Frankfurt – Augsburg 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Freiburg 0:1 (kon.) | RB Lipsko – Hoffenheim 1:0 (kon.)
Stuttgart – Mönchengladbach 2:1 (kon.) | Union Berlín – Leverkusen 0:0 (kon.) | Schalke – W. Brémy 2:1 (kon.)
RB Lipsko
1:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 29.04.2023, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko (Kapacita: 47 069) • Německá Bundesliga • 30. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 14:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14. (17:27:23)

Dnešní utkání je za námi. Druhý poločas byl z obou stran velice opatrný. Domácí se hlavně soustředili na obranu, kterou hosté nedokázali překonat. Jediný gól v utkání tak vstřelil v 28. minutě Nkunku a domácí se tak mohou radovat z vítězství 1:0. RB Lipsko zůstává v tabulce stále na páté příčce, ale už ztrácí pouze 2 body na čtvrtý Freiburg. Hosté taktéž zůstávají v tabulce na čtrnácté příčce a ještě budou muset zabojovat o to, aby si i v příští sezóně zahráli Bundesligu, jelikož mají pouze pětibodový náskok na sestupové příčky.

90+5

90+4
    Právě nám běží poslední nastavená minutka zápasu, a tak to vypadá, že domácí dnes zvítězí nejtěsnějším možným výsledkem.

90+3
    Orbán byl faulován ve vlastní šestnáctce a hrát tak mohou domácí.

90+2
    Hosté přišli o míč na vlastní polovině a dopředu se tak hnali domácí. Werner však místo přihrávky volil samostatnou akci a o míč čistě přišel v souboji s Kabakem.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Olmo byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí, kteří nikam nehodlají pospíchat.

88
    Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře a snaží se alespoň vyrovnat. Tak uvidíme, zda se jim to v posledních minutkách podaří.

86
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Kevin Akpoguma).

85
    Werner se dostal s míčem do vápna, ale následně se mu nepodařilo přesně přihrát.

83
    Tento přímý kop však nenadělal domácím větší potíže. Míč odhlavičkoval do bezpečí Henrichs.

82
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z šestadvaceti metrů.

81
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Kasper Dolberg.

79
    Bebou se dostal k centrovanému míči uvnitř vápna soupeře, ale svým následným hlavičkovým zakončením poslal míč jen nad branku.

78
    Halstenberg se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem poslal míč jen těsně vedle soupeřovy branky.

77
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak končí opět v zámezí.