Augsburg – Union Berlín 1:0 (kon.) | Freiburg – RB Lipsko 0:1 (kon.) | Hertha – Stuttgart 2:1 (kon.)
Hoffenheim – Frankfurt 3:1 (kon.) | Mönchengladbach – Bochum 2:0 (kon.) | W. Brémy – Bayern 1:2 (kon.)
SC Freiburg
0:1 (0:0)
RB Lipsko
Sobota 06.05.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 31. kolo

Pro tento přenos je to ode mě vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera. (17:31:48)

V prvním poločase dominovali jasně hosté. Své šance promarnili Nkunku s Wernerem. V druhé půli se Freiburg herně výrazně zlepšil a dokázal místy zatlačit hosty před vlastní bránu. Jenomže Lipsku se podařilo zásluhou Kampla udeřit a zlomit v 73. minutě výsledek na svou stranu. Freiburg odpovědět nedokázal, a proto si hosté odváží všechny 3 body.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:11.

90+5

90+4
    Lipsko drží míč u rohového praporku a bez problémů dohrává poslední minuty zápasu.

90+3
    Lipsku se daří zápas dohrávat daleko od své brány. Yussuf Poulsen kroutil svou střelu na vzdálenější tyč. Fantastickým zákrokem vyškrábl Flekken míč mimo tři tyče.

90+2
    Dalším hráčem, který dohraje zápas se žlutou kartou, je Kevin Kampl.

90+2
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Emil Forsberg,
    ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Xaver Schlager.

90+1
    Obrovskou šanci promarnili domácí! Střelu Petersena vyrazil Blaswich ke kopačkám Holera, který netrefil míč ideálně a daleko minul napůl odkrytou bránu!

90
    Hlavní arbitr přidá 5 minut nad rámec.

90
    Freiburg se natlačil na útočnou polovinu. Dlouhým autem nedaleko šestnáctky budou chtít domácí vyrovnat skóre.

89
    Na zadní tyči si našel míč Dominik Szoboszlai a po kličce do středu vypálil doprostřed brány. Mark Flekken prokázal rychlé reflexy a zaslouženě si připisuje další zákrok.

88
    Hra se pohybuje na polovině Freiburgu, což hostům plně vyhovuje.

87
    Manuel Gulde nepřesnou přihrávkou nabídl Lipsku autové vhazování.

86
    Lipsko hrozí z protiútoků. Do toho posledního se pustil Konrad Laimer, který předložil míč Poulsenovi. Yussuf Poulsen však naložil se šancí mizerně a jeho špatné zpracování ukončilo rychlou akci.

84
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Jonathan Schmid,
    ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Kimberly Ezekwem,
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Džong Woo-jong.

83
    Silně otřesený Mohamed Simakan potřebuje rychlou asistenci zdravotníků.

82
    Po centru do vápna prodloužil Lucas Höler za sebe, kde míč hlavou posunul mimo pokutové území Mohamed Simakan. Vincenzo Grifo se napřahoval ke střele a svou kopačkou zasáhl tvrdě Simakana do obličeje.

81
    Merlin Röhl nedokázal udržet míč na hrací ploše. Lipsko se tak na chvíli vysvobodilo z obranného bloku.