Empoli – Inter 0:3 (kon.) | Monza – Fiorentina 3:2 (kon.) | Udinese – Cremonese 3:0 (kon.)
AC Milán – Lecce 2:0 (kon.) | Juventus – Neapol 0:1 (kon.)
Udinese Calcio
3:0 (3:0)
US Cremonese
Neděle 23.04.2023, 15:00 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 31. kolo

Domácí tým měl skvělý úvod prvního poločasu, šel totiž ve druhé minutě zásluhou Samardžiće do vedení. Cremonese se prezentovalo snaživým výkonem, ale jeho snahu hatily nepřesné centry do vápna. Udinese šlo už ve 27. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Péreze. To ale nebylo ze strany domácích všechno, třetí gól jim zařídil po pěkné individuální akci Success ve 36. minutě. Ve druhém dějství jsme už gól neviděli. No a tak Udinese doma zvítězilo nad Cremonese, nutno říci zcela zaslouženě, 3:0. (16:58:45)

90+4

90+4
    Hosté budou ještě zahrávat rohový kop.

90+3
    Domácí odevzdali míč Cremonese a to bude útočit.

90+2
    Cremonese šlo po pravé straně, ale Giacomo Quagliata se dopustil šlapáku ve vápně. Udinese nebude nikam spěchat.

90+1
    Johan Vásquez (Cremonese) získal balon a upaloval do vápna. Jenže Felix Afena-Gyan o míč přišel.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90
    Držení míče 48:52.

89
    Marco Benassi (Cremonese) se dopustil faulu na polovině hřiště. Udinese teď bude tahat čas.

88
    Domácí měli k dispozici zkrácený rohový kop. ale ten se jim nepovedl. Byl totiž příliš přetažený.

87
    Valeri se dopustil útočného faulu, když povalil Padundiho, který spadl na rameno. No a právem vidí žlutou kartu.

86
    Emanuele Valeri (Cremonese) šel po levé straně, ale jeho centr byl nepřesný. Následuje odkop od domácí branky.

85
    Střídání v týmu Udinese Calcio:
    ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Simone Pafundi.

85
    Cremonese se dostalo na balon, ale útočí do zformované obrany.

84
    ze hřiště odchází Rodrigo Becão, přichází Adam Masina,
    ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Festy Ebosele.

Beto pravačkou ve vzduchu trefil balon v plném běhu ve vápně hostů, ale míč šel mimo branku.

83
    Už se opět hraje, Udinese je na balonu. t

82
    V akci jsou opět lékaři domácího týmu. To vypadá, že Pereyra bude střídat.

81
    Roberto Pereyra (Udinese) zůstal ležet na zemi a trápí jej křeče.

Vít Káňa

Branky: 2. Samardžić (Lovrić), 27. N. Pérez (Samardžić), 36. Success (Bijol)

Karty:   47. Samardžić (UDI), 79. Arslan (UDI) – 27. Sernicola (CRM), 64. Afena-Gyan (CRM), 87. Valeri (CRM)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 17:12. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:11.
    Udinese Calcio: Silvestri – Becão (84. Masina), Bijol, N. Pérez – Ehizibue (84. Ebosele), Samardžić (64. Arslan), Walace, Lovrić, Udogie – Pereyra (85. Pafundi) – Success (42. Beto).
    Náhradníci: Padelli, Piana – Zeegelaar, Abankwah, Thauvin, Nestorovski.

Trenér: Andrea Sottil

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola (46. Aiwu), Bianchetti, J. Vásquez, Valeri – Meïté, Castagnetti (46. Okereke), Benassi – Buonaiuto (75. A. Ricci) – Tsadjout (44. Afena-Gyan), Dessers (61. Quagliata).
    Náhradníci: Saro, Sarr – Pickel, Ghiglione, A. Ferrari, Acella, Galdames, Ločošvili.

Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Francesco Furneau