Zlín – Bohemians 1905 4:1 (kon.) | Jablonec – Olomouc 2:2 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 1:2 (kon.)
Brno – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:1 (1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Středa 26.04.2023, 17:30 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:LIGA • 29. kolo

Drama jsme sledovali každopádně i dnes, duel končí remízou 1:1 a s tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek středy. (19:38:32)

Situace v dolní části tabulky se tak znovu výrazně zamotává a v závěru sezony se dá očekávat ještě pořádné drama.

Sledovali jsme neskutečný závěr zápasu, Zbrojovka vsadila všechno na jednu kartu a chtěla bránit hubený výsledek, kterým by si pomohla v cestě za záchranou. Jenže ta se jí díky 93. minutě výrazně komplikuje. Už na začátku nastavení musel Berkovec na brankovišti čarovat, leč varování Brnu nestačilo a ve 93. minutě přesnou střelou zakroutil míč pod břevno Čermák a totálně zmrazil fanoušky na tribunách. Vzhledem k tomu, co se na hřišti odehrávalo, musí Dynamo brát bod všemi deseti.

90+5

90+4
    Janáček kryje střílený centr domácích fotbalistů a blíží se závěr zápasu.

90+4
    Dnešní utkání sleduje 4118 diváků.
    90+3. Marcel ČERMÁK - 1:1

90+3
    Dynamo právě vstřelilo branku! Těžký direkt pro Zbrojovku, která zuby nehty bránila těsný výsledek až se jí to hrubě vymstilo. Minutu před koncem nastavení Havel přihrál míč na MARCELA ČERMÁKA, který technickou střelou pod horní tyč překonal nic netušícího Berkovce – 1:1.

90+2
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.
    90+1. Klíčový zákrok Berkovce v závěru

90+1
    Martin Berkovec se stal možná hrdinou zápasu, protože v nastavení předvedl dost možná zákrok večera. K hlavičce se v těsné blízkosti jeho brány dostal Roman Potočný a domácí strážce svatyně reflexivním zákrokem vyrazil míč do bezpečí.

90+1
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Adam Fousek.

90
    Už se hraje devadesátá minuta, Dynamo bude zahrávat rohový kop.

89
    Kdepak, Zbrojovka sice možná i z nervozity kupí chyby, ale Čermák toho nedokázal využít. Byla to pro něj dobrá pozice před hranicí vápna, ovšem rána to byla nepřesná.

88
    Zablokovaných střel jsme už dnes viděli požehnaně. Další střelecký pokus vyslal Potočný a trefil tělo Granečkého.

87
    Začíná z toho být dramatický závěr, Zbrojovka s vypětím všech sil drží těsné vedení.

86
    Michal Škoda mohl jít do rychlého brejku, celou akci zbrzdil a nakonec ani pořádně nezakončil. Bude z toho Potočného roh.

85
    Slukův centr šel na hlavičku Zajíce, který byl tísněn Tijanim. Pokus budějovického hráče nebyl přesný a končí hodně vedle.

84
    Trenéři hostů už mají kompletně vystřídáno, Martin Hašek další změny zatím nechystá.

Roman Zajíček

Branky: 31. M. Ševčík – 90+3. M. Čermák (L. Havel)

Karty:   38. Řezníček (BNO) – 35. Čmelík (CEB), 63. Čoudek (CEB), 82. M. Čermák (CEB)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 11:8.
    FC Zbrojovka Brno: Berkovec – F. Souček, Mo. Tijani, Granečný, Hrabina – Nečas, Texl – M. Ševčík (90+1. Fousek), Alli, Falta (74. Hladík) – Řezníček (C).
    Náhradníci: V. Hrubý, Šiman – Divíšek, Matejov, Koželuh, Blecha.

Trenér: Martin Hašek

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čoudek, L. Havel, Králik (C) – Čmelík (64. Sluka), J. Hora I, Čavoš (64. Zajíc), Penner (74. Potočný) – M. Čermák, Adediran (74. Mic. Škoda), P. Hellebrand (82. Hais).
    Náhradníci: Šípoš – Broukal.

Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: M. Křepský – J. Paták, A. Horák (L. Raplík) | VAR: D. Starý | AVAR: D. Vodrážka