Freiburg – Schalke 4:0 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:0 (kon.) | Mönchengladbach – Union Berlín 0:1 (kon.)
SC Freiburg
4:0 (2:0)
FC Schalke 04
Neděle 23.04.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 29. kolo

Je konec! Freiburg zvládl domácí souboj se Schalke a vítězí 4:0. Ten se do vedení dostal po osmi minutách, kdy se prosadil Gregoritsch. Stejný hráč navíc hlavou přidal druhou branku deset minut před odchodem do kabin. Schalke bylo v první půli směrem dopředu bezzubé. Po změně stran navíc potrestal Uronenovu minule Lucas Höler a v závěru napsal gólovou tečku za soubojem Matthias Ginter. (17:22:10)

90+2

90+1
    Nastavují se dvě minuty!

90
    Po pravé straně se do vápna ještě dostal Lukas Kübler, ale střelou z ostrého úhlu branku vůbec netrefil.

89
    Po dalším brejku Freiburgu střílel z dobré pozice levačkou Noah Weisshaupt, ale jeho pokus směřoval přímo do rukavic gólmana.

88
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Yannik Keitel).

87
    Freiburg i v závěru hraje na polovině Schalke. Nikdo v modrém dresu se navíc ne a ne dostat k míči.

86
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Robert Wagner.

85
    Utkání se už pouze dohrává. Fotbalisté Schalke působí odevzdaným dojmem.

83
    Freiburg právě vstřelil branku! Kanonáda domácího celku pokračuje! Po rohovém kopu sklepl střídající Merlin Röhl míč k zadní tyči a nehlídaný MATTHIAS GINTER pohotově uklidil míč k levé tyči!

82
    Rohl dostal přihrávku na pravou stranu, otočil se kolem svého strážce, ale centrem vnějším nártem odevzdal míč soupeři.

81
    Schalke se z tlaku soupeře vymanilo jen za cenu odkopu do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Freiburgu.

80
    ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Merlin Röhl.

79
    Střídání v týmu FC Schalke 04:
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Rodrigo Zalazar.

78
    Freiburg drží míč na kopačkách a s přehledem si kráčí za triumfem. Schalke se nezmůže ani na napadání.

77
    Petersen si v rychlosti nedokázal obhodit soupeře na hranici pokutového území. Schalke zatím brání na výbornou.

76
    Keitel si dal pozor na ránu soupeře z otočky a levým stehnem srazil míč do autu.

75
    Další ofenzivní snažení Freiburgu zastavuje útočný faul. Proti pravidlům se nyní provinil Yannik Keitel.

74
    Freiburg zahrával přímý kop. Nákop z poloviny hrací plochy se snesl na hranici velkého vápna, kde zasáhla defenziva Schalke.

Tomáš Kubečka

Branky: 8. Gregoritsch (Doan), 36. Gregoritsch (Kübler), 53. Höler, 83. Ginter (Röhl)

Karty:   88. Keitel (FRE) – 45+2. Uronen (SCH)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 13:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.
    SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter – Doan (73. Weisshaupt), Keitel, Höfler (86. Wagner), Grifo – Gregoritsch (73. Petersen), Höler (80. Röhl).
    Náhradníci: Atubolu – Džong Woo-jong, J. Schmid, K. Schmidt, Sildillia.

FC Schalke 04: Schwolow – Matriciani (63. Aydin), Jenz (46. Greiml), M. Kamiński, Uronen (63. Ouwejan) – Latza, Král – Karaman, Drexler (46. Frey), Bülter (79. Zalazar) – Terodde.
    Náhradníci: Langer – Mohr, van den Berg, Tauer.