Č. Budějovice – Pardubice 3:1 (kon.) | Slovácko – Brno 1:0 (kon.) | Liberec – Sparta 1:3 (kon.)
Plzeň – Teplice 1:1 (kon.) | Olomouc – Ostrava 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:1 (kon.)
Slavia – Hr. Králové 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 4:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:1 (1:0)
FK Pardubice
Neděle 30.04.2023, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:LIGA • 30. kolo

Pro dnešní odpoledne se loučím a přeji pěknou neděli. (16:59:29)

Je dobojováno a pokud se nestane nic mimořádného, Budějovice čeká klidný závěr sezony. Po dnešní výhře budou hrát hráči Dynama klidnou skupinu o umístění. Ráz duelu určit první poločas, kde se trefil Čermák Ve druhém dějství už existovalo prakticky jen jedno mužstvo. Jihočeši po perfektní kombinaci přidali další dva góly a bylo hotovo. Nic na výsledku nezměnilo ani snížení Hranáče.

90+3

90+2
    Duel se už jen dohrává, zbývá minutka do konce.

90
    Nastavují se tři minuty..
    89. Robin HRANÁČ - 3:1

89
    Pardubice právě vstřelily branku! Brankář Janáček čisté konto neudrží. Hosté měli k dispozici roh, který prodloužil hlavičkou Jeřábek na ROBINA HRANÁČE a od jeho hlavy šel míč pravděpodobně do brány. Vše se odehrálo v bezprostřední blízkosti brankové čáry. Možná to vypadalo na vlastní branku Čmelíka, který chtěl míč odvrátit. Zatím ale platí původní znění a gól připsan Hranáčovi.

89
    Janáček si připisuje další zákrok po tvrdé ráně k bližší tyči, pohotově odvrací na roh.

88
    Přes 3000 fanoušků děkuje svému mužstvu za předvedený výkon a jisté je, že zde bude hrát skupina o umístění. Hrozba baráže je tak definitivně pryč.

87
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází David Broukal,
    ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Daniel Hais.

86
    Marcel Čermák má odpracované výborné utkání, útočil na hattrick, ale už toho má plné kecky a jde si za potlesku tribun odpočinout.

85
    Pět minut do konce, Zajíce dohnal Hranáč, do zakončení se tak nedostal. A to platí i pro Hlavatého s Jeřábkem. Druhý jmenovaný jen sestřelil hráče zápasu Čermáka.

84
    Rozhodčí Zelinka prozatím nemusel se svými kolegy řešit žádné ošemetné situace, nerozdal ani jednu kartu.

82
    ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Tomáš Zajíc.

80
    Další jistý zákrok Janáčka, který si pohlídal levou tyč po přízemní střele Sychry. Pardubice po rohu znovu vstřelily gól, jenže nyní to nebyl ofsajd, ale pro změnu útočný faul.

79
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Jan Jeřábek.

78
    Čermák nemá dost, chce si ten hattrick prostě dát. Teď to měl ale docela těžké, do zakončení hlavou se přes obránce sice dostal, ale pro Nitu to byl snadný zákrok.

77
    Pokud by se dal první poločas nazvat jako vyrovnaný, druhá půle jasně patří Dynamo. Důkazem i akce Adedirana, který přešel parádně přes Hráneče. Šanci zakončit mu ale překazil Icha.

76
    Janáček teď nemusel zasahovat. Po hlavičce střídajícího Hufa se jen ohlédl, míč šel zhruba metr vedle.

Roman Zajíček

Branky: 42. M. Čermák (Čavoš), 54. Čavoš (P. Hellebrand), 67. M. Čermák (J. Hora I) – 89. Hranáč

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 8:10.
    SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čoudek, L. Havel, Králik (C) – Čmelík, J. Hora I (87. Broukal), Čavoš, Penner (75. Potočný) – M. Čermák (87. Hais), Adediran (82. Zajíc), P. Hellebrand.
    Náhradníci: Šípoš – Jak. Matoušek I, Sluka, Skovajsa.

Trenér: Marek Nikl

FK Pardubice: Nita – Icha, Hranáč, Chlumecký, Helešic – Hlavatý, Vacek (79. J. Jeřábek), Janošek (73. Huf) – Kostka (59. Pikul), Černý (C) (73. Tischler), Darmovzal (59. Sychra).
    Náhradníci: Budinský – S. Šimek, Koukola.

Trenér: Radoslav Kováč