mallorca – Getafe 3:1 (kon.)
Sevilla – Villarreal 2:1 (kon.)
FC Barcelona
1:0 (1:0)
Atlético Madrid
Neděle 23.04.2023, 16:15 • Spotify Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 30. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:16. (18:16:01)

Šlágr kola končí vítězstvím Barcelony 1:0. Domácí tak udrželi jedenáctibodový náskok na druhý Real Madrid. Navíc se chytili po dvou ligových zápasech, v nichž uhráli jen bezgólové remízy. V prvním poločase bylo nebezpečnější Atlético. Griezmann dokonce hned v úvodu trefil břevno. V jeho závěru se však z první střely Katalánců mezi tyče prosadil Ferrán Torres, jehož gól byl také jediným v zápase. Po změně stran se přitom hrálo atraktivnější utkání. Příležitostí se urodilo na obou stranách dost, ale buď dobře zachytali brankáři, nebo byli střelci nepřesní. V samotném závěru se pak duel zvrhl v karetní mariáš.

90+5

90+5
    Rozhodčí se krátce poradil s kolegy u videa a signalizuje, že to na penaltu nebylo. Následně utkání hvizdem uzavřel!

90+5
    Dobrý centr Nahuela Moliny z pravé strany. Obrana Barcelony ale odvrací. Hosté ještě reklamují ruku. Do hry půjde VAR!

90+4
    To je mariáš! Žlutou kartu za šlapák vyfasoval hostující Saúl.

90+3
    Po útočném faulu Lewandowského na de Paula budou Atleti rozehrávat jednu z posledních akcí zápasu.

90+2
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Žlutou kartu od něho dostal trenér Atlética Diego Simeone.

90
    Centr Griezmanna odvrátil na zadní tyči Koundé. Poté dostal žlutou kartu Gavi. Fauloval Saúla.

90
    Běží už poslední minuta základní hrací doby. Morata byl faulován Araújem. Standardka pro Los Colchoneros.

89
    Jan Oblak se snažil rychle odehrát míč dopředu. Svůj nákop však přepálila kopat se bude pro změnu od brány kolegy ter Stegena.

88
    Na centr z levé strany si seběhl Álvaro Morata. Dostal se k hlavičce na bližší tyči a zdálo se, že míč ještě sklepává na tyč vzdálenější. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

86
    Yannick Carrasco se uvolnil na levé straně pokutového území, ale jeho střela byla zablokována. Po míči se pak akrobaticky natahoval Álvaro Morata, který však kopl do hrudi Erica Garcíu. Po hvizdu rozhodčího zareagoval podrážděně a odměnou mu byla žlutá karta.

85
    Bude to ale dobré. Brazilský reprezentant může pokračovat.

84
    Další žlutá! Sergio Reguilón zajel do Raphinhi. Nebylo to asi úplně chtěné, zdálo se, že hostujícímu krajnímu bekovi podjela noha. Raphinha se drží za koleno a nevypadá to s ním úplně dobře.

83
    V posledních minutách se začalo hodně žlutit. Za zákrok na Baldeho byl potrestán Pablo Barrios.