Nice – Rennes 2:1 (kon.) | Remeš – Lille 1:0 (kon.) | Lens – Marseille 2:1 (kon.)
Racing Lens
2:1 (1:0)
Olympique Marseille
Sobota 06.05.2023, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:06:56)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:16.

Lens vítězí v přímém souboji o druhé místo a minimálně do nedělního večera stahuje ztrátu na první PSG na tři body! Vyrovnaný první poločas naklonila na domácí stranu přesná dělovka kapitána Fofany. Zkraje druhé půle se hráči Lens ocitli pod tlakem. Brankář Samba žádným šancím nečelil a v šedesáté minutě naopak mohl oslavovat Opendovu hlavičku na 2:0. Ta se později ukázala být jako rozhodující, neboť střídající veterán Payet v dramatickém závěru ještě vsítil kontaktní gól. Teprve druhou venkovní prohru v sezoně však Olympique neodvrátil a čtyři kola před koncem soutěže klesl na třetí příčku.

90+6

90+6
    Během letu Payetova centru domácím fanouškům tuhla krev v žilách. Samba situaci uklidnil lapením míče do rukavic a to už by se měl každým okamžikem ozvat závěrečný hvizd.

90+5
    Domácí obrana v čele s Graditem odrazila nákop Rongiera na polovinu hřiště. Marseille má k dispozici asi poslední útok.

90+4
    Oliveira sklepl přetažený centr Guendouziho pod sebe. Tavaresovi zakončení nesedlo a Samba nebude spěchat s odkopem od branky.

90+3
    Florian Sotoca se srdnatě pral v rohu hřiště a připravil pro své barvy standardní situaci. Tradičně se jí ujme Przemysław Frankowski.

90+2
    Půlka z avizovaného nastavení vypršela, aniž by byl míč v pohybu. Zdržení je způsobeno ošetřováním Haidary.

90
    Nastavují se 4 minuty.

89
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Łukasz Poręba.

89
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Adam Buksa.

89
    Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Brice Samba).
    88. Dimitri PAYET - 2:1

88
    Marseille právě vstřelilo branku!
    DIMITRI PAYET zadělal na napínavý finiš! Rongier jako velká voda vtrhl do šestnáctky. Přihrávku do druhého sledu si DIMITRI PAYET zpracoval bez ohledu na divoký skluz Frankowského a ze čtyř metrů propasíroval balon mezi nohama Samby.

88
    Další nepovedený centr Payeta byl odražen do druhé vlny. Pohotová rána Veretouta rovněž neprošla a bez efektu zůstal i následný roh.

87
    Danso vyčistil malé vápno, kam se snášel další centr z kopačky Tavarese. O pár sekund později jej napodobil Gradit.

86
    Z Guendouziho ztráty vzešlo přečíslení tři na jednoho. Domácí ho nevyřešili vůbec dobře. Akci zpomalili a výsledkem byla jen zablokovaná střela.

85
    Dvěma domácím hráčům Tavares u levé lajny utekl. Třetímu už nikoliv. Po autovém vhazování hosté hrají do plných.