Bournemouth – Leeds 4:1 (kon.) | Fulham – Manchester City 1:2 (kon.) | Manchester Utd. – Aston Villa 1:0 (kon.)
Newcastle – Southampton 3:1 (kon.) | Liverpool – Tottenham 4:3 (kon.)
Liverpool FC
4:3 (3:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 30.04.2023, 17:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 34. kolo

Viděli jsme utkání, které mělo všechno! Tottenham hrubě nezachytil úvod, když už v patnácté minutě prohrával o tři branky po trefách Curtise Jonese, Luise Díaze a Mohameda Saláha. Na konci první půle se ale hosté zvedli, vytvořili si několik šancí a jednu z nich proměnil Harry Kane. Po pauze to dlouho vypadalo, že se skóre měnit nebude, ačkoliv Tottenham v dnešním utkání trefil hned třikrát tyč. V 77. minutě ale snížil Son Hung-min a následně v nastaveném čase srovnal Richarlison. Liverpool ale po minutě šel znovu do vedení, když Diogo Jota využil hrubky defenzívy Londýňanů. Liverpool se tedy raduje z výhry 4:3 a poskočil na páté místo v tabulce.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:30:25)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 12:6.

90+7

90+7
    Domácí se osvobodili dalekým odkopem, Fraser Forster okamžitě předává hrací předmět na polovinu Liverpoolu.

90+6
    Ale ještě pokračujeme! Tottenham rychle rozehrál a znovu míří na útočnou polovinu. Dočkáme se dalšího srovnání?
    90+4. Diogo JOTA - 4:3

90+4
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Úžasná koncovka utkání. Po velké chybě jednoho z hráčů hostů se dopředu dostal DIOGO JOTA, který precizně našel volný prostor u zadní tyče a během minuty domácí opět vedou. 4:3.

90+4
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Richarlison).
    90+3. RICHARLISON - 3:3

90+3
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Tottenham dokázal smazat tříbrankovou ztrátu a v nastaveném čase vyrovnává na 3:3. Son Hung-min vyslal perfektní centr při standardní situaci. Do míče se pak hlavou položil RICHARLISON, který dokázal překonat brankáře Alissona. 3:3. Asistence: Son Hung-min.

90+1
    Žlutá karta pro tým Liverpool FC (James Milner).

90+1
    Mohamed Saláh si pomohl nedovoleným zákrokem na útočné polovině, což se fanouškům ani trenéru Kloppovi samozřejmě nelíbí. Mezitím rozhodčí oznámili, že se bude nastavovat šest minut.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Lucas Moura,
    ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Arnaut Danjuma.

89
    Tottenham už skoro všechny své síly vrhá směrem do ofenzívy. Lze předpokládat, že se v jeho obraně budou otevírat vrátka.

88
    Pedro Porro si poradil ve vlastní šestnáctce s velkou noblesou. Poté dostal balón rychle dopředu, kam pádí už velký počet hostujících fotbalistů.

87
    Harry Kane rychle dostoupil soupeře při obranném zákroku, ale od útočníka Tottenhamu se balón odrazil do zámezí, takže Liverpool s autem spěchat nebude.

86
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází James Milner.

85
    Pierre-Emile Höjbjerg předvedl pěknou kličkovanou ve středu pole. Pak se jeden z hostů dostal k centru a ve vápně bylo rušno, protože na zem se zřítil Richarlison.

Daniel Fekets

Branky: 3. C. Jones (Alexander-Arnold), 5. Díaz (Gakpo), 15. Saláh (pen.), 90+4. Jota – 39. Kane (Perišić), 77. Son Hung-min (Romero), 90+3. Richarlison (Son Hung-min)

Karty:   70. Konaté (LIV), 81. Jota (LIV), 90+1. Milner (LIV) – 52. Son Hung-min (TOT), 90+4. Richarlison (TOT)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott (63. J. Henderson), Fabinho, C. Jones (86. Milner) – Saláh, Gakpo (73. Núñez), Díaz (63. Jota).
    Náhradníci: Kelleher – Gomez, Tsimikas, Matip, Carvalho.

Trenér: Jürgen Klopp

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, B. Davies I – Porro (90. Moura), Skipp (84. Richarlison), Höjbjerg, Perišić (90. Danjuma) – Kulusevski (66. P. Sarr), Son Hung-min – Kane (C).
    Náhradníci: Austin – D. Sánchez, Tanganga, Lenglet, Devine.

Trenér: Cristian Stellini

Rozhodčí: Paul Tierney