Švýcarsko – Finsko 2:1 (kon.) | Česko – Švédsko cz 4:3 (kon.)
Česko
4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Švédsko
Sobota 06.05.2023, 16:00Euro Hockey Tour

Je dobojováno! Kvalitní utkání dnes bylo k vidění pod Špilberkem, ve kterém český tým nakonec udolal výběr Tre Kronor a vůbec poprvé v letošní sezoně slaví nad Švédském vítězství v základní hrací době. Jako vítězná se ukázala branka Ondřeje Beránka, který poslal Čechy do vedení 4:1. Švédové ale nic nebalili a díky brankám Alexandera Nylandera a Lucase Raymonda utkání zdramatizovali. Česká obrana ale v čele se skvělým Šimonem Hrubcem už vyrovnání nepovolila.

Pro dnešek je to z Brna vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a budu se na vás těšit znovu zítra, kdy Češi nastoupí v závěrečném utkání turnaje proti Švýcarsku. Od 12:00 budete moct sledovat také skandinávské derby mezi celky Finska a Švédska.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Daniel Voženílek (CZE)

Marcus Sörensen (SWE) (18:32:42)

59:55
    Češi to zvládnou!

59:35
    Fanoušci v Brně mohutně podporují domácí výběr za cestě k vítězstvím.

59:14
    Češi dostali puk do útočného pásma, kde o něj ještě bojuje Voženílek se Sobotkou.

58:45
    Nyní už jsou ale Seveřané zaparkování zpět před Hrubcem.

58:25
    Sobotka osvobozuje český tým ze švédského sevření, zakázané uvolnění se nepíská.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Švédsko posílá do hry jednoho hráče navíc, Marcus Högberg už je na střídačce.
    57:40 Lucas RAYMOND - 4:3

57:40
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové využívají signalizovanou výhodu a radují se z kontaktní branky! Dramatickou zápletku připravil divákům v Brně LUCAS RAYMOND, jenž od modré čáry z voleje propálil Šimona Hrubce. Asistence: Rasmus Sandin.

56:59
    Závěr třetí třetiny si však přeci jen český tým komplikuje, Švédové teď hrají v signalizované výhodě.

56:42
    Švédové se sice drželi na českém území, ale znovu obrana domácích nepřipustila ohrožení Hrubcovy klece.

55:46
    Čechům se podařilo Švédy vypudit až do obranného pásma, zatím se zdá, že český tým má dvoubrankový náskok pod kontrolou, ještě bude následovat komerční přestávka.

55:27
    Švédové se pokoušejí dostat do závěrečného náporu, Češi teď vyhodili i za cenu zakázaného uvolnění.

55:00
    Červenka se Špačkem teď vykombinovali pozici pro Kubalíka, český útočník vypálil z osy hřiště a Högberg musel reagovat pohotovým zákrokem betonem.

54:32
    Dobrou práci teď předvádí česká defenzíva, která nepřipouští, aby se Švédové dostali na dostřel Hrubce.

53:34
    Tre Kronor ale nechtějí čelit náporu a teď se pokoušejí otočit hru směrem k brance Šimona Hrubce.

53:11
    Nyní ale Češi předvedli organizovaný přechod přes střední pásmo a snaží se uzamknout Švédy na jejich území.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 34. Voženílek (Beránek), 38. Špaček (Kubalík, Knot), 40. Černoch (Voženílek), 46. Beránek (Voženílek) – 6. Lindberg, 49. Nylander (Silfverberg, Sandin), 58. Raymond (Sandin)

Česko: Hrubec (Langhamer) – Zbořil, Kundrátek, Němeček, Jiříček, Ščotka, Košťálek, Jeřábek, Knot – Červenka, Špaček, Kubalík – Lenc, Sobotka, Tomášek – Chlapík, Sedlák, H. Zohorna – Voženílek, Černoch, Beránek – Kovařčík.
    Trenér: Kari Jalonen

Švédsko: Högberg (Wallstedt) – A. Lindholm, Pudas, Sandin, L. Bengtsson, Häman Aktell, Persson, Folin – Zetterlund, Carlsson, Raymond – Berggren, Lindberg, Silfverberg – Nylander, P. Lindholm, Petersson – Everberg, de La Rose, Sörensen.
    Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Stolc, Tscherrig – Lederer, Šimánek