Monaco – Montpellier 0:4 (kon.) | Clermont Foot – Remeš 1:0 (kon.) | Rennes – Angers 4:2 (kon.)
Troyes – Nice 0:1 (kon.) | PSG – Lorient 1:3 (kon.) | Marseille – Auxerre 2:1 (kon.)
AS Monaco
0:4 (0:1)
Montpellier HSC
Neděle 30.04.2023, 13:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12. (15:06:59)

AS Monaco má ted yze dvou posledních zápasů neskutečně záporné skóre 0:7! A na jeho čtvrtou pozici se již pomalu dotahuje Lille OSC, které ztrácí pouze dva body.

Montpellier HSC je na dvanáctém místě tabulky a alespoň dostali své skóre ze záporných hodnot, nyní se zastavilo na poměru vstřelených a inkasovaných branek 52:52.

Pouze úvod druhé půle zaznamenla nějakou snahu Monaca udělat něco s nepříznivým výsledkem. Ben Yedder zkraje druhé půle pohořel na Lecomtovi a podobně se vedlo o chvíli později Nordinovi vůči Nübelovi!

Poslední šanci Monaca měl na noze Matsima dvacetpět minut před koncme utkání, jenže jí nevyužil a přesně v ten moment začala úplná zkáza Monaca (herní i výsledková). Vzápětí totiž druhý gól Montpellieru přidal Maouassa. Následně začala úřadovat dvojice Nordin a Mavididi, která také rozvlnila síť monaca. Pátá branka Germaina v poslední minutě nebyla uznána.

90+1

90+1
    A sudí vzápětí raději ukončil neskutečné trápení Monaca závěřečným hvizdem do píšťalky.

90
    Dlouhý pas našel ještě sprintujícího Germaina, který dostal míč do sítě, ale jeho gól není uznán asi pro údajný útočný faul!

89
    Přízemní pas před branku Montpellieru sebral Sacko a následně vyvezl míč do bezpečí Sylla.

88
    Statická a odevzdaná hra Monaca nemůže vésti ani k čestné korekci nelichotivového skóre.

87
    Hráči Montpellieru drží pohodlně míč ve středu hřiště na svých kopačkách za hlasité podpory svých fandů zpívajících chorály.

84
    Střídání v týmu AS Monaco:
    ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Eliot Matazo.

84
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Axel Gueguin.

83
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.

81
    Takhle jasnou gólovou převahu hostí zřejmě nečekal nikdo a hráči Monaca jsou zjevně již od minulé porážky dosti pod dekou.
    79. Stephy MAVIDIDI - 0:4

79
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Jak je snadné skórovat opět předvedlis chutí hrající hráči Montpellieru, složení stejné jen si chlapci prohodili role a Nordin zapisuje ke svým dvěma brankám asistenci a STEPHY MAVIDIDI si během desetiminutového pobytu na hřišti k asistenci přípíše i vstřelenou branku – 0:4! Asistence: Arnaud Nordin.

79
    Narážečka Monaca byla neúspěšná jelikož se Ben Seghir mezitím ocitl nedobrovolně na zeleném pažitu.

78
    Wissam Ben Yedder to neustále zkouší nicméně jeho střela byla nyní zablokována soupeřem.

76
    Kouyaté vyslla na své spoluhráče značně nekvalitní nahrávku.

Rostislav Králik

Branky: 28. Nordin, 65. Maouassa (Wahi), 72. Nordin (Mavididi), 79. Mavididi (Nordin)

Karty:   37. Ben Yedder (ASM), 45+1. Maripán (ASM) – 58. Kouyaté (MON)

AS Monaco: Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán (51. Matsima), C. Henrique (84. Matazo) – E. Diop (46. Diatta), Yo. Fofana, Mo. Camara, Golovin (46. Jakobs) – Volland (46. E. Ben Seghir), Ben Yedder (C).
    Náhradníci: Didillon – Vanderson, Minamino, Boadu.

Trenér: Philippe Clement

Montpellier HSC: Lecomte – I. Sylla, Kouyaté, Sacko, Jullien – Ferri (C), L. Leroy – Maouassa (70. Mavididi), Nordin (84. Gueguin), Wahi (83. Germain) – Chazrí (70. Fayad).
    Náhradníci: Kamara – Tamas, E. Tchato, Sakho, Chotard.

Trenér: Michel Der Zakarian.

Rozhodčí: Bollengier – Ocak, Finjean