Č. Budějovice – Pardubice 3:1 (kon.) | Slovácko – Brno 1:0 (kon.) | Liberec – Sparta 1:3 (kon.)
Plzeň – Teplice 1:1 (kon.) | Olomouc – Ostrava 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:1 (kon.)
Slavia – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 4:1 (kon.)
1.FC Slovácko
1:0 (1:0)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 30.04.2023, 15:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště • FORTUNA:LIGA • 30. kolo

Slovácko poráží v jihomoravském derby Zbrojovku Brno 1:0, brankou z prvního poločasu z kopačky Petra Reinberka. Druhá půle byla bojovnější s minimem šancí. Domácí hráči nakonec jednobrankové vedení uhájili, Zbrojovka měla navrh, ale žádnou šanci si nevytvořila. Slovácko půjde do nástavby z pátého místa a Zbrojovka po prohře klesla na barážové 14. místo. (16:59:03)

90+4

90+3
    Josef Divíške vhodil dlouhý aut až do vápna, domácí hráči balon odvrátili mimo šestnáctku.

90+2
    Filip Nguyen bude vykopávat od své branky.

90+1
    Ševčík centroval z levé strany, ve vápně hlavičkoval Jan Hladík nad branku.

90
    Ve druhém poločase se budou čtyři minuty nastavovat.

89
    Hosté se snaží ze všech sil ještě s výsledkem něco udělat, ale nyní je zastavil hvizd hlavního sudího.
    87. Červená karta

87
    Zákrok Filipa Součka ještě vyhodnocoval VAR, který přivolal hlavního sudího k monitoru, po shlédnutí záznamu se ruší žlutá a rovnou sudí ukazuje červenou.

85
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Filip Blecha.

84
    Jakub Nečas nebezpečně centroval, jeho spoluhráč na zadní tyči na míč nedosáhl.

82
    Standardní situaci se domácí fotbalisté ubránili.

82
    Alli prošel až k brankové čáře, odcentroval, domácí obrana balon odvrátila.

81
    Souček našel dlouhým míčem Texla, který ale vracel jej do zadní řad.

78
    Juroška potáhl míč a šel na posledního Tijaniho, po kontaktu upadli oba dva, sudí nechal hru dále pokračovat.

77
    Havlík zahrál standardní situaci z levé strany, centr odvracel Tijani. Domácí hráči jsou nicméně na míči.

76
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
    ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Michal Trávník.

76
    Řezníček centroval ve vápně na svého kolegu, balon se na něj nedostal.

Tomáš Kučera

Branky: 24. Reinberk (M. Kadlec)

Karty:   60. Reinberk (SLO) – 26. Hrabina (BNO)   87. F. Souček (BNO)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.
    1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk (76. Trávník), M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Petržela (72. Holzer), Havlík, Daníček, Siňavskij – Šašinka (64. P. Juroška) – Mihálik (72. Vecheta).
    Náhradníci: Fryšták – Břečka, Doski, Brandner, Kim.

Trenér: Martin Svědík

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina (75. Hladík), Mo. Tijani, F. Souček, Granečný (75. Nečas) – Alli, Hlavica (75. Divíšek), Texl, M. Ševčík – Falta (85. Blecha), Řezníček (C).
    Náhradníci: V. Hrubý – Fousek, Štěrba, Matejov.

Trenér: Martin Hašek

Rozhodčí: J. Všetečka – D. Vodrážka, J. Hádek | VAR: T. Klíma | AVAR: L. Ratajová