Elche – Rayo Vallecano 4:0 (kon.) | Real Madrid – Almería 4:2 (kon.) | Barcelona – Real Betis 4:0 (kon.)
Elche CF
4:0 (1:0)
Rayo Vallecano
Sobota 29.04.2023, 16:15 • Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) • Španělská LaLiga • 32. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a někdy zase na viděnou. (18:22:55)

Dnešní střetnutí mezi týmy Elche a Rayo Vallecano je u konce! Rayo Vallecano si nedokázalo poradit s rolí favorita a prohrálo venku 4:0. Čáru přes rozpočet udělal hostům v 25. minutě Florian Lejeune, který viděl po zhlédnutí VARem červenou kartu. Domácí Elche využilo přesilovku už v nastavení prvního poločasu, kdy se trefil Tete Morente. Na začátku druhého poločasu spustili domácí přímo kanonádu, nejprve se prosadil Lucas Boye, poté Fidel Cháves, na 4:0 pak v 72. minutě zvýšil Gerard Gumbau. Pro Vallecano mohlo být i hůř, ale brankář Dimitrievski i s pomocí brankové konstrukce za svá záda další gól nepustil a Vallecano odjelo domů s výpraskem „jenom“ 4:0 od posledního týmu tabulky španělksé La Ligy.

90+4
    Tak nakonec ne, hráči Vallecana si ještě přihrávají ve středu hřiště.

90+3
    Brankář Dimitrievski vykopává od své branky a možná bude tím posledním, kdo se dnes dotkne míče.

90+2
    Zápas už se spíše dohrává, Elche už ví, že vyhraje.

90
    Pomalu nám začíná běžet nastavení, které bude dlouhé tři minuty.

89
    Šanci na snížení teď měl Oscar Trejo, netrefil však branku a nulu na kontě svého týmu nezměnil.

88
    Pomalu se blíží konec zápasu, a už můžeme prohlásit, že Vallecano další body s velkou pravděpodobností nepřidá, protože dvě minuty před koncem prohrávají s posledním týmem tabulky 4:0

86
    Na druhé straně zahrozil i střelec prvního gólu domácích, Tete Morente, svůj druhý gól v zápase však nepřidal, neboť trefil jen pravou tyč!

83
    Střela de Tomáse (hosté) letěla mimo branku a Edgar Badia bude odkopávat od své branky.

83
    Brankář Raya Vallecana Dimitrievski zasahuje proti střele od hráčů týmu soupeře.

81
    Gonzalo Verdu mohl zasadit sokovi z Vallecana pátou ránu, proti jeho hlavičce ale stálo břevno!

80
    Rohový kop pro Elche.

78
    Rohový kop pro Vallecano po chybě domácí obrany.

75
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Salvi, přichází Unai López.

74
    Střídání v týmu Elche CF:
    ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl Guti,
    ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Nicolás Fernández,
    ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Ezequiel Ponce.

72
    Elche právě vstřelilo branku! Tak teď už jsou hosté úplně na kolenou! Čtvrtý gól jim střílí GERARD GUMBAU, který využil skvělé přihrávky od Josana. Trefil se přesně k levé tyči. Jen připomínám, že Elche je posledním týmem tabulky a vyhráli pouze dva zápasy sezony.

Matěj Skula

Branky: 45+1. Morente (Fidel), 52. Boyé (L. Blanco), 54. Fidel (Gumbau), 72. Gumbau (Josan)

Karty:   41. Clerc (ELC) – 37. Iraola (VLL), 45+4. Á. García I (VLL), 71. Saveljich (VLL)   27. Lejeune (VLL)

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 11:13. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:16.
    Elche CF: Badía – Josan, Magallán, Clerc, L. Blanco (70. Verdú) – Gumbau (74. Guti), Chaves (C) (70. Á. Collado), Nwankwo, Morente – P. Milla (74. N. Fernández), Boyé (74. Ponce).
    Náhradníci: Werner – D. González, Cheikh, Roco, Lirola.

Trenér: Sebastián Beccacece

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena (64. Valentín), Fran García – Ciss (63. de Tomás), Comesaña (C) – Salvi (75. U. López), Á. García I (46. Mumin), Palazón (63. Trejo) – Camello.
    Náhradníci: D. López I – M. Hernández, Chavarria, M. Suárez, Saveljich, Andr. Martín, J. Pozo.

Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Melero – Martinez, Mendez