Bournemouth – Leeds 4:1 (kon.) | Fulham – Manchester City 1:2 (kon.) | Manchester Utd. – Aston Villa 1:0 (kon.)
Newcastle – Southampton 3:1 (kon.) | Liverpool – Tottenham 4:3 (kon.)
Newcastle United
3:1 (0:1)
Southampton FC
Neděle 30.04.2023, 15:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 34. kolo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 16:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:9. (17:05:54)

Výborný vstup do druhé půle zařizuje Strakám důležitou výhru, která je udrží na třetím místě tabulky Premier League. Skóre druhého poločasu otevřel Callum Wilson, který tečoval míč do branky Southamptonu. Hosté působili, jak kdyby jim došly síly. Druhou trefu Strak zařídil v 79. minutě tečí do vlastní branky Walcott. Výkon Saints v druhém poločase pak podtrhuje hrubka dvojice Bednarek – Maitland-Niles, jež darovala druhý gól Callumu Wilsonovi. Straky tak dále pokračují ve své snové sezóně a přibližují se Lize Mistrů.

90+6

90+6
    Lavia nepustil Guimarãese do šance, a tak se belgický záložník může sám hnát kupředu.

90+4
    Wilsonovo zakončení končí na břevně! Ani po této šanci nekompletuje anglický forvard hattrick.

90+3
    Walcott se protahoval kolem Burna, dokonce se mu to i povedlo, ale jeho akci zastavují sudí, kteří viděli míč za hranicí hřiště.

90+2
    Anderson se hned po příchodu na trávník dostal do šance. Míč se k němu ve vápně odrazil, ovšem nově příchozí hráč ho netrefil ideálně.

90+1
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Matt Ritchie,
    ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Elliott Anderson.

90
    Hlavní sudí zastavuje hru. Bella-Kotchap absolvoval tvrdý střet s Burnem a zůstal po něm ležet na trávníků.

89
    Wilson si běžel pro hattrick. Před zakončením ho však výborně dostoupil Walker-Peters a zabránil mu tak ve skórování.

88
    Mladičký Lavia si neporadil se skákavým balónem. Jeho přihrávka šla moc prudce a Walker-Peters jí nestihl zpracovat.

87
    Domácí už se nikam neženou, vědí, že mají zápas pod kontrolou.

86
    Isak i nadále předvádí své umění. Na pravé straně hřiště si obehrál čtyři bránící hráče Southamptonu a předložil míč Guimarãesovi. Ten svojí výhodnou pozici nezužitkoval, protože vypálil vedle.

85
    Schär fauloval Walkera-Peterse, který sebral míč a hnal se kupředu směrem polovina soupeře.

84
    Isak předložil míč Willockovi, kterého na poslední chvíli obral Walcott. Následovat bude rohový kop Trippiera.

83
    Adamsovi odskočil míč od nohy a k míči se tak dostávají Straky.

82
    Žlutá karta pro tým Newcastle United (Joelinton).
    81. Callum WILSON - 3:1

81
    Newcastle právě vstřelil branku! Obrovská hrubka Maitlanda-Nilese, který byl ve vlastním vápně obrán o míč Willockem. K míči se pak dostal CALLUM WILSON, který si položil gólmana a zakončil do prázdné branky.

Ondřej Gajdáček

Branky: 55. C. Wilson (Isak), 79. Walcott (vla.), 81. C. Wilson – 41. S. Armstrong (Sulemana)

Karty:   82. Joelinton (NEW) – 4. Bednarek (SOT), 56. Walker-Peters (SOT), 70. S. Armstrong (SOT), 72. Lavia (SOT)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 16:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:9.
    Newcastle United: Pope – Trippier (C), Botman, Schär, Burn – A. Gordon (46. C. Wilson), Guimarães, Willock (90+1. Anderson) – Joelinton, Isak (90+1. Ritchie), Murphy (69. Almirón).
    Náhradníci: Dúbravka – Dummett, J. Lewis, Targett, Manquillo.

Trenér: Eddie Howe

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Lyanco (71. Maitland-Niles), Bednarek, Bella-Kotchap – S. Armstrong (71. Elyounoussi), Ward-Prowse (C), Lavia, Sulemana (71. A. Armstrong) – Djenepo (64. Walcott), Alcaraz (77. C. Adams).
    Náhradníci: Bazunu – I. Diallo, Mara, Ćaleta-Car.

Trenér: Rubén Selles