Cádiz – Valencia 2:1 (kon.) | Villarreal – Celta Vigo 3:1 (kon.) | Espanyol – Getafe 1:0 (kon.)
Valladolid – Atlético 2:5 (kon.)
Espanyol Barcelona
1:0 (1:0)
Getafe CF
Neděle 30.04.2023, 18:30 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španělská LaLiga • 32. kolo

Záchranářský souboj dvou tabulkových sousedů mezi Espanyolem a Getafe rozhodla jediná přesná trefa. Ve 38. minutě ji ze značky pokutového kopu obstaral Joselu, jenž poslal míč nekompromisně do levé horní části branky. Soria vystihl směr střely, přesto na ni nedosáhl. Barcelonští byli po většinu utkání lepším celkem a měli více šancí ke skórování. Jejich triumf lze tak určitě hodnotit jako zasloužený. Espanyol se z plného bodového zisku raduje po dlouhých osmi kolech. V tabulce se díky němu dostal před svého nedělního soupeře na osmnáctou pozici. (20:39:05)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:23.

90+7

90+6
    Střídání v týmu Getafe CF:
    ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Jaime Mata.

90+5
    Hosté hrají s míčem na polovině Espanyolu. Jejich počínání ale připomíná spíše křeč. Domácím se daří bořit hru Getafe, které se ne a ne dostat na dostřel branky.

90+4
    Po centru z levé strany hlavičkoval Juan Latasa. V tísni protihráčů poslal míč před malým vápnem nad branku. Čas už se Getafe rychle krátí.

90+3
    V závěru utkání ještě jedna žlutá karta. Aleix Vidal to přehnal s důrazem.

90+2
    Fabrizio Angileri centroval na Cristiana Portuguése. Nic z toho nebylo.

90+1
    Ofenzivní kombinace Espanyolu ztroskotala na ofsajdovém postavení Joselua.

90
    Nastavovat se bude celkem šest minut. Espanyol má teď k dispozici rohový kop, s jehož rozehrávkou si dává Nico Melamed pořádně načas.

89
    Střídající Javi Puado mohl přidat na domácí konto gólovou pojistku. Potáhl si míč na střelu ve vápně, zakončením po zemi ale nechal vyniknout jen Davida Soriu, jenž mu vyběhnutím změnil střelecký úhel.

88
    Hra pokračuje. Tedy teď už zase ne. Na trávníku totiž leží Fernando Calero a Nico Melamed – každý na jedné polovině. Zjevně se můžeme těšit na pořádnou porci nastavených minut.

86
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Aleix Vidal.

86
    ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Javi Puado.

85
    Momentálně se už nějakou dobu nehraje. Fernando Pacheco avizoval problém za brankou, kam okamžitě zamířili týmoví lékaři. Zjevně zdravotní problém některého z fanoušků.