Bournemouth – Chelsea 1:3 (kon.) | Manchester City – Leeds 2:1 (kon.) | Tottenham – Crystal Palace 1:0 (kon.)
Wolverhampton – Aston Villa 1:0 (kon.) | Liverpool – Brentford 1:0 (kon.)
AFC Bournemouth
1:3 (1:1)
Chelsea FC
Sobota 06.05.2023, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth (Kapacita: 11 364) • Anglická Premier League • 35. kolo

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11. (17:59:22)

Dnešní utkání je za námi. Druhý poločas nám začal ve stejném tempu jako ten první. Více u míče byli hosté, ale vážnější šanci si nedokázali vytvořit. V 69. a 71. minutě mohli udeřit domácí, ale ani Ouattara a ani následně Viña nedokázali míč dostat do sítě. V 82. minutě naopak zahrozili hosté, a to gólově. Zíjáš poslal do vápna skvělý centr z přímého kopu a Benoît Badiashile i s dávkou štěstí dokázal míč dostat do sítě – 1:2. O dvě minuty později přišel na trávník João Félix a v 86. minutě po přihrávce od Sterlinga vstřelil třetí gól londýnské Chelsea. Hosté tak dnes po čtyřech ligových prohrách v řadě opět dokázali zvítězit a posouvají se v tabulce na jedenáctou příčku.

90+5

90+3
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště, a tak to vypadá, že si Chelsea připíše na své konto po čtyřech ligových prohrách za sebou opět tři body do tabulky.

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už příliš nepospíchají.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.

90
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází David Brooks.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

88
    Zíjáš se dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, kde však narazil na Kellyho, který mu míč čistě odebral.
    86. João FÉLIX - 1:3

86
    Chelsea právě vstřelila branku! Hosté vedou už o dvě branky! JOÃO FÉLIX se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a střelou k bližší tyči nedal Netovi sebemenší šanci zasáhnout.

85
    Anthony vypálil zpoza šestnáctky, ale pouze do míst, kde se nacházel připravený Kepa.

84
    ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Jaidon Anthony,
    ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Antoine Semenyo.

Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází João Félix.
    82. Benoît BADIASHILE - 1:2

82
    Chelsea právě vstřelila branku! Hosté se dostávají opět do vedení! Zíjáš poslal do vápna skvělý centr, na který si naběhl BENOÎT BADIASHILE, a ten i s pořádnou dávkou štěstí dopravil míč do sítě.

82
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

81
    Enzo Fernández vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze Kellyho.

79
    Míč skončil od rohového praporku na hlavě Lermy. Ten ho ještě vrátil na hranici malého vápna, odkud hlavičkoval Ouattara, ale míč poslal jen nad branku.

78
    Solanke vybojoval pro svůj tým rohový kop.

Martin Penker

Branky: 21. Viña (Christie) – 9. Gallagher (Kanté), 82. Badiashile (Zíjáš), 86. Félix (Sterling)

Karty:   45+3. Senesi (BTH) – 15. Mudryk (CHE), 20. Kanté (CHE), 65. Badiashile (CHE)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
    AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Senesi, Kelly, Viña – Rothwell (59. L. Cook), Lerma – Ouattara, Billing (84. Anthony), Christie (84. Semenyo) – Solanke (90. Brooks).
    Náhradníci: Travers – Mepham, Stacey, Stephens, Zabarnyj.

Trenér: Gary O'Neil

Chelsea FC: Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva (C), Badiashile, Chilwell (75. Azpilicueta) – Kanté (63. Loftus-Cheek), E. Fernández, Gallagher – Madueke (75. Zíjáš), Havertz (84. Félix), Mudryk (63. Sterling).
    Náhradníci: É. Mendy – Hall, Kovačić, Pulišić.

Trenér: Frank Lampard