Zlín – Bohemians 1905 4:1 (kon.) | Jablonec – Olomouc 2:2 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 1:2 (kon.)
Brno – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
AC Sparta Praha
2:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň
Středa 26.04.2023, 19:30 • epet Arena, Praha • FORTUNA:LIGA • 29. kolo

Sparta se dnešní výhrou dotahuje bodově na vedoucí Slavii, Plzeň na oba pražské soupeře ztrácí už devět bodů a sezónu bude pravděpodobně spíše jen dohrávat na třetím místě. (21:56:30)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:19.

Kromě gólových situací zápas nabídl i řadu dalších zajímavých. V prvním poločase byl za stavu 0:1 odvolán od videa gól Ladislava Krejčího, ve druhém poločase už se radovali z branky také hosté, Chorému byl ale pískán faul právě na Krejčího. Sparta pak měla velkou herní převahu, kterou zužitkovala až v samém závěru zápasu.

Viktoria na Letné vedla díky brance Rafia Durosinmiho ze třicáté minuty, v nastaveném čase prvního poločasu ale vyrovnal Jan Kuchta a ve čtrnácté minutě nastavení toho druhého rozhodl Ladislav Krejčí z penalty za ruku Lukáše Hejdy.

Po ní byl kromě Hejdy za druhou žlutou kartu byl v následné strkanici vyloučen i Martin Minčev.

Je za námi neuvěřitelný zápas, v němž se v součtu obou poločasů nastavovalo 23 minut a nakonec vítězí Sparta 2:1 díky rozhodující brance Ladislava Krejčího z pokutového kopu ve 14. minutě nastavení druhého poločasu!

90+15

90+15
    Ve hře se ještě pokračuje, po plzeňském nákopu dopředu byl míč odražen k postranní čáře, kde Václav Jemelka nedovoleně povalil k zemi Adama Karabce.
    90+14. Ladislav Krejčí ml. - 2:1

90+14
    Sparta právě vstřelila branku! LADISLAV KREJČÍ kopl penaltu doleva nahoru, Jindřich Staněk vystihl směr, ovšem na míč nedosáhl a Letná bouří radostí!

90+13
    Míč už si na penaltový bod staví Ladislav Krejčí.

90+12
    Žlutou kartou je potrestán Václav Jemelka, zdá se to být jediným výsledkem konzultace Pavla Orla s kolegy.

90+12
    Rozhodčí Orel stále diskutuje s kolegy u videa.

90+10
    Červenou kartu dostává i Martin Minčev za strkanici u penaltového bodu!

90+8
    Kuchtovu střelu Lukáš Hejda zablokoval rukou, rozhodčí Orel okamžitě nařizuje pokutový kop a ještě vylučuje Lukáše Hejdu po druhé žluté kartě!

90+8
    Penalta pro Spartu!

90+8
    Karabcův nepřesný centr z volného kopu zamířil do náruče Jindřicha Staňka.

90+7
    Qazim Laci byl nedovoleně odstaven od míče Klimentem, následovat bude standardní situace pro Spartu.

90+5
    Sadílkův odražený centr vracel před branku Wiesner, mířil ale mimo dosah svých spoluhráčů a znovu se bude jen kopat od plzeňské branky.